Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Tips Manager Gibi...
Aranızda yaşca benden daha büyük hatırlayan üstadlarım vardır. 
Eskiden ismi lazım değil bazı forumlarda bu tür araçlar vardı. Bilenler bilir, bilmeyenler için forumdaki konular local bir exe(uygulama) ile internet paylaşımı olmadan görülebilirdi. Ara ara güncellenirdi.
* Avantajı internetsiz ortamlarda imdada yetişir. 
Forumumuz da bu tarz bir şey yapılmalı mı, yapılabilir mi, mantıklı mıdır?
Sadece benden bir fikir. Niye derseniz internetsiz bir ortamda uygulama geliştiren RDP araçları ile çalışan benim gibi bir sürü insan var.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Şahsi fikrim; gerek olmadığı yönünde.
Evet siz ve sizin durumunuzda olanlar için uygun olabilir ama diğer taraftan; bizler burada herkesin birbirine yardımcı olmasını amaç edinmeliyiz. Offline bir çözüm bu amaca hizmet etmez. O programı kullanan kişi sadece arama yaptığı konuya odaklanır, diğer konuları görmezden gelir. Foruma gelen kişi ise, farklı bir başlık dikkatini çektiğinde onun içine girip farklı şeyler öğrenebilir. Belki bu esnada cevabını bildiği bir soruya denk gelir, başkalarına yardımcı olur.
There's no place like 127.0.0.1
(11-01-2019, Saat: 10:06)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsi fikrim; gerek olmadığı yönünde.
Evet siz ve sizin durumunuzda olanlar için uygun olabilir ama diğer taraftan; bizler burada herkesin birbirine yardımcı olmasını amaç edinmeliyiz. Offline bir çözüm bu amaca hizmet etmez. O porgramı kullanan kişi sadece arama yaptığı konuya odaklanır, diğer konuları görmezden gelir. Foruma gelen kişi ise, farklı bir başlık dikkatini çektiğinde onun içine girip farklı şeyler öğrenebilir. Belki bu esnada cevabını bildiği bir soruya denk gelir, başkalarına yardımcı olur.

Bende böyle düşünüyorum.
@"Fesih ARSLAN"  bey müsait olduğunda bakacak, forumdaki arama sıkıntısı çözülürse hiçbir sorun yok.
(11-01-2019, Saat: 00:36)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aranızda yaşca benden daha büyük hatırlayan üstadlarım vardır. 
Eskiden ismi lazım değil bazı forumlarda bu tür araçlar vardı. Bilenler bilir, bilmeyenler için forumdaki konular local bir exe(uygulama) ile internet paylaşımı olmadan görülebilirdi. Ara ara güncellenirdi.
Sadece benden bir fikir. Niye derseniz internetsiz bir ortamda uygulama geliştiren RDP araçları ile çalışan benim gibi bir sürü insan var.

Ben genelde makaleleri word ortamında saklarım en temizi
Merhaba 

En sağlıklısı, merak aşamasında karşılaştığınız ve/veya o eski kod banka(lar) içeriğindeki kodları - ki kodlar eskimez - bağımsız küçük örnek proje(ler) içerisinde kullanıp bir klasörde anlamlı klasör isimleri altında biriktirmektir.

Kod Bankası halinden farklı olarak ezber değil eğitici ve ufuk açıcıdır.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(11-01-2019, Saat: 10:44)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-01-2019, Saat: 00:36)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aranızda yaşca benden daha büyük hatırlayan üstadlarım vardır. 

Ben genelde makaleleri word ortamında saklarım en temizi

Makaleler için bu tarz bir google drive hesabı gibi bir şey yapılabilir. Ve üyelere ya da belli puan üstündeki üyelere buraya erişim verilebilir ya da herkese açık olabilir.
Sonuç olarak genel görüş olumsuzSmile
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(11-01-2019, Saat: 10:06)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsi fikrim; gerek olmadığı yönünde.
Evet siz ve sizin durumunuzda olanlar için uygun olabilir ama diğer taraftan; bizler burada herkesin birbirine yardımcı olmasını amaç edinmeliyiz. Offline bir çözüm bu amaca hizmet etmez. O programı kullanan kişi sadece arama yaptığı konuya odaklanır, diğer konuları görmezden gelir. Foruma gelen kişi ise, farklı bir başlık dikkatini çektiğinde onun içine girip farklı şeyler öğrenebilir. Belki bu esnada cevabını bildiği bir soruya denk gelir, başkalarına yardımcı olur.

Katılıyorum görüşlerinize. Offline programlar birçok delphi odaklı sitelerde denendi. Fakat gerek güncelleme, gerek altyapı yetersizliği nedeni ile, hüsranla sonuçlandı. Ben foruma girdiğimde, konu başlıklarını gözden geçiriyorum ve ilgilimi çeken ya da destek isteyen birine yardımcı olmak açısından bakıyorum. Bu şekilde birbirimize yardımcı oluyoruz.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Yeni kuşak daha bir İngilizce ile haşır neşir olacağını da dikkate alırsak, kaynak sıkıntısı yok sayılabilir. Kod için Google Code Bank tavsiye ediyorum. Big Grin
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Bu konu da katılıyorum. Siteye birşey olsa (eski örnekler gibi.. delphiturk vs..) yazılan kodlar vs hep uçup gidicek.. sonuçta bunlar hep emek. Dünyanın en değerli şeyi bilgidir. Kaybetmemek gerekir diye düşünüyorum.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Reverse İşlemleri ile İlgili Bölüm Mandriva 7 5.908 19-01-2019, Saat: 22:37
Son Yorum: sadettinpolat
Photo Neden Delphi Yok ? Hak etmiyor mu? CumaParlak 7 5.498 27-11-2018, Saat: 09:27
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Delphi ile Web Geliştirme rmzgenius 6 5.446 02-03-2018, Saat: 10:19
Son Yorum: TescilsizUzman
  Delphi/Pascal kullanımını teşvik etme csunguray 14 10.174 04-01-2018, Saat: 18:13
Son Yorum: Ugur
Lightbulb Delphi Can Maskot, Konsept, Amblem Çalışması Abdullah ILGAZ 11 8.733 27-07-2017, Saat: 18:17
Son Yorum: delphi-x

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi