Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DBGrid1 Ondalık Ayırma
Merhaba, Sağlıklı günler diliyorum. Sorum şöyle;

DBGrid1 de ondalık ayırmak istiyorum.  TOPLAM,ODEME,KALAN alanları

11628,89 rapor da bu şekilde 
11.628,89 olmasını istediğim.

PlasiyerCariRap.SQL.Text:='SELECT TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU,PLASIYER_ACIKLAMA,TBLCAHAR.CARI_KOD,CARI_ISIM,CARI_ILCE AS ILCE,CARI_IL AS IL,CARI_TEL, '+
                   'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN (BORC) ELSE 0 END) OCAK, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=2 THEN (BORC) ELSE 0 END) SUBAT, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=3 THEN (BORC) ELSE 0 END) MART, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=4 THEN (BORC) ELSE 0 END) NISAN, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=5 THEN (BORC) ELSE 0 END) MAYIS, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=6 THEN (BORC) ELSE 0 END) HAZIRAN, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=7 THEN (BORC) ELSE 0 END) TEMMUZ, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=8 THEN (BORC) ELSE 0 END) AGUSTOS, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=9 THEN (BORC) ELSE 0 END) EYLUL, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=10 THEN (BORC) ELSE 0 END) EKIM, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=11 THEN (BORC) ELSE 0 END) KASIM, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=12 THEN (BORC) ELSE 0 END) ARALIK, '+
                  'SUM(BORC) TOPLAM, '+
                  'SUM(ALACAK) ODEME, '+
                  'SUM(BORC-ALACAK) KALAN '+
                  'FROM TBLCASABIT '+
                  'JOIN TBLCAHAR ON TBLCAHAR.CARI_KOD=TBLCASABIT.CARI_KOD '+
                  'JOIN TBLCARIPLASIYER ON TBLCASABIT.PLASIYER_KODU=TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU '+
                  'GROUP BY TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU,PLASIYER_ACIKLAMA ,TBLCAHAR.CARI_KOD,CARI_ISIM,CARI_IL,CARI_ILCE,CARI_TEL '+
                  'ORDER BY CARI_KOD ';
PlasiyerCariRap.Open;
//TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('TOPLAM').DisplayFormat := '0.00';
end;
FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as Toplam deyip direk mssql de formatlayabilirsiniz...

TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('TOPLAM').OnGetText := ValueGetText;

procedure TTimelineForm.ValueGetText( Sender : TField; var Text : string; DisplayText : Boolean );
begin
 Text := Sender.tostring;
end;

Sanırım İşiniz Böle çözülebilir

Kaynak : https://stackoverflow.com/questions/8049...with-mysql
(19-11-2020, Saat: 17:13)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, Sağlıklı günler diliyorum. Sorum şöyle;

DBGrid1 de ondalık ayırmak istiyorum.  TOPLAM,ODEME,KALAN alanları

11628,89 rapor da bu şekilde 
11.628,89 olmasını istediğim.

PlasiyerCariRap.SQL.Text:='SELECT TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU,PLASIYER_ACIKLAMA,TBLCAHAR.CARI_KOD,CARI_ISIM,CARI_ILCE AS ILCE,CARI_IL AS IL,CARI_TEL, '+
                   'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN (BORC) ELSE 0 END) OCAK, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=2 THEN (BORC) ELSE 0 END) SUBAT, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=3 THEN (BORC) ELSE 0 END) MART, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=4 THEN (BORC) ELSE 0 END) NISAN, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=5 THEN (BORC) ELSE 0 END) MAYIS, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=6 THEN (BORC) ELSE 0 END) HAZIRAN, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=7 THEN (BORC) ELSE 0 END) TEMMUZ, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=8 THEN (BORC) ELSE 0 END) AGUSTOS, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=9 THEN (BORC) ELSE 0 END) EYLUL, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=10 THEN (BORC) ELSE 0 END) EKIM, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=11 THEN (BORC) ELSE 0 END) KASIM, '+
                  'SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=12 THEN (BORC) ELSE 0 END) ARALIK, '+
                  'SUM(BORC) TOPLAM, '+
                  'SUM(ALACAK) ODEME, '+
                  'SUM(BORC-ALACAK) KALAN '+
                  'FROM TBLCASABIT '+
                  'JOIN TBLCAHAR ON TBLCAHAR.CARI_KOD=TBLCASABIT.CARI_KOD '+
                  'JOIN TBLCARIPLASIYER ON TBLCASABIT.PLASIYER_KODU=TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU '+
                  'GROUP BY TBLCARIPLASIYER.PLASIYER_KODU,PLASIYER_ACIKLAMA ,TBLCAHAR.CARI_KOD,CARI_ISIM,CARI_IL,CARI_ILCE,CARI_TEL '+
                  'ORDER BY CARI_KOD ';
PlasiyerCariRap.Open;
//TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('TOPLAM').DisplayFormat := '0.00';
end;

TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('TOPLAM')).DisplayFormat := ',0.00';
(19-11-2020, Saat: 17:25)trpersia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as  Toplam deyip direk mssql de formatlayabilirsiniz...

procedure TTimelineForm.ValueGetText( Sender : TField; var Text : string; DisplayText : Boolean );
begin
end;

FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as  Toplam
Bu şekilde kullanarak işimi çözdüm.

Bu satırı Nasıl formatlayabilirim? Bu şekilde denedim olmadı.
SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN CONVERT(money,(BORC)) ELSE 0 END) OCAK,
(20-11-2020, Saat: 06:13)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-11-2020, Saat: 17:25)trpersia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as  Toplam deyip direk mssql de formatlayabilirsiniz...

begin
end;

SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN CONVERT(money,(BORC)) ELSE 0 END) OCAK,

TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('OCAK')).DisplayFormat := ',0.00';
(20-11-2020, Saat: 07:13)bibilen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-11-2020, Saat: 06:13)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as  Toplam

TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('OCAK').DisplayFormat := ',0.00';

Üstadım 
DisplayFormat hata veriyor.
(20-11-2020, Saat: 07:53)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-11-2020, Saat: 07:13)bibilen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TFloatField(PlasiyerCariRap.FieldByName('OCAK').DisplayFormat := ',0.00';

Üstadım 

(20-11-2020, Saat: 07:56)bibilen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-11-2020, Saat: 07:53)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım 

Teşekkür ederim Üstadım oldu.
(20-11-2020, Saat: 06:13)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

begin
end;

FORMAT(SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN CONVERT(money,(BORC)) ELSE 0 END) , 'N','tr-TR')
(20-11-2020, Saat: 10:27)trpersia Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-11-2020, Saat: 06:13)OZCANK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FORMAT(SUM(BORC), 'N','tr-TR') as  Toplam

FORMAT(SUM(CASE WHEN MONTH(TBLCAHAR.TARIH)=1 THEN CONVERT(money,(BORC)) ELSE 0 END) , 'N','tr-TR')

Üstadım teşekkür ederim oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  New ile hafıza ayırma hakkında motorola 5 1.174 03-10-2022, Saat: 20:40
Son Yorum: mrmarman
  DBGrid1'deki Verileri Tabloya Aktarma OZCANK 11 5.011 28-09-2022, Saat: 15:49
Son Yorum: OZCANK
  CSV Dosyasını DBGrid1 Aktarmak OZCANK 14 3.569 04-06-2022, Saat: 04:16
  DBGrid1 de Filitre uygulamak. OZCANK 1 649 01-05-2022, Saat: 09:51
  DBGrid1 de Alta Boşluk Eklemek OZCANK 21 4.810 30-04-2022, Saat: 13:06