Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android deployment E0004 PAClient Hatası
Arkadaşlar,

Delphi 10.1 Berlin Update 2 kullanıyorum.
Android için bir SQLite denemesi yapıyorum.
Normal şartlarda uygulama deploy ediliyor. Ancak veritabanını deployment paketine eklediğimde (mesela fddemo.sdb)  bun dosyasyı kaynak dizinde bulamıyor.

Prosedür bu linkte anlatılmış: http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...d_Android)

İlgili Kısım: Add and Configure Your Database File in the Deployment Manager 

veritabanını C:\xx gibi basit bir dizine koydum gene de işe yaramadı. Sonra deployment paketten bu dosyayı çıkardım.
Bu sefer de:

[PAClient Error] Error: E0004 File does not exist: C:\DelphiProjects\FireDAC1\FireDac1._@emb_.tmp

hatası vermeye başladı. Dokümana göre bu "Platform" adındaki bir environment variable'dan ötürü olabiliyormuş; ama bende böyle bir variable yok.
Sıfırdan bir proje yapınca çalışıyor; ne zaman deployment manager ile pakete ek bir dosya koysam bu hata çıkıyor ve bir daha düzeltemiyorum. 

10 saattir aynı yerde döndüm; sinir oldum.
Bilen biri varsa bir yardım eli uzatın lütfen.

sevgiler
Behçet Tolga
Hocam, telefon dahilichafizasina erisim izni (permisson) verdiniz mi?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

evet, zaten Delphi bu izinleri kendisi ayarlıyor.
Bir update vereyim. Sabah 5'e kadar uğraştıktan sonra sinirlenip yattıp.
Sabah kalkınca sıfırdan bir proje yaptım; şimdilik çalışıyor.
ancak deploy edilen dosyaları telefonda göremiyorsun. Bunun için telefonu root etmek gerekiyormuş.
deneme projesi çalıştı ama tekrar bir şey olur da bozulursa nasıl düzeltileceğini bilmediğim için tedirginim.
cevap için teşekkürler.
sevgiler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android : Tam sayfa splash ekranı nasıl yapılır ? [ GÖRSEL ANLATIM ] Mr.Developer 12 466 07-04-2020, Saat: 18:50
Son Yorum: Mr.Developer
  Android Konum Alamama KUNTAY 7 255 05-04-2020, Saat: 19:16
Son Yorum: KUNTAY
  Delphi ile Android uygulamalarının bildirimlerini loglamak denem3 0 73 02-04-2020, Saat: 09:35
Son Yorum: denem3
  [ÇÖZÜLDÜ] Restclient Android sürüm kararsızlığı [ÇÖZÜLDÜ] arsl01 5 243 23-03-2020, Saat: 23:38
Son Yorum: arsl01
  [Çözüldü]Android .aab dosyası oluşmuyor. 41linea41 4 232 16-03-2020, Saat: 14:15
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi