Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Debugging Mode
MErhaba Arkadaşlar.
Belin sürümünde Android ebug mod ile çalışıp sıkıntız hata ayıklama yapaibliyordum. Fakat Berlinden sonraki sürümlerde (Tokyo,Rio) kullanamıyorum.

Usb hata ayıklama modunu açtım, Embacaderonun tavsiye ettiği tüm şeyleri denedim ama yine de olmuyor..

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...oid_Device

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...he_Folders

Ek Dosyalar Resimler

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Rio da şuan sorun yok Tokya en son yeniden kurduktan sonra sıkıntı vermeye başladı
Hocam tokyo da daha önce derlediniz mi,
proje yi clear etmek kimi zaman çözüm olabiliyor
hocam tokyo da denemediğim şey kalmadı.. embar ın tüm çözümleri, project clean vs..

Rio ya geçemedim.. çünki kullandığım bazı 3.parti componentlerin rio desteği yok daha..

Hatta tokyonun 10.2.1 ini kurdum.. 2.2 ve 2.3 de sıkıntılı bendeki componentlerde..

Merhaba,

Benzer problemi XE5 ve XE8'de yaşamıştım. Ondan sonraki sürümlerde yaşamamak adına tüm denediğim yöntemlerden başarılı olanları sıralıyorum, faydalı olması temennisiyle.

1-) Bazı android cihazların işletim sistemini derleyen firmalar kendilerine göre özelleştirdikleri için Embarcadero burada android'e varsayılan muameleyi gösteriyor. Çözüm için kullandığınız cihazın üreticisinin sayfasında yer alan (hangi sürüm kullanıldıysa) ADB Driver (Android Universal Driverlarının kısaltması) 'ı indirip denemeniz. Bu şekilde çalışmayan ve test ettiğim şu cihazlar çalışmıştı. (LG G2-G3, General Mobile Discovery 1-2, 4G)

2-) Kullandığınız kablonun orjinal olmasına dikkat edin. Her ne kadar debugging modunda da olsa bazı kablolar bağlantıyı sürekli kopartabiliyor veya dosya transferi gibi basit işlemleri yaparken yarıda kesebiliyor. Ek olarak debug işlemi için mümkünse IDE'nizi Yönetici modunda çalıştırın ve USB 3.0 portunuz varsa kullanın.

3-) Target kısmında cihazınızın listelendiği yerde cihazınıza ait bilgiler gelmiyorsa cihazı önce storage moduna alın, daha sonra okuma yazma izniyle beraber debugging moduna alın.

4-) Target kısmında cihaz geldiği halde bu problemi yapıyorsa sağ tuş ile kaldırın ve daha sonra cihazı tekrar bağlayıp bu işlemi deneyin, listede otomatik olarak yenilenip kendisini bulacaktır.
(01-12-2018, Saat: 14:48)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rio da şuan sorun yok Tokya en son yeniden kurduktan sonra sıkıntı vermeye başladı

hocam cihaz olarak ne kullanıyorsunuz? Ben S7 Edge And  8.0.0 kullanıyorum..

Emulatör olayını seatlle dan sonra bıraktım.. yapmaya çalıştıkca kasıldım.. en sonunda emulator kullanmaktan vazgeçtim..

(01-12-2018, Saat: 18:12)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Benzer problemi XE5 ve XE8'de yaşamıştım. Ondan sonraki sürümlerde yaşamamak adına tüm denediğim yöntemlerden başarılı olanları sıralıyorum, faydalı olması temennisiyle.

1-) Bazı android cihazların işletim sistemini derleyen firmalar kendilerine göre özelleştirdikleri için Embarcadero burada android'e varsayılan muameleyi gösteriyor. Çözüm için kullandığınız cihazın üreticisinin sayfasında yer alan (hangi sürüm kullanıldıysa) ADB Driver (Android Universal Driverlarının kısaltması) 'ı indirip denemeniz. Bu şekilde çalışmayan ve test ettiğim şu cihazlar çalışmıştı. (LG G2-G3, General Mobile Discovery 1-2, 4G)

2-) Kullandığınız kablonun orjinal olmasına dikkat edin. Her ne kadar debugging modunda da olsa bazı kablolar bağlantıyı sürekli kopartabiliyor veya dosya transferi gibi basit işlemleri yaparken yarıda kesebiliyor. Ek olarak debug işlemi için mümkünse IDE'nizi Yönetici modunda çalıştırın ve USB 3.0 portunuz varsa kullanın.

3-) Target kısmında cihazınızın listelendiği yerde cihazınıza ait bilgiler gelmiyorsa cihazı önce storage moduna alın, daha sonra okuma yazma izniyle beraber debugging moduna alın.

4-) Target kısmında cihaz geldiği halde bu problemi yapıyorsa sağ tuş ile kaldırın ve daha sonra cihazı tekrar bağlayıp bu işlemi deneyin, listede otomatik olarak yenilenip kendisini bulacaktır.
Deneyecegim kisa surede...

@Abdullah ILGAZ Hocam maalesef.. Hiçbirisi olmadı.. Bende zaten havlu attım Smile

Merhaba,
Menüden Run>Parameters ekranına gelin ve Parameters alanına  -cleaninstall yazın ve kayıt ederek çıkın. Sonra projenizi tekrar derlemeyi deneyin.
Antivirüs/Güvenlik duvarı yapabilir mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 20 466 24-04-2024, Saat: 15:45
Son Yorum: mcuyan
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 326 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.954 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 453 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 428 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi