Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCMB Döviz Kur Bileşeni (ArsDöviz) v1.0.0
Merhaba,
Bir çok modül veya uygulamada ihtiyaç duyduğumuz anlık kur bilgisini öğrenmek, artık çok kolaylaştı.
Tek bir bileşen ile o güne ait veya herhangi bir güne ait kur bilgisini anında alabilirsiniz.
Seçilen tarihin hafta sonuna veya o günün saat 15.30'dan öncesine ait olması durumunda, en yakın tarihteki TCMB döviz kuru bilgisini getirir.

Kurulum;
Bileşen Setup şeklindedir. Library Path tanımlaması ve bpl ekleme işlemlerini otomatik olarak yapar, ayrıca bir işlem yapmanıza gerek duymaz. 
Kurduğunuz anda kullanılabilir duruma gelecektir.

İndirmek için aşağıdaki linklerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Delphi 12 Athens  

.zip   ArsDoviz_D12.zip (Dosya Boyutu: 4,9 MB / İndirme Sayısı: 56)

Delphi 11 Alexandria 

.zip   ArsDoviz_D11.zip (Dosya Boyutu: 3,24 MB / İndirme Sayısı: 62)

Delphi 10.4 Sydney

.zip   ArsDoviz_D10_4.zip (Dosya Boyutu: 2,73 MB / İndirme Sayısı: 11)

Delphi 10.3 Rio  

.zip   ArsDoviz_D10_3.zip (Dosya Boyutu: 2,73 MB / İndirme Sayısı: 9)

Delphi 10.2 Tokyo

.zip   ArsDoviz_D10_2.zip (Dosya Boyutu: 2,73 MB / İndirme Sayısı: 10)

Delphi 10.1 Berlin  

.zip   ArsDoviz_D10_1_Berlin.zip (Dosya Boyutu: 2,73 MB / İndirme Sayısı: 10)

Delphi 10 Seattle

.zip   ArsDoviz_D10_Seattle.zip (Dosya Boyutu: 2,73 MB / İndirme Sayısı: 6)

Bileşeni kaldırmak için kurulum klasörde yer alan UnInstaller'ı çalıştırmanız yeterlidir. Library path'de dahil olmak üzere kurulumu kaldıracaktır. 

Alternatif Linkler:
Delphi 12 Athens  
Mega Link
Delphi 11 Alexandria 
Mega Link 
Delphi 10.4 Sydney
Mega Link 
Delphi 10.3 Rio  
Mega Link 
Delphi 10.2 Tokyo
Mega Link 
Delphi 10.1 Berlin  
Mega Link 
Delphi 10 Seattle
Mega Link
Begin : = end / 2;
(24-10-2023, Saat: 15:11)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bir çok modül veya uygulamada ihtiyaç duyduğumuz anlık kur bilgisini öğrenmek, artık çok kolaylaştı.
Tek bir bileşen ile o güne ait veya herhangi bir güne ait kur bilgisini anında alabilirsiniz.
Seçilen tarihin hafta sonuna veya o günün saat 15.30'dan öncesine ait olması durumunda, en yakın tarihteki TCMB döviz kuru bilgisini getirir.

Kurulum;
Bileşen Setup şeklindedir. Library Path tanımlaması ve bpl ekleme işlemlerini otomatik olarak yapar, ayrıca bir işlem yapmanıza gerek duymaz. 

Mega Link 

Bileşeni kaldırmak için kurulum klasörde yer alan UnInstaller'ı çalıştırmanız yeterlidir. Library path'de dahil olmak üzere kurulumu kaldıracaktır. 

Önemli Not: Setup yazlnızca Delphi 11 Alexandria sürümü (11.x) içindir. 
                    Talep olması durumunda diğer Delphi sürümleri için de hazırlanacaktır.

Emekleriniz için teşekkür ederim Allah c.c razı olsun dosyayı indirdim kurdum

Video da döviz cinsi değiştikçe döviz adı değişiyor ama bende değişmiyor ve döviz bilgisi gelmiyor

Ek Dosyalar Resimler

"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(24-10-2023, Saat: 17:03)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-10-2023, Saat: 15:11)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Kurulum;

Mega Link 

Önemli Not: Setup yazlnızca Delphi 11 Alexandria sürümü (11.x) içindir. 
                    Talep olması durumunda diğer Delphi sürümleri için de hazırlanacaktır.

Emekleriniz için teşekkür ederim Allah c.c razı olsun dosyayı indirdim kurdum

Video da döviz cinsi değiştikçe döviz adı değişiyor ama bende değişmiyor ve döviz bilgisi gelmiyor

Tarih ve DövizCinsi değiştiğinde bileşen dinamik olarak Active özelliğini False yapar. 
Tarih ve DövizCinsini değiştirdiğinizde, Active özelliğini True yapın.
İlerleyen aşamada (zaman buldukça) Tarih ve DövizCinsi değiştiğinde dinamik olarak yeniden sorgu yaptırabilirim.
(24-10-2023, Saat: 17:24)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-10-2023, Saat: 17:03)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emekleriniz için teşekkür ederim Allah c.c razı olsun dosyayı indirdim kurdum

Tarih ve DövizCinsi değiştiğinde bileşen dinamik olarak Active özelliğini False yapar. 
Tarih ve DövizCinsini değiştirdiğinizde, Active özelliğini True yapın.
İlerleyen aşamada (zaman buldukça) Tarih ve DövizCinsi değiştiğinde dinamik olarak yeniden sorgu yaptırabilirim.

Geri dönüş için teşekkür ederim  Usd veya Eur seciyorum active özelliğini true olsa dahi false sonra true yapıyorum  ama değişiklik yok
Kur bilgisi bende gelmiyor diğer indirem arkadaşlarda çalışıyor mu aceba
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
@cinarbil,
Delphi kurulu iki farklı bilgisayarda Design Time ve Run Time da test ettim. Delphi kurulu olmayan bilgisayarda demoyu çalıştırıp test ettim. 
Belirttiğiniz sorunla karşılaşmadım.
(25-10-2023, Saat: 09:17)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cinarbil,
Delphi kurulu iki farklı bilgisayarda Design Time ve Run Time da test ettim. Delphi kurulu olmayan bilgisayarda demoyu çalıştırıp test ettim. 
Belirttiğiniz sorunla karşılaşmadım.

Hayırlı günler. 
Kusura bakmayım sizi de yordum sorun anti virüs programından kaynaklanıyor.  Anti virüs programında hangi programın internet kullanacağı zaman yapılacak kurallar da kısıtlama var
izin verdim sorun düzeldi.
Delphi 12 için yeni sürüm yayınlandı.
(08-11-2023, Saat: 13:59)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi 12 için yeni sürüm yayınlandı.

merhaba Delphi 10 versiyonları için sürüm varmı
(04-12-2023, Saat: 15:34)cvheneburi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-11-2023, Saat: 13:59)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi 12 için yeni sürüm yayınlandı.

merhaba Delphi 10 versiyonları için sürüm varmı

En kısa zamanda paylaşırım.
Eline emeğine sağlık. Rabbim gönlüne göre versin inşallah.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Logo Ticari Programa Döviz Kuru Girme Programı (Güncellendi) cinarbil 9 600 27-04-2024, Saat: 10:41
Son Yorum: cinarbil
  Kapatma butonu olan PageControl bileşeni mustafaozpinar 0 1.080 07-04-2021, Saat: 15:09
Son Yorum: mustafaozpinar
  ThsStringGrid StringGrid Bileşeni 3ddark 6 3.381 22-09-2020, Saat: 00:25
Son Yorum: 3ddark

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi