Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread pool mantığı nasıl kurulmalı ?
Üstadım incelik edip vakit ayırmanıza gerek yoktu. Tekrar teşekkürler.
Ortada yetiştirilecek bir proje olmadığından zaten bana ufuk açıcı yöntemi bildirdiniz. Aklıma gelmeyen fikir thread limiti kadar peşinen açıp buraya iş bölümü ile görev atayan / yaptıran bir procedure hazırlamak fikri benim için kafiydi.

Başlığı okuyanlar için yazıyorum, düşünsenize iş 10 tane de olabilir 1000 tane de 10.000 tane de. Sürekli thread create edip free olmasını beklemek ve bunu asenkron takip edecek şekilde mesaj / event takibi yapmak ne kadar stabil olabilirdi.
Thread sayısı limiri kadar creat edip free etmeyi bırakın create edilenkere tekrar başvurmak da sayıyı sabit tutmak/limitlemek anlamında verimli bir yöntem.

Teşekkürler
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(15-12-2021, Saat: 08:49)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım incelik edip vakit ayırmanıza gerek yoktu. Tekrar teşekkürler.
Ortada yetiştirilecek bir proje olmadığından zaten bana ufuk açıcı yöntemi bildirdiniz. Aklıma gelmeyen fikir thread limiti kadar peşinen açıp buraya iş bölümü ile görev atayan / yaptıran bir procedure hazırlamak fikri benim için kafiydi.

Başlığı okuyanlar için yazıyorum, düşünsenize iş 10 tane de olabilir 1000 tane de 10.000 tane de. Sürekli thread create edip free olmasını beklemek ve bunu asenkron takip edecek şekilde mesaj / event takibi yapmak ne kadar stabil olabilirdi.
Thread sayısı limiri kadar creat edip free etmeyi bırakın create edilenkere tekrar başvurmak da sayıyı sabit tutmak/limitlemek anlamında verimli bir yöntem.

Teşekkürler

hocam win için basit bir async client socket, belki size yararlı olabilir.
gönül isterdiki indy componentleri içinde çapraz platform asenkron nonblock hem client i hem server i için bir component bulunsun ancak uzun yıllardır yok malesef.. bu sebeple tthread class ı kullanmak, çapraz platform için daha mantıklı duruyor.

https://www.dosya.tc/server35/3i0zx0/asy...t.rar.html

1.png
(15-12-2021, Saat: 08:49)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım incelik edip vakit ayırmanıza gerek yoktu. Tekrar teşekkürler.

Teşekkürler

Üstadım, aslında sizin nezdinizde diğer arkadaşlara da yardımcı olabilmek için bir fırsat olarak gördüm. O nedenle uygulama paylaştım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uygulamaya responsive görünüm nasıl kazandırabilriz ? delphicim 0 245 04-01-2024, Saat: 15:24
Son Yorum: delphicim
  Delphi 7 ye göre MB Döviz kurları nasıl alırız maydin60 7 1.182 31-12-2023, Saat: 02:18
Son Yorum: maydin60
  ReadProcessMemory ile veri okuma nasıl yapılır eraendless 2 484 07-09-2023, Saat: 00:35
Son Yorum: veteran
  ARRAYi nasıl for'la dönerim. PREDATOR 16 10.187 26-08-2023, Saat: 14:33
Son Yorum: veteran
  Thread içinde CoInitialize(nil) ve CoUninitialize serdar 6 1.172 22-08-2023, Saat: 09:50
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi