Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fast Report Çift sayfa tasarımı
Star 
Merhaba,

Fast report ta iki sayfa tek tasarımda hazırlıyorum.

Ancak yazdırırken 1. sayfa için veritabanında kaç satır varsa önce onları önizle yapıyor sonra önizinlemenin sonunda 2. sayfayı aynı satır sayısı kadar yapıyor.

Hazırladığım tasarımın 1. sayfası fatura 2. sayfası da kargo için..

önizinle yaptığımda aynı müşterinin fatura ve kargo sayfası peşpeşe görüntülensin istiyorum.

Böyle bir özellik var mı ? Neyi seçmeliyim?

a müşterisi faturası yazısı
a müşterisi kargo yazısı

b müşterisi faturası yazısı
b müşterisi kargo yazısı

... gibi

Teşekkürler.
Fatura tasarımını normal yap, en sona Rapor Özeti (Report Summary) bandı ekle içerisine de (Eğer bu bandı kullanıyorsan, bandın alt kısmına) Alt rapor Nesnesi (sub report) ekle. Bu sayfayı da kargo formu olarak tasarla. Fatura tamamlandıktan sonra, kargo fişini eklediğin banda normal form olarak ekleyecektir.
(11-11-2023, Saat: 23:54)m_ekici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatura tasarımını normal yap, en sona Rapor Özeti (Report Summary) bandı ekle içerisine de (Eğer bu bandı kullanıyorsan, bandın alt kısmına) Alt rapor Nesnesi (sub report) ekle. Bu sayfayı da kargo formu olarak tasarla. Fatura tamamlandıktan sonra, kargo fişini eklediğin banda normal form olarak ekleyecektir.

Aynen dediğiniz gibi yaptım ancak. önce faturaları sonra kargo etiketlerini gösteriyor

Ben. Bir fatura bir kargo etiketi olarak sürekli göstersin istiyorum. Bir ayar mı seçmeliyim ?
(27-11-2023, Saat: 18:42)delphicim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-11-2023, Saat: 23:54)m_ekici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatura tasarımını normal yap, en sona Rapor Özeti (Report Summary) bandı ekle içerisine de (Eğer bu bandı kullanıyorsan, bandın alt kısmına) Alt rapor Nesnesi (sub report) ekle. Bu sayfayı da kargo formu olarak tasarla. Fatura tamamlandıktan sonra, kargo fişini eklediğin banda normal form olarak ekleyecektir.

Aynen dediğiniz gibi yaptım ancak. önce faturaları sonra kargo etiketlerini gösteriyor

Ben. Bir fatura bir kargo etiketi olarak sürekli göstersin istiyorum. Bir ayar mı seçmeliyim ?

Merhabalar,

SQL veya sorgunuzda nasıl bir işlem yaptınız?
Sadece bir kayıt için SQL sorgunuz çalışıyorsa bu normal bir durum.

Sorgunuzu kontrol edin lütfen.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(27-11-2023, Saat: 18:55)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-11-2023, Saat: 18:42)delphicim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen dediğiniz gibi yaptım ancak. önce faturaları sonra kargo etiketlerini gösteriyor

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Standart bir where şartıyla birden fazla fatura listeliyorum.

Diyelim ki veri tabanında 2 kayıt var.

Yaptığım tasarım içinde iki farklı tasarım var. 

Önizleme de 1 Fatura 1 Kargo etiketi.. 1 Fatura 1 Kargo etiketi.. 1 Fatura 1 Kargo etiketi.. 1 Fatura 1 Kargo etiketi..  gibi olmasını sağlayamadım. 

2 Kayıt varsa önce faturalar sonra kargo etiketleri geliyor.

Evet.. ne  yaptıysam olmadı :Smile İllâki bi ayarı var biliyorum. Fast bu sonucu boş bırakmaz diye düşünüyorum.
(27-11-2023, Saat: 18:55)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-11-2023, Saat: 18:42)delphicim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen dediğiniz gibi yaptım ancak. önce faturaları sonra kargo etiketlerini gösteriyor

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Merhaba

Fatura tasarımında hangi bandları kullanıyorsun? 
Selam, master ve detail data bandlarını kullanmanız işinizi çözecektir, Fatura için Master, Kargo için ise Detal Band kullanmanız gerekli, Fatura ve Kargo Tablolarınızda Master Source ile bağlı olmalı.
Selâmlar, 

Aynı page de, bir masterdata fatura için bir masterdata da kargo için ekledim. Yani iki 4 grup var. 3 grup fatura için bir grup kargo için. 

https://prnt.sc/J8uCDSEOLmjZ

FaturaUst - FrxMasterData
FaturaOrta - FrxDetailData
FaturaAlt - FrxFooter

KargoTumu - FrxMasterData

1. Kural = Fatura
3. Kural = Kargo demek

procedure Fatura_KargoOnBeforePrint(Sender: TfrxComponent);
begin
     FaturaUst.Visible:=False;
     FaturaOrta.Visible:=False;
     FaturaAlt.Visible:=False;
     KargoTumu.Visible:=False;

If <Db1."KuralNo"> = '3' Then
     begin
             KargoTumu.Visible:=True; 
     end
     else
     begin
           FaturaUst.Visible:=True;
           FaturaOrta.Visible:=True;
           FaturaAlt.Visible:=True;
     end;

end;

Tek rapor sayfasında onbeforeprint olaylarına ekledim. Problemi Visible kontrol ederek çözdüm.

Ancak şimdi de, SQL deki sıralamayı  (order by islemno, kuralno) yapmıyor.

Fast Reportta sıralama ile ilgili sorunu nasıl çözebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 578 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  Fast Report Araya Bağımsız Sayfa Ekleme bydelphi 1 520 02-01-2024, Saat: 23:21
Son Yorum: hi_selamlar
  DbGrid'de Seçili Satırların Fast Reportta Raporlanması [ÇÖZÜLDÜ] bünyamin68 4 782 17-12-2023, Saat: 15:08
Son Yorum: bünyamin68
  Fast Report ardak 2 534 27-10-2023, Saat: 20:42
Son Yorum: ardak
  Fast report Master-Detail delphicim 1 302 17-10-2023, Saat: 19:25
Son Yorum: delphicim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi