Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Lisans Fiyatı hk.
@mrmarman Ahmet Nuri bey ile de görüştüm. Bir sakınca yok. Kurabilirsiniz dedi. Selma Hn. ı da bu konuda bilgilendirdim. Embercaderodan bununla ilgili talep açılması gerektiğini ilettim. Ancak gerçekten de çok bir teknik bilgiye sahip olmadığı için nasıl kayıt açılacağı konusunda bilgi yok. Bu konuda ben nasıll bir yol izleyeceğim hocam?
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Güzel gelişme.

- Öncelikle söyleneni yapın, yeni 10.2 kurulumunu yapın. Sorun çıkmazsa devam...

- Ancak iki defa kurulum yapmak zoruna kalabilirsiniz. 10.4'ü de yeniden kurmak zorunda kalabilirsiniz. Embarcadero Webinarlarında söylendiği üzere eski sürümden yeniye doğru sıralama ile kurulduğu taktirde aynı bilgisayarda IDE'ler arasında sorun yaşanmayacağının altı çizilmiş.

- Daha sonra eğer ikinci kurulan 10.4 license manager, sistemde kurulu eski sürüm 10.2 delphi'yi görerek yeni SLIP dosyası üretmezse o zaman Ahmet Nuri beye yeniden danışmalısınız. Çünkü  Lisans için yeni numara temin edecek merci onlar.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Selma hn. a gelen cevap mailinde 180 gün sonra ibaresi var. Ama sitese 180 gün içinde yazıyor. Aynı anlama geliyor.

Hi Selma,

Of course, as you know our new license come with the ability to download any previous version mentioned in the link below. Customer can download this themselves (from registered users download page) once he has registered 10.4 on his machine. The customer will have 180 days after license has been registered to claim any previous versions available.

https://www.embarcadero.com/products/del...s-versions
çeviri hatası üstad, lisans aldıktan sonra anlamına geliyor, yani müşterinin lisans aldıktan sonra 180 günü var diyor.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(15-06-2020, Saat: 11:13)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: linki Selma Hn. a göndermek istedim. "Ben teknik olarak anlamam bunu. Ahmet Bey e gönderin dedi." Ahmet bey in iletişim bilgilerini bekliyorum.

Belki haddim değil ama; başka birisine yönlendirilmeniz hiç hoş olmamış. Sizin muhatabınız lisansı satıl aldığınız "firma" yada onun distribütörü olmalı. Onlar kendi için kime danışırlarsa danışsınlar ama size cevabı onlar vermeli.
There's no place like 127.0.0.1
(15-06-2020, Saat: 11:37)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel gelişme.

- Öncelikle söyleneni yapın, yeni 10.2 kurulumunu yapın. Sorun çıkmazsa devam...

- Ancak iki defa kurulum yapmak zoruna kalabilirsiniz. 10.4'ü de yeniden kurmak zorunda kalabilirsiniz. Embarcadero Webinarlarında söylendiği üzere eski sürümden yeniye doğru sıralama ile kurulduğu taktirde aynı bilgisayarda IDE'ler arasında sorun yaşanmayacağının altı çizilmiş.

- Daha sonra eğer ikinci kurulan 10.4 license manager, sistemde kurulu eski sürüm 10.2 delphi'yi görerek yeni SLIP dosyası üretmezse o zaman Ahmet Nuri beye yeniden danışmalısınız. Çünkü  Lisans için yeni numara temin edecek merci onlar.

@mrmarman  hocam,
lisans bilgilerim geldi. Öncelikle 10.2, ardından 10.4 mü kuracağım? Gelen mailde;

Note:

Your purchase includes access to licenses and downloads for select earlier versions. Install and register your product and then go to http://www.embarcadero.com/products/rad-studio/previous-versions for information on how to access the earlier version downloads.

Not:
Satın alma işleminiz, belirli önceki sürümler için lisanslara ve indirme işlemlerine erişim içerir. Ürününüzü yükleyin ve kaydedin ve ardından önceki sürüm indirmelerine nasıl erişeceğiniz hakkında bilgi için http://www.embarcadero.com/products/rad-...s-versions adresine gidin.

şeklinde çevirdim. yanlış bir işlem de yapmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

(15-06-2020, Saat: 14:24)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-06-2020, Saat: 11:13)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: linki Selma Hn. a göndermek istedim. "Ben teknik olarak anlamam bunu. Ahmet Bey e gönderin dedi." Ahmet bey in iletişim bilgilerini bekliyorum.

Belki haddim değil ama; başka birisine yönlendirilmeniz hiç hoş olmamış. Sizin muhatabınız lisansı satıl aldığınız "firma" yada onun distribütörü olmalı. Onlar kendi için kime danışırlarsa danışsınlar ama size cevabı onlar vermeli.

Yani hocam, inanın ki bu telefon trafiğinden sonra, ufo gören masum köylü modunda kaldım. Kuracağım bilgisayarıma ama, ya öyle olursa ya böyle çıkarsa diye, kalakaldım.
Şimdi işlemi sıkıntısız atlatmak için önerimi bildireyim :
  • Kurulum / aktivasyondan önce bu members.embarcadero linkine giderek inceleyin / oturum açmaya çalışın. Burada hesabınız var mı ? Öncelikle bunu sorayım, yoksa  JOIN linkine tıklayın ve bilgilerinizi telefon bilgileriniz vs. doğru bir şekilde bir hesap açın. ( yeni sayfa https://my.embarcadero.com/#registeredProduct olmuş )
  • Burada kullandığınız / kullanacağınız eposta ve password bilgisi sizin lisans için kurulumdan sonra ve mevcut kurulu "License Manager" ile gireceğiniz seri numarasını aktivasyonda kullanacağınız eposta ve password bilgileridir.
NOT: Daha önce Community Edition kullanmışsanız zaten burada hesabınız vardır. O eposta / password girişini yaparak teyidini kendiniz için yapın. 

Hesabınıza eriştiğinizde aşağıdaki benzeri bir ekranda bugüne kadar aldığınız tüm lisanslar dökülecektir. Buraya kadar gelebiliyorsanız o eposta/password sizin kurulumda kullanacağınız olandır. Bir de size verilen sözleşme üzerindeki seri numarası lazım olacak.

gddib72nw9b5boadbc9d.png

Öncelikle 10.4 kurulu, bu kurulu olanı bu eposta/password ile lisanslayın. Bu size diğer eski sürüm için de kapı aralayacaktır.

Lisans işleminden sonrasını yazmayı ihmal etmişim. Bu linkten mevcut lisansınızı bildirerek eski sürüm talebiniz bildireceksiniz.

d1m3rsm8czbv6wejpmux.png
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(15-06-2020, Saat: 21:06)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi işlemi sıkıntısız atlatmak için önerimi bildireyim :
  • Kurulum / aktivasyondan önce bu members.embarcadero linkine giderek inceleyin / oturum açmaya çalışın. Burada hesabınız var mı ? Öncelikle bunu sorayım, yoksa  JOIN linkine tıklayın ve bilgilerinizi telefon bilgileriniz vs. doğru bir şekilde bir hesap açın. ( yeni sayfa https://my.embarcadero.com/#registeredProduct olmuş )
  • Burada kullandığınız / kullanacağınız eposta ve password bilgisi sizin lisans için kurulumdan sonra ve mevcut kurulu "License Manager" ile gireceğiniz seri numarasını aktivasyonda kullanacağınız eposta ve password bilgileridir.
NOT: Daha önce Community Edition kullanmışsanız zaten burada hesabınız vardır. O eposta / password girişini yaparak teyidini kendiniz için yapın. 

Hesabınıza eriştiğinizde aşağıdaki benzeri bir ekranda bugüne kadar aldığınız tüm lisanslar dökülecektir. Buraya kadar gelebiliyorsanız o eposta/password sizin kurulumda kullanacağınız olandır. Bir de size verilen sözleşme üzerindeki seri numarası lazım olacak.

gddib72nw9b5boadbc9d.png

Öncelikle 10.4 kurulu, bu kurulu olanı bu eposta/password ile lisanslayın. Bu size diğer eski sürüm için de kapı aralayacaktır.

Lisans işleminden sonrasını yazmayı ihmal etmişim. Bu linkten mevcut lisansınızı bildirerek eski sürüm talebiniz bildireceksiniz.

d1m3rsm8czbv6wejpmux.png

Hocam çok teşekkür ederim. Hemen deneyeceğim.
Arkadaşlar
Lisansı aldığıma pişman oldum desem yeridir. İnsanları crack lisans kullanmaya iten bir durum bu. 10.2 kurmam gerekiyor, elimde download linki yok. Sadece 10.4 kurulum göndermişler. BTG ile bağlantıya geçmeye çalışıyorum, telefon numaramı alıyorlar dönüş yok. Members üyeliğimi yaptım ama kayıtlı lisansım görünmüyor. 10.4 kurun, lisans sayfalarınız ondan sonra members.embercadero sayfasına düşecek deniyor. Yani bakıyorum da, bu forum sitesi olmasa, sanırım Türkiye' de delphi diye bir programcılık kalmayacağı kanaatine vardım. Allah'tan burada gerek hocalarımız, gerek arkadaşlarımız yardım ediyor da, kör topal birşeyler yapıyoruz. Aldık lisansı attık çeyizimize...
Merhaba

10.4 lisans seri nosunu Windows'ta Delphi kurulumu yaptınız mı?

Delphi'yi çalıştırınca sizden License Manager aplikasyon aracılığıyla gelen ekrandan eposta / parola / serino girip register butonuna basın. Bu işlem lissnsınızı yerel slip dosyası oluşturacak, aynı anda daha önce bahsettiğim members.embarcadero'da da belirecektir.

Not, hosts dosyanızda engelleyici / yerele yönlendirici kayıtları varsa kaldırmayı ihmal etmeyin yoksa lisans sunucularına erişim yapılamaz siz de lisansı alamazsınız.

Tokyo linkleri kolay bulunur bunu sorun etmeye değmez.

Üzüm yiyelim bağcıyı bırakalım gitsin.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 RAD Coder 67 9.097 07-02-2024, Saat: 16:59
Son Yorum: csunguray
  Lisans Sistemi hakkında bilgi istiyorum. delphicim 24 3.126 04-01-2024, Saat: 12:37
Son Yorum: nguzeller
  Delphi community 10.4 için Lisans uzatma mümkün mü? enigma 4 648 25-08-2023, Saat: 23:40
Son Yorum: enigma
  Delphi Community Edition 11 nguzeller 1 913 28-04-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: enigma
  Delphi Community 10.4.2 cikti Ugur 10 3.900 02-02-2023, Saat: 16:45
Son Yorum: COMMANDX

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi