Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Proje Fikrim Var
Selamlar,

Formun ismine göre başlık açayım dedim.  Big Grin Bu aralar üstünde biraz kafa yorduğum bir proje var, detaya pek fazla inmeyeceğim güzel olma ihtimali var. Hepimiz biliyoruz ki Hack konusu bu dönemlerde hiç olmadığı kadar çoğalmış ve bir o kadar gelişmeye devam ediyor. Ülkemizin hack konusunda (en azından büyüme çağında olanlar için) biraz yanlış algı üzerinde durduğunun da farkına vardım. Bunu değiştirmek için bir sistem yazıyorum. Üç farklı platformlarda çalışacak olan sistemde Mobil+Masaüstü ve website ortamında geliştirmeler ve araçları bulabileceği bir proje yapmayı düşündüm. Planlar, algoritmalar, ilerde çıkabilecek sıkıntıları şu anda düşünüp onları halletmeye çalışıyorum. 1 haftaya yakındır ummalı bir çalışma yaptım, bir sonuca vardım ve ufaktan yazmaya başladım. Tam ilerlemeden size sormak istedim. 

Sizce nasıl bir fikir? :ss

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
Projeyi ben tam anlayamadım ama nitelikli ve kaliteli bilgiye erişilecek her türlü projeye sıcak bakıyorum. Emeğinize sağlık. İlk proje çıktılarını görmek için sabırsızlanıyorum.
(05-12-2017, Saat: 23:05)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Formun ismine göre başlık açayım dedim.  Big Grin Bu aralar üstünde biraz kafa yorduğum bir proje var, detaya pek fazla inmeyeceğim güzel olma ihtimali var. Hepimiz biliyoruz ki Hack konusu bu dönemlerde hiç olmadığı kadar çoğalmış ve bir o kadar gelişmeye devam ediyor. Ülkemizin hack konusunda (en azından büyüme çağında olanlar için) biraz yanlış algı üzerinde durduğunun da farkına vardım. Bunu değiştirmek için bir sistem yazıyorum. Üç farklı platformlarda çalışacak olan sistemde Mobil+Masaüstü ve website ortamında geliştirmeler ve araçları bulabileceği bir proje yapmayı düşündüm. Planlar, algoritmalar, ilerde çıkabilecek sıkıntıları şu anda düşünüp onları halletmeye çalışıyorum. 1 haftaya yakındır ummalı bir çalışma yaptım, bir sonuca vardım ve ufaktan yazmaya başladım. Tam ilerlemeden size sormak istedim. 

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Merhaba,
Yeni fikirler her zaman heyecandır. Bir de talep ve ihtiyaç varsa; daha da önem kazanır ve kazandırır.  Smile
Yalnız; hack diyince şapkanın rengi önem kazanır.
(05-12-2017, Saat: 23:12)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Projeyi ben tam anlayamadım ama nitelikli ve kaliteli bilgiye erişilecek her türlü projeye sıcak bakıyorum. Emeğinize sağlık. İlk proje çıktılarını görmek için sabırsızlanıyorum.

Hocam biraz ayrıntıya gireyim o zaman, bir kayıt sistemi ile kullanıcılar kendilerine üyelik alabilecekler. Üyelik sayesinde uygulama veya internet sitesi üzerinden girişlerini gerçekleştirerek, İllegal işler yapan yaşıtlarım ve benden küçük olanlar (en azından öyle sananlar) yanlış bir yolda ilerlediklerini sapladım. Proje içerisinde ki araçlar sayesinde hem Illegal işleri daha kaliteli ve daha sağlam bir şekilde mantığını öğrenerek yapacaklar. Bu sayede ülkede bulunan ve bu iş ile ciddi ilgilenenler için bir nevi kaynak sistemi olacak.

(05-12-2017, Saat: 23:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-12-2017, Saat: 23:05)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Merhaba,
Yeni fikirler her zaman heyecandır. Bir de talep ve ihtiyaç varsa; daha da önem kazanır ve kazandırır.  Smile
Yalnız; hack diyince şapkanın rengi önem kazanır.

Hocam amacımda o zaten şapkanın renginden çok şu; çoğu insanlar Hack konusunda veya Illegal diyeyim bu konularda pek fazla yanlış görüş ve bilgiye sahip. Siyah veya Beyaz içerisinde herkesin işine yarayabilecek, araçlar, kaynaklar mevcut olacak. Sisteme kaydolarak bu avantajlardan yararlanıp, kendi temellerini sağlamlaştırarak hem kendilerine hemde en azından ülkeye fayda sağlayacak işler yaparak bu tür kazanımlar elde edecekler... Edeceğiz Smile
kisisel_logo_dark.png
(05-12-2017, Saat: 23:20)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam biraz ayrıntıya gireyim o zaman, bir kayıt sistemi ile kullanıcılar kendilerine üyelik alabilecekler. Üyelik sayesinde uygulama veya internet sitesi üzerinden girişlerini gerçekleştirerek, İllegal işler yapan yaşıtlarım ve benden küçük olanlar (en azından öyle sananlar) yanlış bir yolda ilerlediklerini sapladım. Proje içerisinde ki araçlar sayesinde hem Illegal işleri daha kaliteli ve daha sağlam bir şekilde mantığını öğrenerek yapacaklar. Bu sayede ülkede bulunan ve bu iş ile ciddi ilgilenenler için bir nevi kaynak sistemi olacak.

Yani bir nevi hack oyunu gibi bir şey olacak. Simülasyon tarzında tasarlanırsa (yanlış hatırlamıyorsam bir kaç tane keyifli olanı vardı.) ve Türkçe içeriği olursa tadından yenmez.

Fesih Bey'in söylediği gibi şapka rengi bizim için geçerli olan unsur. Siyah için doğrudan bir dağıtım yapılamayacağı gibi, söz edilmesi bile tehlikeli bir durum. Beyaz olduktan sonra hiçbir problem yok Shy
(05-12-2017, Saat: 23:23)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-12-2017, Saat: 23:20)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam biraz ayrıntıya gireyim o zaman, bir kayıt sistemi ile kullanıcılar kendilerine üyelik alabilecekler. Üyelik sayesinde uygulama veya internet sitesi üzerinden girişlerini gerçekleştirerek, İllegal işler yapan yaşıtlarım ve benden küçük olanlar (en azından öyle sananlar) yanlış bir yolda ilerlediklerini sapladım. Proje içerisinde ki araçlar sayesinde hem Illegal işleri daha kaliteli ve daha sağlam bir şekilde mantığını öğrenerek yapacaklar. Bu sayede ülkede bulunan ve bu iş ile ciddi ilgilenenler için bir nevi kaynak sistemi olacak.

Yani bir nevi hack oyunu gibi bir şey olacak. Simülasyon tarzında tasarlanırsa (yanlış hatırlamıyorsam bir kaç tane keyifli olanı vardı.) ve Türkçe içeriği olursa tadından yenmez.

Fesih Bey'in söylediği gibi şapka rengi bizim için geçerli olan unsur. Siyah için doğrudan bir dağıtım yapılamayacağı gibi, söz edilmesi bile tehlikeli bir durum. Beyaz olduktan sonra hiçbir problem yok Shy
 Siyah şapkalılar hakkında birkaç düşüncem var, genel konusu hack engelleme olacak bu yüzden saldırıdan çok savunma kaynakları olacak. Siyah şapkalılar yani saldırı isteyen küçük kardeşlerimiz ( Angry ) olayın ne denli yanlış olduğunu hatırlatmak ve o konuda daha iyi bilgilendirme yapmak amacım.
kisisel_logo_dark.png
(05-12-2017, Saat: 23:25)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siyah şapkalılar hakkında birkaç düşüncem var, genel konusu hack engelleme olacak bu yüzden saldırıdan çok savunma kaynakları olacak. Siyah şapkalılar yani saldırı isteyen küçük kardeşlerimiz ( Angry ) olayın ne denli yanlış olduğunu hatırlatmak ve o konuda daha iyi bilgilendirme yapmak amacım.

Çok güzel. Projenin ilk çıktılarını görmek için heyecanlandım. En kısa sürede ilk verilerle karşılaşmak dileğiyle. Tebrik ve teşekkür ediyorum.
(05-12-2017, Saat: 23:50)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-12-2017, Saat: 23:25)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siyah şapkalılar hakkında birkaç düşüncem var, genel konusu hack engelleme olacak bu yüzden saldırıdan çok savunma kaynakları olacak. Siyah şapkalılar yani saldırı isteyen küçük kardeşlerimiz ( Angry ) olayın ne denli yanlış olduğunu hatırlatmak ve o konuda daha iyi bilgilendirme yapmak amacım.

Çok güzel. Projenin ilk çıktılarını görmek için heyecanlandım. En kısa sürede ilk verilerle karşılaşmak dileğiyle. Tebrik ve teşekkür ediyorum.

Çok teşekkürler hocam, en kısa sürede ürün çıkartmak adına çalışmalara başlayacağım  Shy
kisisel_logo_dark.png
Hiç anlamadığım işler Tongue
Anlattıkların iyi bir şeylerdir heralde. Yapacağın işte başarılar dilerim.
Ayakkabıyı sefaletten
Çok sonraları tanıdım
Öyle ufuklarda mı olurmuş Allah'ım
Giyer giyer koşardım
Toprağın dostluğundan
Oyuncaklar yaptım çamurdan
Tenimin rengini aldım topraktan
Sen bakma esmerliğim sonradan...

(06-12-2017, Saat: 00:13)QuAdR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç anlamadığım işler Tongue
Anlattıkların iyi bir şeylerdir heralde. Yapacağın işte başarılar dilerim.

Big Grin
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tasarım alanında bir proje : DelphiTurkey.com Mr.X 15 4.981 15-05-2021, Saat: 11:27
Son Yorum: Mr.X
  Proje Yarışmalarına Hazırlık Yasemin 8 2.999 15-03-2021, Saat: 21:06
Son Yorum: mcuyan
  Delphicanlar Olarak Githubda Ortak Proje Fikri enes6635 43 28.687 16-10-2020, Saat: 14:06
Son Yorum: delphicim
  Konya Akaryakıt Fiyatları (Firemonkey İlk Proje) narkotik 11 8.907 24-06-2018, Saat: 11:49
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi