Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iOS Simulator Push Notification
Merhaba,
iOS Simulatöor'de yerel bildirimler (Local Notification) çalışıyor. Fakat uzak bildirimler (Push Notification) çalışmıyor.
Simulator ayarlarında, iOS simulator'un bildirm ayarları (Settings > Notifications > Uygulama Adı > Allow Notification) kısmı da yok.
Bu konuda bir fikri olan var mı?
MErhabalar.
Push notification sistemi uzak db den alınan ve Telefonda işlenen bir sistemdir. Bunu birebir sizin yönetmenize izin vermiyor ios ve goolge. IoS için APN, Android içn GCM kısmını araştırmanız gerekiyor. İşin aslı benimde ihtiyacım var uygulamamda bunu yapmaya fakat daha zaman bulamadım.. Geçenlerde araştırmıştım az bi. Aşağıdaki linkden detaylı bir şekilde araştırma yapmak gerkeiyor..

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...d_Android)
(20-03-2017, Saat: 12:18)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MErhabalar.
Push notification sistemi uzak db den alınan ve Telefonda işlenen bir sistemdir. Bunu birebir sizin yönetmenize izin vermiyor ios ve goolge. IoS için APN, Android içn GCM kısmını araştırmanız gerekiyor. İşin aslı benimde ihtiyacım var uygulamamda bunu yapmaya fakat daha zaman bulamadım.. Geçenlerde araştırmıştım az bi. Aşağıdaki linkden detaylı bir şekilde araştırma yapmak gerkeiyor..

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...d_Android)

Merhaba,
Öncelikle zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
Fakat sorun sistemin çalışma prensibi ile ilgili değil. 
FireBase ile uzak bildirim gönderiyorum. Android platformunda çalışıyor. iOS cihazım olmadığından, test yapamadım. Yalnızca iOS simulator'de test etme imkanım var.
Bu nedenle iOS simulator'un uzak bildirim desteğinin olup olmadığını sormuştum.
haa pardon yanlış anlamışım...
(20-03-2017, Saat: 13:43)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haa pardon yanlış anlamışım...

Önemli değil. Testlerime devam ediyorum.
Bir gelişme olursa sonuç yazarım.
Ben Kinvey ile yapmıştım.. Kinvey de kullanıcı oluşturduktan sonra Apple developer dan indirdiğiniz sertifikayı Kinvey platformuna yüklüyorsunuz.. Tabi oluşturduğunuz sertifika da (apple developer sayfasında) Push Notification özelliğini açmanız gerekiyor..

Küçük bir püf nokta var onu atlamışım.. Eğer ki kinvey kullanacak olursanız "Custom Endpoints" kısmına aşağıda ki kodu girip kaydetmeniz gerekmektedir..

function onRequest(request, response, modules) {
var iOSAps = request.body.iosaps;
var push = modules.push;
var iOSExtras = request.body.iosextras;
var androidPayload = request.body.androidpayload;
var androidmessage = androidPayload.message;
var message = request.body.message;
push.broadcastPayload(iOSAps, iOSExtras, androidPayload);
response.complete( 200 );
}
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(20-03-2017, Saat: 13:47)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-03-2017, Saat: 13:43)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haa pardon yanlış anlamışım...

Önemli değil. Testlerime devam ediyorum.
Bir gelişme olursa sonuç yazarım.

Uygulama açıldığında devicetoken almaya çalışıyorsan gelmiyor, cihazda da gelmiyor istersen devicetoken aldığın kodu sonra tekrar tetikleyip bakabilirsin ben öyle test yapacaktım tekrar bakma fırsatım olmadı
(20-03-2017, Saat: 14:41)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Kinvey ile yapmıştım.. Kinvey de kullanıcı oluşturduktan sonra Apple developer dan indirdiğiniz sertifikayı Kinvey platformuna yüklüyorsunuz.. Tabi oluşturduğunuz sertifika da (apple developer sayfasında) Push Notification özelliğini açmanız gerekiyor..

Küçük bir püf nokta var onu atlamışım.. Eğer ki kinvey kullanacak olursanız "Custom Endpoints" kısmına aşağıda ki kodu girip kaydetmeniz gerekmektedir..

var push = modules.push;
}

Bilgi için teşekkür ederim Ali Bey.
FireBase' de de belirtmiş olduğunuz gibi sertifika yükleme kısmı var.
Benim asıl merak ettiğim, iOS Simulator de uzak bildirimin çalışıp, çalışmasıdır.
(20-03-2017, Saat: 15:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-03-2017, Saat: 14:41)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Kinvey ile yapmıştım.. Kinvey de kullanıcı oluşturduktan sonra Apple developer dan indirdiğiniz sertifikayı Kinvey platformuna yüklüyorsunuz.. Tabi oluşturduğunuz sertifika da (apple developer sayfasında) Push Notification özelliğini açmanız gerekiyor..

var push = modules.push;
}

Bilgi için teşekkür ederim Ali Bey.
FireBase' de de belirtmiş olduğunuz gibi sertifika yükleme kısmı var.
Benim asıl merak ettiğim, iOS Simulator de uzak bildirimin çalışıp, çalışmasıdır.

Apple developer sayfasında Push Notification ayarını açık konuma getirdikten sonra xcode üzerinde ki eski sertifikaları silip yeni sertifikayı tekrardan indirmeniz ve uygulamayı o sertifika ile derlemeniz gerekiyor.. 

Simulator de aynı şekilde uzaktan bildirim testi alınıyor..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
Yorumlarınızdan anladığım; Simulator'de sertifika olmadan uzak bildirim gönderilemiyor.
Bilgi için tekrar teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Notification Action click emrahozten 2 377 27-09-2023, Saat: 16:18
Son Yorum: emrahozten
  SDK ekleme alanında ios simulator görünmüyor diseqc 1 449 11-05-2023, Saat: 20:43
Son Yorum: diseqc
  Delphi 11 IOS Push Notification Token Sorunu elixir84 9 1.569 05-04-2023, Saat: 14:20
Son Yorum: elixir84
  Rad Server Push Notification emrahozten 2 795 24-01-2023, Saat: 21:31
Son Yorum: Hayati
  FCM Push Notification Resim Ekleme vedat33 0 514 15-12-2022, Saat: 13:56
Son Yorum: vedat33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi