Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kayıtlar arasında dolaşırken aldığım hata
Merhabalar,
Veritanımın birisini ibexpert ile açıyorum. Validation yapıyorum. gfix ile kontrol ediyorum hiç bir hata vermiyor. Fakat ibexpert ile açıp kayıtlar arasında dolaştığımda resimdeki hatayı alıyorum.
Sebebi ne olabilir acaba?

DDGrBy.png

Teşekkürler.
(10-08-2018, Saat: 10:57)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Veritanımın birisini ibexpert ile açıyorum. Validation yapıyorum. gfix ile kontrol ediyorum hiç bir hata vermiyor. Fakat ibexpert ile açıp kayıtlar arasında dolaştığımda resimdeki hatayı alıyorum.

https://www.dosyaupload.com/e19y

Teşekkürler.

Fotoğrafı hızlı resim sitesine yükler misin? İndirmek üyeler açısından zaman kaybı diye düşünüyorum. Aynı şekilde benim için de  Blush
kisisel_logo_dark.png
(10-08-2018, Saat: 11:04)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-08-2018, Saat: 10:57)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

https://www.dosyaupload.com/e19y

Teşekkürler.

Fotoğrafı hızlı resim sitesine yükler misin? İndirmek üyeler açısından zaman kaybı diye düşünüyorum. Aynı şekilde benim için de  Blush

Güncelledim. Uyarınız için teşekkürler.
Merhaba,
Tabloyu normal açtığınızda, kayıtlar arasında dolaşırken mi bu hatayı veriyor yada sorgu çektikten sonra gelen veriler arasında dolaşırken mi hata alıyorsunuz. Biraz daha detay verebilirmisiniz.
Merhaba,

Konu hakkında bir tartışma geçmiş. En azından hata mesajı aynı Smile kontrol edebilirsiniz.

http://www.delphican.com/firebird-arithm...rflow.html

İyi çalışmalar.
kisisel_logo_dark.png
(10-08-2018, Saat: 11:26)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Konu hakkında bir tartışma geçmiş. En azından hata mesajı aynı Smile kontrol edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim @"hyperxman" Oradaki konuyu okudum ama sorunu çözmüyor. Ben veritabanında herhangi bir değişiklik yapmadım. Durup duruken çıktı bu sorun.
(10-08-2018, Saat: 11:48)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-08-2018, Saat: 11:26)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim @"hyperxman" Oradaki konuyu okudum ama sorunu çözmüyor. Ben veritabanında herhangi bir değişiklik yapmadım. Durup duruken çıktı bu sorun.

İbexpert ile sorgu yapıyorsunuz sonrasında kayıtlar arası dolaşırken hata alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Bu işlemi başka bir veritabanında dener misiniz?
kisisel_logo_dark.png
(10-08-2018, Saat: 11:22)Cyber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Tabloyu normal açtığınızda, kayıtlar arasında dolaşırken mi bu hatayı veriyor yada sorgu çektikten sonra gelen veriler arasında dolaşırken mi hata alıyorsunuz. Biraz daha detay verebilirmisiniz.

Merhaba @"Cyber" ,
Her iki durumda da aynı hatayı veriyor. ibexpert ile ilgili tabloyu tıklıyorum. Data sekmesine geçiyorum. ok tuşu ile kayıtlar arasında dolaşıyorum (listenin aşağısına doğru iniyorum) bir yerden sonra bu hatayı veriyor.
Şimdi siz söyleyince bir sorgu oluşturdum. Dönen sonucun arasında aynı şekilde dolaştım yine aynı hatayı verdi.

(10-08-2018, Saat: 11:50)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-08-2018, Saat: 11:48)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim @"hyperxman" Oradaki konuyu okudum ama sorunu çözmüyor. Ben veritabanında herhangi bir değişiklik yapmadım. Durup duruken çıktı bu sorun.

İbexpert ile sorgu yapıyorsunuz sonrasında kayıtlar arası dolaşırken hata alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Bu işlemi başka bir veritabanında dener misiniz?

Diğer veritabanlarında herhangi bir sorun yok.

Gfix yaptığımda hiç bir sorun yok diyor. Ama backup yapmaya kalkınca aynı hatayı veriyor.
Hocam siz veriler arasında hızlı bir dolaşım yapıyorsanız ön bellekte şişme de olabilir. Firbird servisini durdurup terkrar akrif ederek bir deneme yapın.
alternatif olarak hata aldığnız kaydı diğerleri ile karşılaştırmaya çalışın, veri bütünlüğünü bozan bir durum olabilir.
IBExpert ile bağlandığınız belitmişsiniz, birde farklı bir araç deneyin, "database workbench" yada "flamerobin" gibi belki IBExpert kaynaklı da olabilir.
Bu database i kullanan programda da aynı hatayı veriyor. Firebird restart ettim. Bir şey değismedi. Dolaşırken hata verdiği anda sonraki kayıtlara gidemiyorum ve ordan gerisinide göstermiyor. Sanki başka kayıt yokmuş gibi davranıyor.
Sorun ibexpertten degil sanırım datalar bozuldu . internetti tüm tamir önerilerini yaptım(gfiz,gbak vs.. ) bir sonuç alamadım.
Ibsurgeon programı indirdim onunla açtım. Database ile ilgili istatikler kisminda hiç hata yok diyor.
Data sekmesine geçip kayıtlar arasında dolaşırken de hata vermiyor. Ama dikkatimi çeken bir şey oldu bazı datalardaki recno kısmında(sanırım firebird her kayda arka planda bir kayit no atiyor) "---" işareti atmış .

Ibsurgeon FBFirstAid programi ile Direct Diagnose yaptim hiç bir sorun yok diyor :S

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firebird Yedeklemede Hata sunbeki 3 917 30-01-2023, Saat: 10:45
Son Yorum: sunbeki
  İki Tablo Arasında Olmayan Kayıtları Listelemek sunbeki 3 1.363 13-05-2021, Saat: 22:08
Son Yorum: sunbeki
  Firebird 2.58 - 2.59 arasında farkettiğim İlginç ekleme COMMANDX 4 1.717 27-03-2021, Saat: 23:46
Son Yorum: QuAdR
  Firebird ile aynı server içindeki iki ayrı database deki tablolar arasında select serkansirin001@gmail.com 6 4.661 03-09-2019, Saat: 01:05
Son Yorum: mcuyan
  SUM işleminde yaptığım hata 41linea41 4 3.074 05-05-2019, Saat: 13:15
Son Yorum: 41linea41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi