Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web'den Veri Alma
Arkadaşlar merhaba çalışmış olduğum işyerinde zirai ilaç satışı yapılıyor biliyorsunuz ki artık zirai ilaç satışıda eczane sistemi gibi oldu ilaçlar üzerindeki karekodlar okutularak kime satıldığı takip ediliyor. Satışı yapılan ilaçlar daha sonra tarım bakanlığının ilgili sitesinden bilgiler girilerek bakanlığa bildirimi yapılmış oluyor bu da çok zaman alıyor ve zahmetli oluyor. Sorum şu şekilde ben delphi ile bu bakanlığın sitesine yapılan bildirimleri gelen ve giden şeklinde dbgride nasıl çekebilirim. Siteye kullanıcı adı ve şifreyle giriliyor. Bu düşüncem mümkün müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
(07-07-2020, Saat: 19:17)MEDCEZİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba çalışmış olduğum işyerinde zirai ilaç satışı yapılıyor biliyorsunuz ki artık zirai ilaç satışıda eczane sistemi gibi oldu ilaçlar üzerindeki karekodlar okutularak kime satıldığı takip ediliyor. Satışı yapılan ilaçlar daha sonra tarım bakanlığının ilgili sitesinden bilgiler girilerek bakanlığa bildirimi yapılmış oluyor bu da çok zaman alıyor ve zahmetli oluyor. Sorum şu şekilde ben delphi ile bu bakanlığın sitesine yapılan bildirimleri gelen ve giden şeklinde dbgride nasıl çekebilirim. Siteye kullanıcı adı ve şifreyle giriliyor. Bu düşüncem mümkün müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba,
biraz javaScript biraz Delphi ile yapılabilir. 
WebBrowser yardımı ile de yapabilirsin ya direkt POST işlemi ile de.
Forumda konular vardı. Araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
@MEDCEZİR

Tarım Bakanlığı'nın "Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi - Servis" bir web servisi hizmeti var. 

Oluşturulacak kare kod etiketin şartları ve örneğinden başlayarak, sistemlerine stok bilgisi gönderimine kadar olan akış için PDF dökümanlarını okuyarak yol haritanızı oluşturabilirsiniz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parmak izi okuyucudan veri çekmek ermanispir@gmail.com 15 4.673 30-11-2020, Saat: 09:26
Son Yorum: wiseman
  İki Tablo Arasında Veri Aktarma Ve Silme bünyamin68 6 315 28-11-2020, Saat: 11:03
Son Yorum: bünyamin68
  TIdTCPServer'dan seçili client'a veri gönderme [çözüldü] Yasemin 12 516 24-11-2020, Saat: 09:27
Son Yorum: pro_imaj
  Excel Veri Okuma Yöntemi Tercihiniz Nedir? pro_imaj 12 407 11-11-2020, Saat: 22:14
Son Yorum: anemos
  String'e çevrilmiş Stream Veri JsontoDataSet Dönüştürme Sorunu. pro_imaj 16 3.419 27-10-2020, Saat: 13:38
Son Yorum: hassur

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi