Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sesi Yazıya Dönüştürme Android
Merhaba üstadlarım.

Ekteki SpeechToText android programı yazıyı okuyor ama ben kendi sesimle bir şey söylemeye çalıştığımda 

java.lang.IllegalArgumentException:intent must not be null

şeklinde hata veriyor. İzinlerde sorun yok. Kullandığım Rad Studio sürümü 11 Alexandria
Deneme Yaptığım telefon redmi Note 8, Android sürümü : 9

Daha önce alt versiyon Rad studioda çalışıyordu. Sorun ne olabilir acaba? Yardımcı olabilir misiniz? 

Teşekkür Ederim.

Ek Dosyalar
.zip   SesliKonusma1.zip (Dosya Boyutu: 20,43 KB / İndirme Sayısı: 8)
yeni Android versiyonlarda; bir uygulama mikrofona eriştiği zaman üstte mikrfon işareti çıkar..

Eğer çıkmıyor ise; Mikrofon erişim izninizde bir problem vardır diye tahmni ediyorum. Zaten hata mesajında "Argüman boş olamaz" gatası veriyor büyük ihtimal ile mikrofon kullanımı yada erişimi ile ilgili bir problem var gibi görünüyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

@mcuyan Hocam, Project-> Options -> Uses Permissions kısmından Recod Audio True yapıp denedim ama o şekilde olmadı. Manuel uygulama ayarlarından mikrofona izin verdim o şekilde de olmadı. Başka bir yöntem mi var acaba?
AndroidManifest.template dosyasında Cleartext HTTP traffic true mu?
Begin : = end / 2;
ayrica AndroidManifest.template
<uses-permission android:name="android.permission.RECORD_AUDIO" />
ekleyin.

Çünkü mobil cihazlarda en çok güvenlik mikrofon kamera ve lokasyonda var.

Pardon düzeltme yapıyorum hocam,

@RAD Coder Hocam dediğiniz şekilde de yaptım ama olmadı.
@mcuyan Hocam sizin dediğiniz şekilde de ekledim. yine aynı.

- Elimde bulunan samsung tablette denedim, Android sürümü 7.1.1 onda çalıştı. Ama diğer yüksek versiyonlarda aynı hatayı veriyor.

Üst versiyonlarda başka bir ayar mı var acaba?
Bir de Android API sürümünü değiştirip (30 yapabilirsiniz), test edin.
Hocam aynen dediğim gibi bence. Mikrofon erişimini sağlayamıyor uygulama. Çünkü And 9 ile birlikte güvenlik geliştirmesi yaptı google.

https://docwiki.embarcadero.com/CodeExam...lay_Sample

bu örneği bir inceler misiniz..

@RAD Coder Hocam denedim ama yine olmadı. SDK manager'de yüklenmemiş birşey varmı diye bakacağım ama SDK Manager de açılmıyor.
SDK manager'e tıkladığımda Siyah ekran gelip kayboluyor. SDK manager'i tekrar kurmam mı gerek acaba?
(13-02-2023, Saat: 16:48)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @RAD Coder Hocam denedim ama yine olmadı. SDK manager'de yüklenmemiş birşey varmı diye bakacağım ama SDK Manager de açılmıyor.
SDK manager'e tıkladığımda Siyah ekran gelip kayboluyor. SDK manager'i tekrar kurmam mı gerek acaba?

Delphi IDE'si üzerinden SDK Manager penceersini açın. Burada yer alan path'lerin bulunduğu satırlarda yarı (sarı ünlem) yoksa, SDK'da bir sorun yok demektir.
Not: JDK ve NDK sekmelerine de göz atmyı unutmayın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 296 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.898 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 434 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 386 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 287 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi