Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.4 CE Android API 31
Merhaba

Play store target sdk olarak API 31 istiyor. 10.4 CE ile API 31 release etmeye açlışıyorum ama hata alıyorum.
Uygulamayı build yapmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

Alıntı:[Exec Error] The command "PATH C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot\bin;C:\Users\Delphi\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\CatalogRepository\Skia4Delphi-3.4.1\Library\RAD Studio 10.4 Sydney\Win32\Release\Bpl;C:\Users\Delphi\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\CatalogRepository\Skia4Delphi-3.4.1\Binary\Win32\Release;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\InterBase\redist\InterBase2020\IDE_spoof;C:\Program Files (x86)\STMicroelectronics\st_toolset\asm;C:\Program Files (x86)\Common Files\Intel\Shared Libraries\redist\intel64\compiler;C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot\bin;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\Bpl;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin64;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\Bpl\Win64;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin64;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl\Win64;C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\WINDOWS\System32\OpenSSH\;C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA NvDLISR;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\WINDOWS\System32\OpenSSH\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\150\DTS\Binn\;C:\Program Files\Azure;C:\Program Files\Git\cmd;C:\flutterSDK;C:\Program Files (x86)\Vector CANdb++ 3.1\Exec32;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Program Files\dotnet\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Python\Python310\Scripts\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Python\Python310\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps;C:\Program Files\Azure Data Studio\bin;C:\AppServ\Apache24\bin;C:\AppServ\php7;C:\AppServ\MySQL\bin;C:\flutterSDK\bin;C:\SDK\AndroidSDK\platform-tools;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Microsoft VS Code\bin;C:\Users\Delphi\.dotnet\tools; & set JAVA_HOME=C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot& "C:\SDK\AndroidSDK\build-tools\31\dx.bat"

SDK manager sayfam şu şekilde APı 31 dosyalarını manuel indirip klasöre ekleme yaptım. manifest içinde targetsdk 31 olarak değiştirdim.

Delphi 10.4 Community için Android 12 API 31 desteği var mı?

İyi çalışmalar.
Platform Status
Begin : = end / 2;
(23-11-2022, Saat: 20:52)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Play store target sdk olarak API 31 istiyor. 10.4 CE ile API 31 release etmeye açlışıyorum ama hata alıyorum.

Alıntı:[Exec Error] The command "PATH C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot\bin;C:\Users\Delphi\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\CatalogRepository\Skia4Delphi-3.4.1\Library\RAD Studio 10.4 Sydney\Win32\Release\Bpl;C:\Users\Delphi\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\CatalogRepository\Skia4Delphi-3.4.1\Binary\Win32\Release;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\InterBase\redist\InterBase2020\IDE_spoof;C:\Program Files (x86)\STMicroelectronics\st_toolset\asm;C:\Program Files (x86)\Common Files\Intel\Shared Libraries\redist\intel64\compiler;C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot\bin;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\Bpl;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin64;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\21.0\Bpl\Win64;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin64;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl\Win64;C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\WINDOWS\System32\OpenSSH\;C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA NvDLISR;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\WINDOWS\System32\OpenSSH\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\150\DTS\Binn\;C:\Program Files\Azure;C:\Program Files\Git\cmd;C:\flutterSDK;C:\Program Files (x86)\Vector CANdb++ 3.1\Exec32;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Program Files\dotnet\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Python\Python310\Scripts\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Python\Python310\;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps;C:\Program Files\Azure Data Studio\bin;C:\AppServ\Apache24\bin;C:\AppServ\php7;C:\AppServ\MySQL\bin;C:\flutterSDK\bin;C:\SDK\AndroidSDK\platform-tools;C:\Users\Delphi\AppData\Local\Programs\Microsoft VS Code\bin;C:\Users\Delphi\.dotnet\tools; & set JAVA_HOME=C:\Program Files\AdoptOpenJDK\jdk-8.0.242.08-hotspot& "C:\SDK\AndroidSDK\build-tools\31\dx.bat"

SDK manager sayfam şu şekilde APı 31 dosyalarını manuel indirip klasöre ekleme yaptım. manifest içinde targetsdk 31 olarak değiştirdim.

İyi çalışmalar.

link

AndroidManifest.template.xml dosyasına 
targetSDK yi elinle ver android:exported="true" eklemeyi unutma.

<uses-sdk android:minSdkVersion="%minSdkVersion%" android:targetSdkVersion="31" />

.
.
<!-- Our activity is a subclass of the built-in NativeActivity framework class.
            This will take care of integrating with our NDK code. -->
       <activity android:name="com.embarcadero.firemonkey.FMXNativeActivity"
               android:label="%activityLabel%"
               android:configChanges="orientation|keyboard|keyboardHidden|screenSize"
android:exported="true"
               android:launchMode="singleTask">
           <!-- Tell NativeActivity the name of our .so -->
           <meta-data android:name="android.app.lib_name"
               android:value="%libNameValue%" />
           <intent-filter>  
               <action android:name="android.intent.action.MAIN" />
               <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
           </intent-filter> 
       </activity>
(24-11-2022, Saat: 13:41)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-11-2022, Saat: 20:52)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

İyi çalışmalar.

link

AndroidManifest.template.xml dosyasına 
targetSDK yi elinle ver android:exported="true" eklemeyi unutma.

<uses-sdk android:minSdkVersion="%minSdkVersion%" android:targetSdkVersion="31" />

.
.
<!-- Our activity is a subclass of the built-in NativeActivity framework class.
            This will take care of integrating with our NDK code. -->
       <activity android:name="com.embarcadero.firemonkey.FMXNativeActivity"
               android:label="%activityLabel%"
               android:configChanges="orientation|keyboard|keyboardHidden|screenSize"
android:exported="true"
               android:launchMode="singleTask">
           <!-- Tell NativeActivity the name of our .so -->
           <meta-data android:name="android.app.lib_name"
               android:value="%libNameValue%" />
           <intent-filter>  
               <action android:name="android.intent.action.MAIN" />
               <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
           </intent-filter> 
       </activity>

targetSDK el ile 31 olarak değiştirmiştim. android:exported="true" da ekledim ama sonuç değişmiyor malesef.

29 API e geçişi bir kaç dosyayı değiştirerek yapmıştık.
30 API zorunluluğu gelmeden bir kaç gün önce 10.4 CE çıkmıştı. 1 Kasımda 31 API zorunluluğu geldi . Yeni CE sürümü vermediler.
Yüklediğim uygulamayı güncelleme yapamıyorum. Eğer CE sürümü mobil tarafta markete yükleme yapılmayacaksa kullanmamız imkansız hale gelir.

Düzeltme:
Yeni bir proje başlatınca API 30 ile API 31 'e aab dosyası oluştu. Uygulamadaki hatayı arıyorum.
CE sürümün bir pazarlama strateji oludunu unutmamak gerek, bu ara döneminde pro sürümü satın almaya zorlama olduğunu düşüyorum. Satın alma durumunuz yoksa ara çözümleri zorlamanız gerecektir veya bu dönemde uygulama geliştirme zamanı olarak geçerermeniz. pro sürümünü 3 yıllık bakım sözleşemi sürümü bence en mantıklı seçenek.
(24-11-2022, Saat: 16:54)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CE sürümün bir pazarlama strateji oludunu unutmamak gerek, bu ara döneminde pro sürümü satın almaya zorlama olduğunu düşüyorum. Satın alma durumunuz yoksa ara çözümleri zorlamanız gerecektir veya bu dönemde uygulama geliştirme zamanı olarak geçerermeniz. pro sürümünü 3 yıllık bakım sözleşemi sürümü bence en mantıklı seçenek.

Şu anda satın alma imkanım yok maalesef. Bu yüzden bir taraftan da Flutter 'a bakıyorum. Delphi'deki hızlı uygulama geliştirme Flutter da mümkün değil.
Delphi bu konuda harika IoT de cihaza bağlanıp denemeler yapmak için uygulama hazırlama sadece 1-2 saat. Delphi'in bu konuda hakkını teslim etmeliyim.
ben delphi dışında yeni bir dil öğrenmek göze almadım, yeni bir dil öğrenmek sizin için çok daha iyi olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 22 903 26-04-2024, Saat: 22:54
Son Yorum: nevez
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 7 1.224 24-04-2024, Saat: 10:40
Son Yorum: elixir84
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 378 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 370 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 5.039 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi