Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uluslararası Programlama Kategorisi
Arkadaşlar merhaba,

bugün karşılaştığımız twitter kullanıcısından sonra daha çok yabancı tarafından izlenebileceğimizi düşünerek bir öneri sunmak istiyorum. 

Genel Programlama kategorisinin bir İngilizce versiyonunu Delphi kategorisinin altına açarak Yabancılarla iletişimi kolaylaştırabiliriz. Hem onlardan içerik alabilir, hem de sorularına yanıt verebiliriz.

@SimaWB bu konuda başı çekecektir eminim.
Ben böyle bir bölüme pek gerek olmadığını düşünüyorum Smile
Ingilizce forumlar varken burayı tercih edecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. O azınlık da bir şekilde bize soru sorup cevabını iyi kötü alıyor nasılsa Wink
There's no place like 127.0.0.1
@Abdullah ILGAZ öneriniz çok güzel ancak @SimaWB katılmakla beraber belki şunu yapabiliriz. Bu da tüm forumları en azından çift dilli halde kullanıma sunacaktır.

* Paylaşımı yapılan kod örneklerindeki değişken isimleri ve/veya açıklama kısımları mümkün olduğunca İngilizce dilinde yapılabilir. 

* Hem böylece forum katılımcılarına yabancı forumlarda araştırma yaparken anahtar kelime anlamında aşinalık oluşturmakta da faydası olacaktır diye değerlendiriyorum.

procedure TForm1.FormClose(Sender: TObject; var Action: TCloseAction);
var
i : Integer;
begin
// for avoiding memory leak, free up item object pointer allocations before all.
if ListBox1.Items.Count > 0 then
begin
 for i := 0 to pred(ListBox1.Items.Count) do
   Dispose( PLinkDetails(ListBox1.Items.Objects[i]) );

ListBox1.Items.Clear;
end;
end;
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi