Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deplhi kod generator
Merhaba,

Bir ödev için hırdavat takip programı lazım. 

.mdb dosyasına insert, delete, edit yapacak. Birde listeleme

Bunun için mdb dosyasından online delphi kod oluşturucu varmıdır acaba? Ödev için yapacağım.

Arkadaş bir kırtasiye programı bulunduğunu söyledi sitede olmazsa onun sadece label'larını değiştirip göndersem.
(26-02-2021, Saat: 22:34)osmanoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun için mdb dosyasından online delphi kod oluşturucu varmıdır acaba? Ödev için yapacağım.

Yok.
There's no place like 127.0.0.1
Odev dedıgıne gore yazılım dunyasıyla ıc ıce olacaksın
Bence işin hazırını aramaktansa bır yerlerden basla bızlerde yardımcı olalım derım
Diğer yandan; mdb dosyasından delphi kodu üretsin, eğer bu mümkünse mdb dosyayı açıp alan isimlerini değiştirip, referans göstererek tırnak içerisinde "özgün! " proje üretip ders için kullanmak.

Proje olarak mümkündür, yapılabilir. Bu yaratıcı fikirler için çalışabilirsiniz ve başka "ödev ihtiyacı olanlara!" yardımcı olabilirsiniz.

Projeyi geliştiren siz iyi bir yazılımcı olarak kayıtlara geçer ama projenizi kullananarak ödevini yapanlar yazılım dünyasına belki de kısa bir giriş yapmış olurlar.

Şimdi bu projeyi kullananlardan mı yoksa tasarlayıp kodlayıp hayata geçirenlerden mi olmak istersiniz. Karar anıdır...
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(27-02-2021, Saat: 08:26)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diğer yandan; mdb dosyasından delphi kodu üretsin, eğer bu mümkünse mdb dosyayı açıp alan isimlerini değiştirip, referans göstererek tırnak içerisinde "özgün! " proje üretip ders için kullanmak.

Proje olarak mümkündür, yapılabilir. Bu yaratıcı fikirler için çalışabilirsiniz ve başka "ödev ihtiyacı olanlara!" yardımcı olabilirsiniz.

Projeyi geliştiren siz iyi bir yazılımcı olarak kayıtlara geçer ama projenizi kullananarak ödevini yapanlar yazılım dünyasına belki de kısa bir giriş yapmış olurlar.

Şimdi bu projeyi kullananlardan mı yoksa tasarlayıp kodlayıp hayata geçirenlerden mi olmak istersiniz. Karar anıdır...

:-)
(26-02-2021, Saat: 22:34)osmanoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Bunun için mdb dosyasından online delphi kod oluşturucu varmıdır acaba? Ödev için yapacağım.

Arkadaş bir kırtasiye programı bulunduğunu söyledi sitede olmazsa onun sadece label'larını değiştirip göndersem.

Bu site, ödevinizi yaptırabileceğiniz insanları temin edebileceğiniz bir ortam değildir. Öncelikle ödevin anlamı ve amacı üzerinde düşünmelisiniz. Bundan sonraki hayatınızı etkileyecek bir aydınlanma yaşayacağınızı umut ederim.

Ayrıca, bu tarz sorulara yanıt olarak direkt projesel çözümler paylaşan arkadaşlarımız olursa da kimse kusura bakmasın, kısa bir müddetliğine de olsa kendilerini banlayacağım.

Çünkü bu tarz eylemlerin hiç kimseye bir faydası yoktur.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(27-02-2021, Saat: 22:21)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-02-2021, Saat: 22:34)osmanoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Bu site, ödevinizi yaptırabileceğiniz insanları temin edebileceğiniz bir ortam değildir. Öncelikle ödevin anlamı ve amacı üzerinde düşünmelisiniz. Bundan sonraki hayatınızı etkileyecek bir aydınlanma yaşayacağınızı umut ederim.

Ayrıca, bu tarz sorulara yanıt olarak direkt projesel çözümler paylaşan arkadaşlarımız olursa da kimse kusura bakmasın, kısa bir müddetliğine de olsa kendilerini banlayacağım.

merhaba 
ödevin anlamı ve amacı  düşüncenize katılmakla birlikde,

"kısa bir müddetliğine de olsa kendilerini banlayacağım."

yardımsever insanların baskı ile yasaklanarak uzaklaştırılması delphinin ve bu forumun geleceğine bir yatırımdır, 
bu düşüncenizi yanlış bulduğumu belirtmek istedim.
(27-02-2021, Saat: 22:24)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-02-2021, Saat: 22:21)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu site, ödevinizi yaptırabileceğiniz insanları temin edebileceğiniz bir ortam değildir. Öncelikle ödevin anlamı ve amacı üzerinde düşünmelisiniz. Bundan sonraki hayatınızı etkileyecek bir aydınlanma yaşayacağınızı umut ederim.

merhaba 

yardımsever insanların baskı ile yasaklanarak uzaklaştırılması delphinin ve bu forumun geleceğine bir yatırımdır, 

Beni hiç tanımadığınız belli. Yoksa bu tarz bir ithamda bulunmazdınız hakkımda. İnsanlara balık tutmayı öğretenlere teşekkür etmekten başka sözümüz olmaz, ama aksi; yani balık vermek, hazıra alışan, tembel, öğrenmeye dahi tenezzül etmeyen, kısaca ne kendine ne de çevresine faydası olmayan insanların yetişmesine katkıda bulunmaktır. 

Ben de bu tarz insanlara yaptırımdan bahsediyorum.!
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(27-02-2021, Saat: 22:35)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-02-2021, Saat: 22:24)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba 

Beni hiç tanımadığınız belli. Yoksa bu tarz bir ithamda bulunmazdınız hakkımda. İnsanlara balık tutmayı öğretenlere teşekkür etmekten başka sözümüz olmaz, ama aksi; yani balık vermek, hazıra alışan, tembel, öğrenmeye dahi tenezzül etmeyen, kısaca ne kendine ne de çevresine faydası olmayan insanların yetişmesine katkıda bulunmaktır. 

Ben de bu tarz insanlara yaptırımdan bahsediyorum.!

TUĞRUL bey benim üzerinde vurgulamak istediğim konu, soruyu soran değil, yardım severlerin cevap verenlerin uzaklaştırılması içindi örneğin ben soruyu soran arkadaşa hitaben yapılmış bir proje paylaştığımda yasaklanmamı yetkinizle mümkün kılıyorsunuz, insanları küstürmeyelim, sonuçda her yasaklanan tekrar geri gelmiyor.

örneğin sizinle aynı oda içerisinde olsak, o arkadaşda soruyu sorsa bende ona cevap versem, sizde öğretmen olarak bizi dışarı atsanız, yani sonuçda ortada elbette bir forum var birbirimizi görmüyoruz ancak insana yakaşır şekilde davranmak gerekir, ufak bir pürüzden binadan komple atılması bence yanlışdır.

soruyu soran arkadaşın kişisel gelişim seviyesini yaşını hayat şartlarını gibi çokca şeyi bilmiyoruz.
bence soruyu soran kişi için daha farklı bir yaptırım türü olabilir, onun kendisinin eğitimine katkı olarak.

saygılarımla.
Bence boyle bır soruya hazır proje vermek ıyılık olmaz. Sadece dosya paylasımı yapmıs ve hazırcılıga alıstırmıs oluruz.
Bu kısı muhtemelen de unıversıte ogrencısı onun yasantısı, hayat sartları ıkı satır kod ogrenıp yazmaya manı degıl.
Eskıden ınternet yoktu kaynak yoktu. sımdı her cafede, unıversıtede ıcınde bedava internet. Yanı kaynak çok.
Hıc kod bılmese formun uzerıne vcl nesnelerını atıp, neyın ne ıs yapacagını kafasında canlandırabılır.
Sonra burada sorsun "mdb ye nasıl connect yapayım?" veya "master-detaıl nasıl yapayım" veya "kayır ekleme sılme nasıl yapayım" gibi...
Bence sıtenın amacı bılgıye yonelık paylasım ve cevaplama olmalı

saygılarımla.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi