Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getir Entegrasyonunda Sipariş Doğrulama
Herkese merhabalar ; 

Okuduğum siparişi doğrulamak için yapmam gereken işlemi bir türlü beceremedim bu konuda yardım rica ediyorum.

RESTRequest2.Resource := 'food-orders/61bb0922e6a5f1ebb9f57542/deliver' 
   RESTRequest2.Method    := TRESTRequestMethod.rmPOST;
   RESTRequest2.AddAuthParameter('token', gtr_token , TRESTRequestParameterKind.pkHTTPHEADER,[TRESTRequestParameterOption.poDoNotEncode]);
   RESTRequest2.Execute;
   if RESTResponse2.Status.SuccessOK_200 then
   begin
      result := RESTResponse2.Content;
   end;

foodOrderId (path/string)  parametresi ne şekilde geçileceğini bulamadım.

kwfrPb.png
REST ful mimarilerde, end point (resource) adresinde istenen parametreler, UrlSegment ile gönderilir. 
  RESTRequest2.Resource := 'food-orders/{foodOrderId}/deliver';
 RESTRequest2.Params.Clear;
 RESTRequest2.Params.AddUrlSegment('foodOrderId', '61bb0922e6a5f1ebb9f57542');
Begin : = end / 2;
Çok teşekkür ederim. Yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Tekrar teşekkürler.
Merhabalar ;

gelen Json veri içinde bazı property tanımları eğer müşteri girmediyse gelmiyor. Mesela not kısmı eğer müşteri boş olarak bırakırsa oluşan Json verisinde bu property alanı da gelmediği için okurken hata veriyor.

jsonREST.items[0].getvalue<string>('note')

aslında "TJSONObject.FindValue" gibi bir fonksiyonu var fakat 10.2 kullandığımdan dolayı bendeki sürümde yok sonraki sürümler destekleniyor. 10.2 de property var mı yok mu kontrolünü nasıl yapabilirim .

(05-01-2022, Saat: 14:41)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar ;

gelen Json veri içinde bazı property tanımları eğer müşteri girmediyse gelmiyor.  Mesela not kısmı eğer müşteri boş olarak bırakırsa oluşan Json verisinde bu property alanı da gelmediği için okurken hata veriyor.

jsonREST.items[0].getvalue<string>('note')

aslında "TJSONObject.FindValue" gibi bir fonksiyonu var fakat 10.2 kullandığımdan dolayı bendeki sürümde yok sonraki sürümler destekleniyor. 10.2 de property var mı yok mu kontrolünü nasıl yapabilirim .

Bu şekilde mi kullanılıyor çok emin olmamak ile beraber böyle bir çözüm buldum internetten bende çalıştı hatalı ise bilgili olan arkadaşlar düzeltirse sevinirim. Bu raya yazıyorum işine yarayan olursa diye ben bu şekilde kullanıyorum..

if jsonREST.items[0].TryGetValue('note',gtnote) then  

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TC Kimlik numarası doğrulama 41linea41 11 9.419 06-12-2022, Saat: 20:11
Son Yorum: Hayati
  Sipariş sistemi içinde kullanılacak küçük bir tavsiye Bay_Y 3 1.085 08-10-2021, Saat: 09:41
Son Yorum: Bay_Y
  Online Sipariş Entegrasyonu tmrksmt 5 1.866 03-09-2021, Saat: 12:31
Son Yorum: tmrksmt

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi