Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoparlör sağ-sol
Arkadaşlar merhaba.
Program içinde 2 tane mediaplayer'im var. Bu 2 mediaplayerden da iki farklı müzik açmak istiyorum..
Yapmak istediğim, Hoparlörün Sol tarafından bir müziği, Sağ tarafından da diğer müziği vermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Mediaplayer'in ayarlarında böyle bir özellik göremedim.
waveOutSetVolume özelliğini denedim.. sola sesi çekiyorum ama iki müzikte solda çalıyor, sağda hiç ses yok. Sağa çekiyorum bu sefer solda hiç ses yok iki müzikte sağda çalıyor. Bunu ayırmamın bir yolu var mı acaba?
Tekrardan selamlar..
Aslında gittiğim yol doğruymuş. Aynı exe içinde iki tarafa da ayrı ayrı veremedim sadece. orada takılmıştım.  Aynı exeden iki tane açınca hem sağa hem sola ayrı müzikler verebildim.. 

Şöyle yaptım,  Bilginize..

MediaPlayer2.FileName := 'Test.mp3';
MediaPlayer2.Open;
WaveOutSetVolume(0,  $FFFF0000);    //Sol için  $0000FFFF   //Sağ için  $FFFF0000 
MediaPlayer2.Play;
İlginç bir problem/uygulama isteği. Bulduğunuz çözümü paylaştığınız için teşekkürler.
Paylaşmanızda sakınca yoksa böyle bir ihtiyacın nedenini merak ettim.
(01-10-2019, Saat: 15:39)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrardan selamlar..
Aslında gittiğim yol doğruymuş. Aynı exe içinde iki tarafa da ayrı ayrı veremedim sadece. orada takılmıştım.  Aynı exeden iki tane açınca hem sağa hem sola ayrı müzikler verebildim.. 

Şöyle yaptım,  Bilginize..

MediaPlayer2.FileName := 'Test.mp3';
MediaPlayer2.Open;
WaveOutSetVolume(0,  $FFFF0000);    //Sol için  $0000FFFF   //Sağ için  $FFFF0000 
MediaPlayer2.Play;

Merhaba, 

muhtemelen bir çok kişinin aklına gelmiştir, ben sorayım
aynı exe içinde 2  mediaplayer nesnesi ile denediniz mi
aynı form içinde olabilir, 
ya da mediaplayer nesnesini bir frame içine koyup form içinde frame'i 2 kere create yapıp
denemek gibi
Selamlar. Evet 2 media player nesnesi ile deniyorum. Zaten tek bir media playerden 2 farklı müzik çalamıyoruz. .
form1 e bir mediaplayer, form2ye bir mediaplayer koyup denedim yine aynı. Sanırım aynı exe içinden ayrıştırmıyor. ama aynı exeden 2 defa açıp  çalıştırınca sorun yok.

(01-10-2019, Saat: 17:28)frmman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginç bir problem/uygulama isteği.  Bulduğunuz çözümü paylaştığınız için teşekkürler.
Paylaşmanızda sakınca yoksa böyle bir ihtiyacın nedenini merak ettim.

Elimde 5+1 sistem var. 2 ofisim var ve paylaştıracağım hoparlörü. 2 ofise de farklı müzikler çalacağım Smile Motive Smile

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi