Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dil Seçeneği
Nasıl ekleyebilirim ?
Ana forma bir adet Lang1 nesnesi ekle.
Lang1 nesnesinin üzerine çift tıkladığında açılan panelin en üst kısmında Add Language ismiyle bu butona tıklayarak dil kategorisi oluştur.(türkçe,ingilizce gibi. Ben genelde kısaltmaları kullanıyorum. tr, en vb.)
Bu panelde eklediğin dili seçerek alt kısımda bulunan her nesnenin karşılığına kelime ekleyebilirsin.

Uygulama üzerinde dil seçimi yapmak için
LoadLangFromStrings(Lang1.LangStr['en']);

Uygulama üzerinden kelime eklemek için

with Lang1.LangStr['en'] do
 begin
   Values['Button1'] := 'Kayıt';
 end;

Not: Dil işleminde Lang1 nesnesi nesnenin Text özelliği üzerinden çalışır.
Yani bir buttonun ismi register ise kelime eklerken bunu referans alacaksın.
Merhabalar,
Benimde bir projemde çoklu dil destegine ihtiyacım oldu. Xe2 kullanıyorum. Proje vcl uygulaması. Bununla ilgili ucretsiz bilesen veya delphi icerisinde bir yontem var mıdır? Lang1 bilesenini baktim xe2 icerisinde goremedim. Sanırım sonraki sürümlerde mevcut.
(26-07-2017, Saat: 17:07)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Benimde bir projemde çoklu dil destegine ihtiyacım oldu. Xe2 kullanıyorum.  Proje vcl uygulaması. Bununla ilgili ucretsiz bilesen veya delphi icerisinde bir yontem var mıdır? Lang1 bilesenini baktim xe2 icerisinde goremedim. Sanırım sonraki sürümlerde mevcut.

Basit bir şekilde Caption, Text vs ihtiyanız olan componentlerin, ilgili özelliklerini alabilir ya da biraz daha düzgün bir yöntem olarak form üzerindeki bütün componentlerin Caption ya da Text property'sine sahip olanlarının ilgili değerlerini RTTI ile alabilir / set edebilirsiniz.
Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Dil Seçeneği Ekleme Resimli quiet1day 0 1.945 09-04-2017, Saat: 16:37
Son Yorum: quiet1day

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi