Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Küçük Öğrenci Grubu
Herkese selamlar,

Ben ve bir arkadaşım yazılım alanında belli ve düzenli bir işe girmeyi planladık. Kendimizce seyyar yazılımcılık yapma kararı aldık. Şöyle anlatmak gerekir ise;

Firmanızda veya işinizde bir araç lazım oldu fakat vakti olan yazılımcı yok; hemen orada joker olarak biz devreye giriyoruz  Shy

İsterseniz ücret karşılığında istediğiniz -ve tabi bizim yapabildiğimiz  Big Grin - bir araç olabilir veya modül için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sloganımız; "Siz hayal edin, biz tasarlayalım".

Öğrenci iken çalışmak gerekiyormuş  Blush

Eğer böyle bir durum söz konusu olursa(burası full yazılımcı olduğu için kullanıcılara yazdığımızı yazmıyorum  Blush ) iletişim adreslerimiz;

admin@halilhanbadem.com 
sahinoglugit@gmail.com 

Hayırlı çalışmalar  Heart
kisisel_logo_dark.png
Evet öğrencilik zor , biz arkadaşlarla öğrenci iken Sivas/Kangal da patates sökmeye gidiyorduk. Smile

Kolay gelsin..
(20-10-2018, Saat: 16:36)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet öğrencilik zor , biz arkadaşlarla öğrenci iken Sivas/Kangal da patates sökmeye gidiyorduk. Smile

Kolay gelsin..

Teşekkür ederim hocam  Blush
kisisel_logo_dark.png
(20-10-2018, Saat: 15:34)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar,

Ben ve bir arkadaşım yazılım alanında belli ve düzenli bir işe girmeyi planladık. Kendimizce seyyar yazılımcılık yapma kararı aldık. Şöyle anlatmak gerekir ise;

Firmanızda veya işinizde bir araç lazım oldu fakat vakti olan yazılımcı yok; hemen orada joker olarak biz devreye giriyoruz  Shy

İsterseniz ücret karşılığında istediğiniz -ve tabi bizim yapabildiğimiz  Big Grin - bir araç olabilir veya modül için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Eğer böyle bir durum söz konusu olursa(burası full yazılımcı olduğu için kullanıcılara yazdığımızı yazmıyorum  Blush ) iletişim adreslerimiz;

admin@halilhanbadem.com 
sahinoglugit@gmail.com 

Merhaba, bu konuda (DelphiCan'ların öğrencilere destek olması) daha önce @boreas in gündeme getirdiği bir başlık vardı. 
Bunu hayata geçirebilirsek daha iyi olur gibi. Bizi (DelphiCan'ları)  daha çok yakınlaşıracağı kanaatindeyim.
(20-10-2018, Saat: 18:33)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-10-2018, Saat: 15:34)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar,

admin@halilhanbadem.com 
sahinoglugit@gmail.com 

Merhaba, bu konuda (DelphiCan'ların öğrencilere destek olması) daha önce @boreas in gündeme getirdiği bir başlık vardı. 
Bunu hayata geçirebilirsek daha iyi olur gibi. Bizi (DelphiCan'ları)  daha çok yakınlaşıracağı kanaatindeyim.

http://www.delphican.com/reklamlarimiz-h...19#pid6919

"Böyle bir Delphi bardağı kitabın yanında saadece 10 TL" deseler de alsak
@Halil Han BADEM lokasyonun neresi?.. Çünki orta ve büyük ölçekdeki herhangi bir projeyi uzakdan anlamak ve dahil olmak ciden çok zor bir iş.. DB yapısı diğer yazılımcılarla olan bağlantı vs...
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(20-10-2018, Saat: 18:33)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

admin@halilhanbadem.com 
sahinoglugit@gmail.com 

Aslında böyle bir sistem kurulabilse burası soru cevap formundan yazılım üreten ve yazılımcı eğiten bir platforma doğru kayar ve herkesin faydalanabileceği çok başarılı bir kaynak olur. Yani @Halil Han BADEM gibi öğrencilere işe göre belli ücretler vererek açık kaynak yazılımlar üretilse ve bu yazılımlar @"Fesih ARSLAN" @Tuğrul HELVACI gibi üstadların iş planlarıyla yapılsa. Hem benim gibi amatörler hem öğrenciler bu işlerin nasıl yapıldığını öğrense, hem öğrencilere kaynak olsa, hemde bu sitenin üyelerine bardak, tişört gibi ürünlerle site-üye bağı kuvvetlense çok daha hoş ve örnek bir çalışma olur kanaatindeyim.
Topluluk mopluluk yok :/
(20-10-2018, Saat: 20:10)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Halil Han BADEM lokasyonun neresi?.. Çünki orta ve büyük ölçekdeki herhangi bir projeyi uzakdan anlamak ve dahil olmak ciden çok zor bir iş.. DB yapısı diğer yazılımcılarla olan bağlantı vs...

Üstat şimdi lokasyon şöyle, ben Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyorum. Dersler var diye büyük ölçekli projelerde yer almak veya seyahat etmek biraz zor. Sadece yaz tatilleri falan seyahat edebilirim. Bizim isteğimiz freelancer modda daha çok küçük ölçekli projeler tasarlayıp, gelir elde etmek Smile

(20-10-2018, Saat: 20:36)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-10-2018, Saat: 18:33)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, bu konuda (DelphiCan'ların öğrencilere destek olması) daha önce @boreas in gündeme getirdiği bir başlık vardı. 

Aslında böyle bir sistem kurulabilse burası soru cevap formundan yazılım üreten ve yazılımcı eğiten bir platforma doğru kayar ve herkesin faydalanabileceği çok başarılı bir kaynak olur. Yani @Halil Han BADEM  gibi öğrencilere işe göre belli ücretler vererek açık kaynak yazılımlar üretilse ve bu yazılımlar @"Fesih ARSLAN" @Tuğrul HELVACI  gibi üstadların iş planlarıyla yapılsa. Hem benim gibi amatörler hem öğrenciler bu işlerin nasıl yapıldığını öğrense, hem öğrencilere kaynak olsa, hemde bu sitenin üyelerine bardak, tişört gibi ürünlerle site-üye bağı kuvvetlense çok daha hoş ve örnek bir çalışma olur kanaatindeyim.
Bizim içinde güzel olur. Bazı açık kaynaklı projeler belki ücret karşılığında verilebilir. Bu projenin hayata geçirilmesi dileğiyle Smile
kisisel_logo_dark.png
(20-10-2018, Saat: 20:47)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-10-2018, Saat: 20:10)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Halil Han BADEM lokasyonun neresi?.. Çünki orta ve büyük ölçekdeki herhangi bir projeyi uzakdan anlamak ve dahil olmak ciden çok zor bir iş.. DB yapısı diğer yazılımcılarla olan bağlantı vs...

Üstat şimdi lokasyon şöyle, ben Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyorum. Dersler var diye büyük ölçekli projelerde yer almak veya seyahat etmek biraz zor. Sadece yaz tatilleri falan seyahat edebilirim. Bizim isteğimiz freelancer modda daha çok küçük ölçekli projeler tasarlayıp, gelir elde etmek Smile

(20-10-2018, Saat: 20:36)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında böyle bir sistem kurulabilse burası soru cevap formundan yazılım üreten ve yazılımcı eğiten bir platforma doğru kayar ve herkesin faydalanabileceği çok başarılı bir kaynak olur. Yani @Halil Han BADEM  gibi öğrencilere işe göre belli ücretler vererek açık kaynak yazılımlar üretilse ve bu yazılımlar @"Fesih ARSLAN" @Tuğrul HELVACI  gibi üstadların iş planlarıyla yapılsa. Hem benim gibi amatörler hem öğrenciler bu işlerin nasıl yapıldığını öğrense, hem öğrencilere kaynak olsa, hemde bu sitenin üyelerine bardak, tişört gibi ürünlerle site-üye bağı kuvvetlense çok daha hoş ve örnek bir çalışma olur kanaatindeyim.
Bizim içinde güzel olur. Bazı açık kaynaklı projeler belki ücret karşılığında verilebilir. Bu projenin hayata geçirilmesi dileğiyle Smile

Masaüstü uygulamadan ziyade websitesi yaparak daha geniş bir kitleye ulaşabilirsin. örnek vermek gerekirse birçok esnafın masaüstü uygulamadan ziyade web sitesi ihtiyacı oluyor onların bu web sitesi ihtiyacını karşılarken masaüstü uygulumada yaptığından bir ihtiyacı olursa yapabileceğinden bahsedersin iş işi böyle getirir.

“Do. Or do not. There is no try.”
(20-10-2018, Saat: 23:06)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-10-2018, Saat: 20:47)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat şimdi lokasyon şöyle, ben Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyorum. Dersler var diye büyük ölçekli projelerde yer almak veya seyahat etmek biraz zor. Sadece yaz tatilleri falan seyahat edebilirim. Bizim isteğimiz freelancer modda daha çok küçük ölçekli projeler tasarlayıp, gelir elde etmek Smile

Masaüstü uygulamadan ziyade websitesi yaparak daha geniş bir kitleye ulaşabilirsin. örnek vermek gerekirse birçok esnafın masaüstü uygulamadan ziyade web sitesi ihtiyacı oluyor onların bu web sitesi ihtiyacını karşılarken masaüstü uygulumada yaptığından bir ihtiyacı olursa yapabileceğinden bahsedersin iş işi böyle getirir.

İşte bu tip konuda girisimcilikte sınıfta kalıyorum hocam. Şimdi bir esnafın yanına gitsem web sitesine ihtiyaciniz var mı desem; cevabını az çok tahmin edebiliyorum. Bu yönde de bir çözüm bulmam gerekecek  Confused
kisisel_logo_dark.png

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi