Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oto login sorunu
Merhaba arkadaşlar

Bir çalışmamda kullanıcı kayıt oluşturduktan sonra bir daha ki uygulamaya girişinde oto bir şekilde login olmasını sağlamak istiyorum. Bunu sağlamak için bazı bilgileri cihaza kaydedip geri çağırdığımda depolama izini istiyor. Bu izini istemeden oto login nasıl yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar.
Gerekiyor ise bir izin almaktan çekinmeyin ama diğer yandan maden projenize özel bilgi olacak, dahili depolama proje klasörünüzü kullanın. Application private klasörü (data/data altındaki) zaten size ait, orayı doya doya kullanın. Diğer klasörlere bulaşmazsanız sıkıntı çıkmaz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(11-07-2020, Saat: 14:20)codder71 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar

Bir çalışmamda kullanıcı kayıt oluşturduktan sonra bir daha ki uygulamaya girişinde oto bir şekilde login olmasını sağlamak istiyorum. Bunu sağlamak için bazı bilgileri cihaza kaydedip geri çağırdığımda depolama izini istiyor. Bu izini istemeden oto login nasıl yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar.

Merhaba,
bir adet veritabanını uygulama içine gömüp veri tutma işlemini o şekilde yapın.
Böylelikle herhangi bir izin gereksinimi olmayacak.
Diğer durum için izin almadan yapmak illegal bir duruma girer.
Başka bir öneri ise verileri bulut sunucusunda tutup oradan telefonun IMEI veya benzersiz bir ID'si ile giriş yaptığında sorgulayıp direkt giriş yaptırmaktır.
Tabi şu an için en mantıklısı SQLite kullanıp, küçük bir veritabanı ile işi çözmek.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(11-07-2020, Saat: 14:41)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerekiyor ise bir izin almaktan çekinmeyin ama diğer yandan maden projenize özel bilgi olacak, dahili depolama proje klasörünüzü kullanın. Application private klasörü (data/data altındaki) zaten size ait, orayı doya doya kullanın. Diğer klasörlere bulaşmazsanız sıkıntı çıkmaz.

Merhabalar hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Hocam dediğiniz gibi yaptım aslında ama "FileExists(TPath.GetDocumentsPath+'/xxx.xml')" bu kodu kullandığım zaman direk depolama izini istiyor ama normalde uygulama depolama alanı ile ilgili bir sorun oluşmuyor.

(11-07-2020, Saat: 14:42)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-07-2020, Saat: 14:20)codder71 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar

Merhaba,
bir adet veritabanını uygulama içine gömüp veri tutma işlemini o şekilde yapın.
Böylelikle herhangi bir izin gereksinimi olmayacak.
Diğer durum için izin almadan yapmak illegal bir duruma girer.
Başka bir öneri ise verileri bulut sunucusunda tutup oradan telefonun IMEI veya benzersiz bir ID'si ile giriş yaptığında sorgulayıp direkt giriş yaptırmaktır.
Tabi şu an için en mantıklısı SQLite kullanıp, küçük bir veritabanı ile işi çözmek.

Merhabalar öncelikle cevabınız için teşekkürler. Fikriniz çok mantıklık imei veya id doğru olmaz su asamada ama uygulama içi dosya gömebiliriz. Bunu deneyeceğim
Örnek yazayım, daha iyi anlaşılacak.

Boş yeni bir Android (Multidevice) proje açın, bir Memo ekleyin ve aşağıdaki kodu yazın. Bütün permissionları da kapatın. 

uses System.IOUtils;

procedure TForm1.FormShow(Sender: TObject);
var
  aFileName : String;
begin
  aFileName := System.IOUtils.TPath.Combine( TPath.GetDocumentsPath, 'config.ini' );
  if FileExists(aFileName)
      then Memo1.Lines.LoadFromFile( aFileName )
      else Memo1.Lines.Text := 'no data';
end;

procedure TForm1.FormClose(Sender: TObject; var Action: TCloseAction);
var
begin
  aFileName := System.IOUtils.TPath.Combine( TPath.GetDocumentsPath, 'config.ini' );
  Memo1.Lines.SaveToFile( aFileName );
end;

Memoya ne yazarsanız projeden çıktıktan sonra döndüğünüzde aynı yazıyla karşılaşırsınız. Sizin talebinize yönelik bir örnektir.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(11-07-2020, Saat: 14:55)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Örnek yazayım, daha iyi anlaşılacak.

Boş yeni bir Android (Multidevice) proje açın, bir Memo ekleyin ve aşağıdaki kodu yazın. Bütün permissionları da kapatın. 

uses System.IOUtils;

procedure TForm1.FormShow(Sender: TObject);
var
begin
  if FileExists(aFileName)
      then Memo1.Lines.LoadFromFile( aFileName )
      else Memo1.Lines.Text := 'no data';
end;

procedure TForm1.FormClose(Sender: TObject; var Action: TCloseAction);
var
begin
  Memo1.Lines.SaveToFile( aFileName );
end;

Memoya ne yazarsanız projeden çıktıktan sonra döndüğünüzde aynı yazıyla karşılaşırsınız. Sizin talebinize yönelik bir örnektir.

Hocam tekrar denerim olmazsa ama FileExists(aFileName) bu kodu kullandığım zaman depolama izini istiyor direk ve uygulama çöküyor.
Merhaba.

Aşağıda detayları göreceksiniz, ayrıca verdiğim proje örneği kaynak kod da bu mesaj ekinde.

dthuwoamp8vhnkm8pqqd.png   

gnfer1unb9ua1qrg60i4.jpg       nkuw70algqfhxovvivjb.jpg  

i0bxsawbta3gb174i7cp.jpg

Ek Dosyalar
.zip   FMX_WriteInternal_NoPermission.zip (Dosya Boyutu: 12,45 KB / İndirme Sayısı: 8)
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(11-07-2020, Saat: 15:38)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Merhaba.

Aşağıda detayları göreceksiniz, ayrıca verdiğim proje örneği kaynak kod da bu mesaj ekinde.

dthuwoamp8vhnkm8pqqd.png   

gnfer1unb9ua1qrg60i4.jpg       nkuw70algqfhxovvivjb.jpg  

i0bxsawbta3gb174i7cp.jpg

zowRCZ.jpg

Hocam derlenirken hata veriyor. Bu hata nedir acaba ?
AndroidManifest.template.xml 
dosyasını silin, sizinkisi yeniden oluştursun. CLEAN / BUILD yapın
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(11-07-2020, Saat: 16:02)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AndroidManifest.template.xml 
dosyasını silin, sizinkisi yeniden oluştursun. CLEAN / BUILD yapın

Hocam gerçekten çok ilginç çalışıyor. Bendeki kodda neden uygulama çöküyor onu anlamadım .  Idea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uygulama imzalama sorunu[ÇÖZÜLDÜ] codder71 5 207 22-09-2020, Saat: 13:12
Son Yorum: codder71
  10.4 api sorunu codder71 1 140 12-09-2020, Saat: 19:53
Son Yorum: mcuyan
  [ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3 Mr.Developer 12 4.376 07-09-2020, Saat: 12:52
Son Yorum: codder71
  Uygulama Açılırken Siyah Ekran Sorunu seydigozegir@gmail.com 2 284 06-08-2020, Saat: 12:14
Son Yorum: mrmarman
  android sdk sorunu uersoy 5 876 27-07-2020, Saat: 09:05
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi