Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hala delphi 7 deyim hangi ust versıyona gecmelıyım
arkadaslar delphı 7 de takıldım kaldım rad sutudyoya gecıs yapmayı dusunuyorum ama hangı versıyon stabıl
gorsellık bakımından versıyonlar arasında fark var mı. bılgı verırsenız sevınırım 
saygılar
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
İğne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

Selamlar,
D11 çıktı malum. Ancak ben 10.4 kullanmaya devam ediyorum. En azından componnetler konusunda sorun yaşamıyorum.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
@sadikacar60
Hangi sürüm olursa olsun, yazdığınız / yazacağınız proje(ler)in ihtiyaçlarına göre (REST, FMX, VCL vb. platform veya bileşen güncellemelerinden doğan) ilgilendiğiniz versiyondan önceki sürümlere göre ve daha sonraki gelecek sürümlere göre değişenleri yine de öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Standart bir veritabanı uygulaması için sorun yaşamayacağınızı değerlendiriyorum. Hangi sürüme karar verirseniz verin standart delphi bileşneleri stabil sayılır. Ancak web teknolojileri, Win32 dışındaki platformlar işin içine girdiği an en son sürüm neyse ona odaklanmanızı salık veririm. (son sürümün patchleri yapılmış hali diyelim) Son sürümde stabil olmayan durumlar olabileceği durumda dahi alternatif çözümler üretebilir, yeni bir patch'e kadar bu sorunsalı bypass etmek zorunda kalabilirsiniz. 

Sonuçta para verecek lisans alacaksınız. En sonuncu sürüm bunun için candır.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Bir şey sormak istiyorum. D7 ile derlenen bir .EXE ile D.104.3 ile derlenen .EXE arasında çok büyük bir fark var. biri 1 Mb ise diğeri 18 Mb. Sebebi nedir ve hangisi daha avantajlı olmaktadır. Bildiğim kadarıyla .EXE program memory de kadar az yer kaplarsa o kadar hızlı çalışır..
Hocam eğer herhangi bir 3.parti component kullanmıyosanız tabiiki son sürüme geçmeniz en iyisi.

Fakat D7 de kullandığınız x bir componentin yeni sürüm Delphi sürümlerini kontrol etmenizi öneririm.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Delphi 10.4'ün DEBUG mode iken değil RELEASE mode iken derlediğiniz exe uzunluğunu değerlendirmek isteyebilirsiniz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Merhaba,
Delphi 7'den üst sürümlere geçiş yaparken, öncelikle kullandığınız üçüncü parti komponentleri geçiş yapacağınız sürüm için edinmeniz gerekecektir. Ancak bazı komponentler alt sürümler de problem çıkarmadan çalışırken, üst sürümlere sorun yaratabilir. Delphi 7 ile daha üst sürümlerin core code ve IDE yapısındaki değişiklikler nedeniyle, bolca "Warning"ve "Hint" uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bir komponenet için Delphi 7'de kullanılan bir özellik, üst sürümlerde kaldırılmış veya değiştirilmiş olabilir, bunları da düşünmeniz lazım. Benim tavsiyem Delphi 7'den son sürüme geçiş yapmak yerine her hangi bir ara sürüme geçiş yapmanız ve kodun stabil çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizdir. Hatta projeniz bir sistem yazılımı ise, kullandığınız Windows sürümüne göre bile fark edebilir. Unutmayın patron her zaman Windows. Bu bilgiler sizi korkutmasın Smile Sürüm geçişlerinde sorunlar yaşamanız doğaldır. Kolay gelsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 RAD Coder 67 8.422 07-02-2024, Saat: 16:59
Son Yorum: csunguray
  Delphi community 10.4 için Lisans uzatma mümkün mü? enigma 4 591 25-08-2023, Saat: 23:40
Son Yorum: enigma
  Delphi Community Edition 11 nguzeller 1 860 28-04-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: enigma
  Delphi Community 10.4.2 cikti Ugur 10 3.786 02-02-2023, Saat: 16:45
Son Yorum: COMMANDX
  Delphi 10.3.3 ile Gelecek Yeni Özellikler TescilsizUzman 70 44.853 01-02-2023, Saat: 22:30
Son Yorum: esenyazilim.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi