Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUI Nasıl satın Alınır?
Merhaba,
FMX mimarisi için gelişitirilmiş olan OrangeUI bileşen seti doğrudan (sanal pos ile) satın alınamıyor. 
Bu kapsamda, Türkiye'den satın almalar konusunda bir çok kişi sorun yaşıyor (örn. Örn).
Geliştirici (@DelphiTeacher) ile mail üzerinden yaptığımız görüşmelerde alternatif çözümler aradığını bildirmişti. Fakat şu ana kadar global bir satın alma yöntemi sunulmuş değil.

Gelişitirici sitesinde 3 farklı satın alma yöntemi sunmuş. Bunlar PayPal, Alipay ve Delphi Community App (kendi geliştirdiği mobil uygulama).

Bildiğiniz gibi Türkiye'den PayPal üyeliği alınamıyor ve herhangi bir ödeme işlemi yapılamıyor.
Delphi Community App uygulaması Çince olduğu için bu uygulama üzerinden satın alma yöntemini öğrenme denemelerim de boşa çıktı.
Geriye yalnızca AliPay ile satın alma yöntemi kalıyor.
Yakın zamanda bu yöntemi araştırma fırsatım oldu. 

Aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek, bir sonuç elde edilecek gibi görünüyor (Bu işlem adımlarının doğruluğunu teyit etmek ve sonraki süreçlerin neler olacağını öğrenmek için kendisine bir mail gönderdim. Gelecek cevaba göre konuyu yeniden revize ederim).
1- AliPay mobil uygulamasını indiriyoruz ve üye oluyoruz. Ana ekranda Me sekmesine tıklıyoruz.
2- Balance menüsüne tıklayıp transfer ekranına geçiyoruz.
3- Burada Transfer menüsünü seçiyoruz.
4- To Alipay Account  seçeneğini tıklıyoruz. 

5- To Alipay Account ekranı gelecek. Buradan hangi üyeye transfer yapılacağı belirleniyor. OrangeUI bileşen setini satın almak için Account alanına ggggcexx@163.com üye adını yazıyoruz. 
6- İleri (Next) butonu ile ödeme ekranına geçiyoruz. 
7- Bileşen setinin kaynak kodsuz bir yıllık fiyatı olan 688 ¥ (Çin Yuanı, 99$), Amount alanına yazıyoruz (Kaynak kodlu VIP Versiyon için 1999 ¥).
8- Onayla (Confirm) butonu ile ödeme aşamasına geçiyoruz.
9- Peyment Method penceresinde Add bank cart ile bir kart tanımlayıp ödemeyi gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorum.

Önemli Not: Teyid için @DelphiTeacher dan yanıt bekliyorum.
(12-08-2020, Saat: 12:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
FMX mimarisi için gelişitirilmiş olan OrangeUI bileşen seti doğrudan (sanal pos ile) satın alınamıyor. 
Bu kapsamda, Türkiye'den satın almalar konusunda bir çok kişi sorun yaşıyor (örn. Örn).
Geliştirici (@DelphiTeacher) ile mail üzerinden yaptığımız görüşmelerde alternatif çözümler aradığını bildirmişti. Fakat şu ana kadar global bir satın alma yöntemi sunulmuş değil.

Gelişitirici sitesinde 3 farklı satın alma yöntemi sunmuş. Bunlar PayPal, Alipay ve Delphi Community App (kendi geliştirdiği mobil uygulama).

Bildiğiniz gibi Türkiye'den PayPal üyeliği alınamıyor ve herhangi bir ödeme işlemi yapılamıyor.
Delphi Community App uygulaması Çince olduğu için bu uygulama üzerinden satın alma yöntemini öğrenme denemelerim de boşa çıktı.
Geriye yalnızca AliPay ile satın alma yöntemi kalıyor.
Yakın zamanda bu yöntemi araştırma fırsatım oldu. 

Aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek, bir sonuç elde edilecek gibi görünüyor (Bu işlem adımlarının doğruluğunu teyit etmek ve sonraki süreçlerin neler olacağını öğrenmek için kendisine bir mail gönderdim. Gelecek cevaba göre konuyu yeniden revize ederim).
1- AliPay mobil uygulamasını indiriyoruz ve üye oluyoruz. Ana ekranda Me sekmesine tıklıyoruz.
2- Balance menüsüne tıklayıp transfer ekranına geçiyoruz.
3- Burada Transfer menüsünü seçiyoruz.
4- To Alipay Account  seçeneğini tıklıyoruz. 

5- To Alipay Account ekranı gelecek. Buradan hangi üyeye transfer yapılacağı belirleniyor. OrangeUI bileşen setini satın almak için Account alanına ggggcexx@163.com üye adını yazıyoruz. 
6- İleri (Next) butonu ile ödeme ekranına geçiyoruz. 
7- Bileşen setinin kaynak kodsuz bir yıllık fiyatı olan 688 ¥ (Çin Yuanı, 99$), Amount alanına yazıyoruz (Kaynak kodlu VIP Versiyon için 1999 ¥).
8- Onayla (Confirm) butonu ile ödeme aşamasına geçiyoruz.
9- Peyment Method penceresinde Add bank cart ile bir kart tanımlayıp ödemeyi gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorum.

Önemli Not: Teyid için @DelphiTeacher dan yanıt bekliyorum.

@"Fesih ARSLAN" Hocam merhaba,

Bu yolları tecrübe etmiş biri olarak malesef olmuyor.  Blush
Bu yöntemde Alipay'a kredi kartımızı ekleyebiliyoruz fakat ödeme yaparken bu kartı getirmiyor çinde olan bankaların listesini sunuyor.

Son olarak kendisiyle görüştüm 3 aydır satın alma için kafasını ağrıtıyordum, kendisi sağolsun çok iyi bir insan. Ben lisansımı aldım, Türkiye'den ödeme yapabileceğimiz bir yol olduğu an hemen ödememi yapacağım şeklinde anlaştık.

İyi insanlarla her şey iyi oluyor. Hayatı kolaylaştırmak lazım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Webbrowser nasıl yazdırılır barissagir 0 112 04-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: barissagir
  OrangeUI Artık Türkiye'den de Satın Alınabiliyor RAD Coder 5 677 01-12-2023, Saat: 17:13
Son Yorum: nguzeller
  OrangeUI 2.2 yayınlandı! nguzeller 4 936 06-10-2023, Saat: 17:50
Son Yorum: nguzeller
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 303 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar
  OrangeUI TSkinFMXEdit Klavye Sorunu serifaliyagci 2 497 04-08-2023, Saat: 10:29
Son Yorum: serifaliyagci

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi