Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Image Maskeleme
Photo 
Merhaba,
Forumda benzer konular sorulmuş ancak ben her ne yaptıysam bir türlü sorunuma bir çözüm bulamadım. Umarım bir çözüm bulabilirim.

[img]<a href=[/img]YDDgAZ.png" />

Resimde 2 adet Image nesnesi var, bu iki resmin Position değerleri aynı. (İki resim üst üste)

Problemim şu:
Button1 e her tıkladığımda Image1(mavi renk resim) sabit olacak, Image2(ok işareti) ise height olarak her tıklamada 5px(değer önemli değil) büyüyecek. Yani Image2 yukarıdan sabit aşağıya doğru büyüyerek tam boyutuna ve şekline ulaşacak. (arka plandaki mavi renk Image sabit kalacak)

[img]<a href=[/img]9QQNEQ.png" />

Bu işlemi nasıl yapabilirim?
(26-03-2017, Saat: 00:16)dnzmobile Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Forumda benzer konular sorulmuş ancak ben her ne yaptıysam bir türlü sorunuma bir çözüm bulamadım. Umarım bir çözüm bulabilirim.

Resimde 2 adet Image nesnesi var, bu iki resmin Position değerleri aynı. (İki resim üst üste)

Problemim şu:
Button1 e her tıkladığımda Image1(mavi renk resim) sabit olacak, Image2(ok işareti) ise height olarak her tıklamada 5px(değer önemli değil) büyüyecek. Yani Image2 yukarıdan sabit aşağıya doğru büyüyerek tam boyutuna ve şekline ulaşacak. (arka plandaki mavi renk Image sabit kalacak)

Merhaba. Image nesenisin boyut ve scale ayarları ile yapa bilirsin dediğini.
(26-03-2017, Saat: 13:52)AliZairov Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-03-2017, Saat: 00:16)dnzmobile Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Problemim şu:

Merhaba. Image nesenisin boyut ve scale ayarları ile yapa bilirsin dediğini.

Scale ile ayarlamak aklıma gelmemişti. Dediğin gibi scale değerini ayarlayınca oldu. Teşekkürler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Listview Image Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 1 332 20-10-2023, Saat: 15:03
Son Yorum: Mesut
  Tıklanılan Image'yi Android Galeride Açmak kajmerantime 7 941 06-10-2023, Saat: 09:10
Son Yorum: kajmerantime
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 303 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar
Photo Rest Serverdan androide image download etmek serifaliyagci 6 1.202 17-07-2023, Saat: 09:55
Son Yorum: serifaliyagci
  ClientDataSet image field yükleme (DataSnap) 41linea41 29 8.173 25-01-2023, Saat: 19:18
Son Yorum: yemre

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi