Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ios TList<TStringlist>
Merhaba. DataSnap üzerinden bir fonksiyonum var. Bu fonksiyonum veritabanından verileri çektikten sonra TList<TStringlist> olarak geri sonuç dönüyor. Android uygulamada bu verileri alıp grid e dökebiliyorum fakat Ios da dönen değeri işleyip dökemiyorum. Resimdeki gibi bir uyarı mesajı çıkıyor. Bu hata nedir? Ios için nasıl çözebilirim? Teşekkürler
@"Fesih ARSLAN" hocan bu problem ile alakalı bir çözüm var mıdır? Ya da datasnap ten veriyi ios uygulamaya cekerken nasıl bir paket değişken kullanmam gerekiyor
(20-11-2020, Saat: 19:24)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"  hocan bu problem ile alakalı bir çözüm var mıdır? Ya da datasnap ten veriyi ios uygulamaya cekerken nasıl bir paket değişken kullanmam gerekiyor

Datasnap metodununuz client tarafına doğrudan TStringList dizisi döndürüyorsa ve bunu Android tarafında sorunsuz kullanabiliyorsanız, ayını kodun İos tarzında da sorunsuz çalışması gerekiyor.
Tek bir ihtimal olabilir, her platform tüm string tiplerini desteklemiyor.
Android tarafında sorunsuz listeliyorum hocam hiçbir sıkıntı vermiyor. Ios da hata veriyor gelmiyor. datasnap üzerinden xml oluşturup onu yükledim web e ve webdeki dosyayı ios da ayrıştırıp yazdırayım dedim. Windows ve android de yine sıkıntı yok ama Ios da ; EXMLDocError Active document yok hatası veriyor şimdi de. Bir izin vs birşey mi vermem gerekiyor xml den veriyi grid e yazdırmak için
Merhaba. Json oluşturup onun üzerinden dökümanı alınca Ios ta görüntüleme sağlandı. Json sorunsuz çalışıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TStringList Oluşturup Datasnap ile göndermek? hakanharbeli 2 2.553 27-09-2018, Saat: 09:19
Son Yorum: hakanharbeli

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi