Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi AVD Manager kullanımı
(02-03-2018, Saat: 14:42)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok özür diliyorum ama ben şu derleme platformundaki target kısmına bişi ekleyemedim. O yüzden yaptığım uygulamayı tets etmek içn mecburen telefonumu bağlama zorunda kalıyorum baktım bu tarz bir sorun yaşayan da yok aslında ekran çıktılarını ekliyorum bir fayadası olurmu bilmem ama birinde hedef kısmına adam birçok telefon ekleyebilmiş bende hiç yok , ve avd manager kısmında da device create kısmında bazı kısımlar aktif değil onunda ekran çıktısını gönderiyorum.

http://dosya.co/ts7kmlczs2ph/Target.jpg.html

yukarıdaki resim linkinde birçok sanal telefon ekli bana bir tane olsa yeter.Smile

http://dosya.co/9llgszevc5z2/Virtualdevice.jpg.html

2.Linkte ise sanal bir makine oluşturmak için girdiğimde daire içindeki alanlar boş geliyor birşey giremiyorum aktif olmuyor üsteki bütün cihazları denedim hemen hemen
ama olmadı nedenini bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Ben de bazen internetten aradığımı bulamıyorum. Neden bulamadığımın cevabı, eminim size de yol gösterecektir. 
Aradığım konu ya sormaya değmeyecek kadar çok basitti, yada o konu ile ilgili hiç kimsenin bir çalışması olmamıştı. (Üçüncü bir ihtimal daha var, o da; yanlış anahtar kelimeyle arama yapmak)
Eklemiş olduğunuz resimleri göremiyoruz. 
Resimlerinizi SimaWB ve mrmarman tarafından önerilen Resim Yükleme yöntemiyle veya birçok üyemizin kullanmış olduğu http://www.hizliresimyukle.com/ sitesine yükleyip, buradan resmin linkini alarak, toolbar üzerinde bulunan Resim Ekle butonu ile eklemeniz daha uygun olacaktır.
Diğer durumda vermiş olduğunuz linkler bizi reklam havuzlarına yönlendiriyor ve resmi indirmeden göremiyoruz.
Bu şekilde size yardımcı olmamız gerçekten çok zor.
Bu ve benzeri konularınız için bir-iki defaya mahsus beni cepten arayabilirsiniz.
Bilgilendirme için teşekkür ediyorum ,  Bundan sonra daha dikkat ederim.
resimleri tekrar yükleyerek gönderiyorum.

Target.jpg
Derleme platformundaki target kısmına bişi ekleyemedim. O yüzden yaptığım uygulamayı tets etmek içn mecburen telefonumu bağlama zorunda kalıyorum baktım bu tarz bir sorun yaşayan da yok aslında ekran çıktılarını ekliyorum bir fayadası olurmu bilmem ama birinde hedef kısmına adam birçok telefon ekleyebilmiş bende hiç yok , ve avd manager kısmında da device create kısmında bazı kısımlar aktif değil onunda ekran çıktısını gönderiyorum.

Virtualdevice.jpg

2.Linkte ise sanal bir makine oluşturmak için girdiğimde daire içindeki alanlar boş geliyor birşey giremiyorum aktif olmuyor üsteki bütün cihazları denedim hemen hemen

umarım bu sefer olmuştur.
(05-03-2018, Saat: 16:04)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkür ediyorum ,  Bundan sonra daha dikkat ederim.

Target.jpg
Derleme platformundaki target kısmına bişi ekleyemedim. O yüzden yaptığım uygulamayı tets etmek içn mecburen telefonumu bağlama zorunda kalıyorum baktım bu tarz bir sorun yaşayan da yok aslında ekran çıktılarını ekliyorum bir fayadası olurmu bilmem ama birinde hedef kısmına adam birçok telefon ekleyebilmiş bende hiç yok , ve avd manager kısmında da device create kısmında bazı kısımlar aktif değil onunda ekran çıktısını gönderiyorum.

Virtualdevice.jpg

Merhaba,
Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Oluşturduğunuz resim linklerini kopyalayıp, mesaj editörümüzde yer alan "Resim ekle" butonuna yapıştırarak eklerseniz; resimleriniz metin arasında görünecektir. Şimdilik sizin adınıza bu düzeltmeyi yaptım. Sonraki konu ve yorumlarınızda resimlerinizi bu şekilde ekleyerek, bize yardımcı olabilirsiniz.

Birinci ekran alıntısı, Android platformu değil, iOS Simulatör görüntüsüdür
iOS simulatör için her defasında cihaz ekleme zorunluluğunuz olmaz, Mac OS X geliştirci platfromunun doğru konfigüre edilmesi şartıyla, xCode üzerinde yer alan tüm cihazlar Target kısmında listelenir. Farklı bir cihaz eklemenize gerek kalmaz.

İkinci ekran görüntüsünde, belirttiğiniz alanların boş olmasının tek nedeni Android SDK'ların geliştirici bilgisayarına kurulu olmamasından kaynaklanıyor. 
Bunun için Windows Başlat menüsünden Embarcadero RAD Studio <Sürüm.No> altında yer alan Android Tools aracını çalıştırın. 
Gerekli kurulumları yapıp, (Tools > Options > SDK Manager penceresinde hata olmaması durumunda) istediğiniz emulatorü ekleyebilirsiniz.
Android Tools penceresinde kurulum yapma ile ilgili daha önce bir bilgilendirmede bulunmuştum: Sdk Hatası
Photo 
Düzeltme için teşekkür ederim. Ama SDK kısmında herhangi bir hata görünmüyor.

SDK.jpg
(07-03-2018, Saat: 13:13)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Düzeltme için teşekkür ederim. Ama SDK kısmında herhangi bir hata görünmüyor.

SDK.jpg

Android Tools penceresinden SDK sürümüne ait sistem Image'ını yüklemeniz gerekiyor. 

2018-03-07_14-12-44.png
kusura bakmayın uğraştırdım sizi ama onlarıda yükledim değişen bişi olmadı bunları yükledikten sonra bir yerden aktif mi etmek gerekiyor.

tools1.jpg

tools234c9d.jpg

tools3.jpg
(05-03-2018, Saat: 16:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-03-2018, Saat: 16:04)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkür ediyorum ,  Bundan sonra daha dikkat ederim.

Target.jpg

Virtualdevice.jpg

Merhaba,
Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Oluşturduğunuz resim linklerini kopyalayıp, mesaj editörümüzde yer alan "Resim ekle" butonuna yapıştırarak eklerseniz; resimleriniz metin arasında görünecektir. Şimdilik sizin adınıza bu düzeltmeyi yaptım. Sonraki konu ve yorumlarınızda resimlerinizi bu şekilde ekleyerek, bize yardımcı olabilirsiniz.

Birinci ekran alıntısı, Android platformu değil, iOS Simulatör görüntüsüdür
iOS simulatör için her defasında cihaz ekleme zorunluluğunuz olmaz, Mac OS X geliştirci platfromunun doğru konfigüre edilmesi şartıyla, xCode üzerinde yer alan tüm cihazlar Target kısmında listelenir. Farklı bir cihaz eklemenize gerek kalmaz.

İkinci ekran görüntüsünde, belirttiğiniz alanların boş olmasının tek nedeni Android SDK'ların geliştirici bilgisayarına kurulu olmamasından kaynaklanıyor. 
Bunun için Windows Başlat menüsünden Embarcadero RAD Studio <Sürüm.No> altında yer alan Android Tools aracını çalıştırın. 
Gerekli kurulumları yapıp, (Tools > Options > SDK Manager penceresinde hata olmaması durumunda) istediğiniz emulatorü ekleyebilirsiniz.
Android Tools penceresinde kurulum yapma ile ilgili daha önce bir bilgilendirmede bulunmuştum: Sdk Hatası

Uzun zaman oldu farkındayım ama rica etsem SDK hatası ile ilgili linki aktif edebilir misiniz?

Teşekkürler.
Daha önce belirttiğim gibi foruma resim yükleme için cloudinary sitesini tavsiye ederim. Paylaştığınız resimlerin zamanla kaybolma derdinden kurtulursunuz.
There's no place like 127.0.0.1
(11-12-2018, Saat: 15:56)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce belirttiğim gibi foruma resim yükleme için cloudinary sitesini tavsiye ederim. Paylaştığınız resimlerin zamanla kaybolma derdinden kurtulursunuz.

Teşekkürler bilgilendirme için sorun olmayacaksa bundan sonra resim ekleme kısmında bunu kullanabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 300 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 536 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 962 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  CTRL + D delphi versiyon farkı Altıner 5 675 16-01-2024, Saat: 11:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi 12 için XCode ve IOS Sürümü nedir? Mr.X 12 1.055 24-12-2023, Saat: 10:59
Son Yorum: burakb44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi