Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ios tarafında sqlite uygulamanın veri tabanına başka yazılımla erişebilir miyim.
#1
Merhaba,

ios tarafında geliştirdiğim uygulama bulut tarafına verileri göndermemiş, ve tüm veriler ios tarafındaki tablette. Herhangi bir export vb özellikte olmadığından bu verileri başka bir uygulamayla alabilir miyim, veya başka hangi yolla alabilirim.

*uygulamayı silmeden yeniden derleyip ipad'e yüklesem içindeki datalar silinir mi siz ne önerirsiniz.

Teşekkürler.
Cevapla
#2
Yakın zamanda forumda sqllite veritabanını mail olarak export etmekle bir örnek atmıştım

http://www.delphican.com/showthread.php?...xport+mail
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Cevapla
#3
Silinmez sanirim yenidenn derlerseniz üzerine. Cunki benim uygulamam da uzerine deploy ettigim de eski sqllite verileri geliyordu..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Cevapla
#4
(18-01-2019, Saat: 10:25)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakın zamanda forumda sqllite veritabanını mail olarak export etmekle bir örnek atmıştım

http://www.delphican.com/showthread.php?...xport+mail

Dosya boyutu çok yüksekolduğu için mail ile gitmez diye zamanda çok kısıtlıydı ekleyememiştim. Şimdi tabi veriler tablette ve export yok Blush

(18-01-2019, Saat: 10:36)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silinmez sanirim yenidenn derlerseniz üzerine. Cunki benim uygulamam da uzerine deploy ettigim de eski sqllite verileri geliyordu..

Bende öyle hatırlıyorum fakat yüklediğimde silinirse çok zor duruma düşmüş olurum. En risksiz yöntem olarak başka bir uygulama derleyip içinde veri olan uygulamanın sqllite veri tabanını almak gibi geliyor. (Yeni uygulama veriler buluta yazacak o kadar.)


Sqllite veri tabanına uygulama bu şekilde bağlanıyor.
 conLocal.Database := TPath.Combine(TPath.GetDocumentsPath, 'Data.db');
Cevapla
#5
(18-01-2019, Saat: 13:59)okoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: başka uygulamaların klasörlerine erişemezsin, ancak bir programın bir soketi dinler gelen query leri kendi yanindaki sql lite üzerinde çalıştırır değeri soket üzerinden diğer programa döndürür, bu yolla programlarlar birbirlerinin tablolarına erişebilirler, burada loopback 127.0.0.1:SeninDiğerProgramınınSqlLite portu şeklinde localden bağlanabilirsin.

Merhaba,
Amacım sorunu çözmek (eski uygulamayı düzenleyip yeniden yükleyince verilerin gitmeyeceğine emin olsam çok kolay olacak.), nasıl olduğundan ziyade. Loopback konusunu açar mısınız veya örneklendirebilir misiniz.
Cevapla
#6
(18-01-2019, Saat: 14:18)okoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir diğer yol https://developer.apple.com/documentatio...pasteboard ancak sen update yapamıyorum diyorsun,

cihaz elinde ise;

http://addpod.com/juicephone
https://www.iphonebackupextractor.com/

şu yolları bir deneyebilirsin, cihazı jailbreak yapabilirsen direk ssh danda girip alabilirsin /var/mobile altına kuruluyor idi.


birde şöyle bir yol var;

Try installing the app onto the device using iTunes instead of Xcode. First drag the app's ipa file and drop it onto iTunes. You should see the app appear in the apps list. Then just sync the device with iTunes. You can install the provisioning profile using iTunes in the same way. This is the way that I've sent beta versions of my apps to testers in other countries. Send them both the ipa file and the provisioning profile. I'd recommend creating a separate ad-hoc provisioning profile with just the devices you need defined instead of using the team provisioning profile.

When emailing a copy of the app, you should compress the ipa file into a zip file first. When the user unzips the file, on a mac they'll get an ipa file. On a pc they'll get a folder of the same name as the ipa file. You can drag the ipa folder onto iTunes in the same way.

It's also a good idea to change the bundle display name to something different when installing apps this way. Otherwise you won't be able to distinguish between the beta version and the same app purchased from the app store.

Bahsettiğiniz konular risk içeriyor, bahsettikleriniz yerine şu durumda; Tablette çalışan uygulamayı düzenleyeceğim ve verileri bir şekilde silinmeden tablete aynı uygulamayı yeniden yükleyip almaya çalışacağım, ya veriler gidecek yada almış olacağım.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  macOS güncellemesinden sonra ios tarafında fontlar gelmiyor. pro_imaj 29 1.584 23-04-2020, Saat: 18:36
Son Yorum: pro_imaj
  Edit Memo vb. veri girişin nesnelerinde tümünü seç/kopyala/kes işlemleri hk (FMX) pro_imaj 47 2.678 20-04-2020, Saat: 16:17
Son Yorum: Halil Han Badem
  Çözüldü - edit veya başka nesneye focus olmuyor cinarbil 2 357 11-03-2020, Saat: 08:24
Son Yorum: cinarbil
  SqLite FDSQLiteBackup Unable to Open Database 41linea41 3 587 29-01-2020, Saat: 19:12
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Apache modül içinde tcp socket server (indy) kullanabilir miyim? 3ddark 1 332 29-01-2020, Saat: 19:07
Son Yorum: Fesih ARSLANKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi