Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
embarcadero farkında mı ?
Question 
iyi günler,

ilk günden beri ( delphiyi kullanmaya başladığım gün ) aklıma takılan bir soru vardı. 

normal olarak bir çoğumuz delphi sürümülerini satın alarak kullanmıyoruz diye düşünüyorum ( umarım haklıyımdır )

ve soru da tabiki " embarcadero bunun farkında mı ? " oluyor.

yani bizlerin orjinal olmayan lisanslarla 37 bin lira civarı fiyatlara sahip delphi sürümlerini kullandığımızı biliyordur diye düşünüyorum.

peki biliyorsa neden bişey yapmıyor ? ya da bilmiyorlar mı ? ( düşünülemez bile )
Photo 
Öncelikler lisanslı Delphi 10  Berlin Kullandığımı belirtmek isterim.

Evet delphi farkında delphi her çalıştırdığınızda ve kod yazarken her 10-20 dakikada bir dışarı bilgi gönderiyor.

[img]MD0D16.jpg[/img]
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Merhaba,
Bildiklerine eminim. Hata geçmişte bu tip kullanıcılara lisanslı kullanım konusunda mail gönderdiklerini de duydum.
Şuan bunu yapmıyorsa, emin olun Microsoft gibi yaygınlaştırarak pazarlama stratejisi güdüyordur.
(16-07-2018, Saat: 14:15)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikler lisanslı Delphi 10  Berlin Kullandığımı belirtmek isterim.

Evet delphi farkında delphi her çalıştırdığınızda ve kod yazarken her 10-20 dakikada bir dışarı bilgi gönderiyor.

[img]MD0D16.jpg[/img]

insanı tedirgin etmiyor değil açıkcası.

(16-07-2018, Saat: 14:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bildiklerine eminim. Hata geçmişte bu tip kullanıcılara lisanslı kullanım konusunda mail gönderdiklerini de duydum.
Şuan bunu yapmıyorsa, emin olun Microsoft gibi yaygınlaştırarak pazarlama stratejisi güdüyordur.

peki sonucu bizler için kötü olur mu sizce ?
(16-07-2018, Saat: 14:29)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-07-2018, Saat: 14:15)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikler lisanslı Delphi 10  Berlin Kullandığımı belirtmek isterim.

[img]MD0D16.jpg[/img]

insanı tedirgin etmiyor değil açıkcası.

(16-07-2018, Saat: 14:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

peki sonucu bizler için kötü olur mu sizce ?

Bu soruya cevap verecek pozisyonda değilim. Smile
(16-07-2018, Saat: 14:20)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İnşallah , Eğer delphi kullanımı yaygınlaşır ise , programlama dili öğrenimi de alt yaşlara düşecektir. çünkü bence OOP ve programlama mantıklarının öğrenilmesinde en kolay dil delphi bence..
Farklında olmaması imkansız. Fakat arkadaşlarında dediği gibi bu durumu pazarlama amacıyla kullanılıyor. Windows işletim sistemi ve Ofis Yazılımları kaçak kullanılmasaydı yaygınlaşamazdı. Buda bunun gibi.

Tehlikeli mi Yerine göre Hayır. Çünkü adamların hedef kitlesi Yazılım geliştirip Büyük Karlar eden Firma/Şirketlerdir. Benim gibi Ev Kullanıcısı olan kişiler düşünmesin bile.

Ücretsiz sürüm çıkartırsa ona geçeriz Smile
(16-07-2018, Saat: 16:27)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farklında olmaması imkansız. Fakat arkadaşlarında dediği gibi bu durumu pazarlama amacıyla kullanılıyor. Windows işletim sistemi ve Ofis Yazılımları kaçak kullanılmasaydı yaygınlaşamazdı. Buda bunun gibi.

Tehlikeli mi Yerine göre Hayır. Çünkü adamların hedef kitlesi Yazılım geliştirip Büyük Karlar eden Firma/Şirketlerdir. Benim gibi Ev Kullanıcısı olan kişiler düşünmesin bile.

Ücretsiz sürüm çıkartırsa ona geçeriz Smile

koskoca şirket bizi neden umursasın  der gibi Smile ve bence de öyle  Smile  

adamlar hakikatten çok zekiler bununda altını çizmek lazım bence.( ve çizdim  Smile  )
Merhaba;

Bu konuda sizi aydınlatmak isterim.

Lisanssız Delphi kullanımından dolayı embarcadero firması Türkiye'de yetkilendirdiği avukatlar üzerinden dava açıyor sonrasında savcılıkla birlikte bilirkişi ilgili bilgisayarı talep ediyorlar, ben çevremde çokça bu durumu biliyorum hepside yakın zamanda.

İlgili evrakları bizzat gören birisi olarak Mac adresinizden tutunda aklınıza gelen gelmeyen tüm bilgiler ellerinde (Kurulumda onayladığınız lisans anlaşmasında hepsi mevcut!)

Eğer delphi'yi lisanssız kullanıyorsanız hatta sanalda kurulu ve internete bağlı değil bir şey olmaz diye bile düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Para kazandığınız bir ürünü neden lisanssız kullandığınızı veya para kazanmıyorsanız neden giriş seviyesini ücretsiz kullanmadığınızı kendinize sormanız gerekiyor.

Bir an önce lisans sahibi olmanız dileğiyle.

Doların kurunun artmasından dolayı bu konularda hepimiz mağduruz aslında, geçenlerde bir component firmasından %30 indirim almak için defalarca yazıştım.
(16-07-2018, Saat: 17:28)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;

Bu konuda sizi aydınlatmak isterim.

Lisanssız Delphi kullanımından dolayı embarcadero firması Türkiye'de yetkilendirdiği avukatlar üzerinden dava açıyor sonrasında savcılıkla birlikte bilirkişi ilgili bilgisayarı talep ediyorlar, ben çevremde çokça bu durumu biliyorum hepside yakın zamanda.

İlgili evrakları bizzat gören birisi olarak Mac adresinizden tutunda aklınıza gelen gelmeyen tüm bilgiler ellerinde (Kurulumda onayladığınız lisans anlaşmasında hepsi mevcut!)

Eğer delphi'yi lisanssız kullanıyorsanız hatta sanalda kurulu ve internete bağlı değil bir şey olmaz diye bile düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Para kazandığınız bir ürünü neden lisanssız kullandığınızı veya para kazanmıyorsanız neden giriş seviyesini ücretsiz kullanmadığınızı kendinize sormanız gerekiyor.

Bir an önce lisans sahibi olmanız dileğiyle.

Doların kurunun artmasından dolayı bu konularda hepimiz mağduruz aslında, geçenlerde bir component firmasından %30 indirim almak için defalarca yazıştım.

iş baya ciddiye biniyor yani  :ss Dodgy

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Embarcadero'nun 25 Yıl Delphi Sayfasında DelphiCan TescilsizUzman 8 5.888 21-05-2022, Saat: 23:02
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  Embarcadero MVP Abdullah ILGAZ 29 24.027 08-12-2020, Saat: 02:15
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Blogs Embarcadero Community gjamesbond 0 722 09-11-2020, Saat: 12:10
Son Yorum: gjamesbond
  Embarcadero'nun Yeni Transferi TescilsizUzman 1 1.495 29-05-2020, Saat: 10:34
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Embarcadero MVP Yeni Bölge Koordinatörü Hk. pro_imaj 19 10.856 18-04-2019, Saat: 11:17
Son Yorum: Hayati

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi