Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Embarcadero sensör örnekleri çalışmıyor
Merhaba . Embercadero accelerometer ve gyroscope sensörlere ait örnekleri geliştirmek istediğimde accelerometer sensörden angle verilerini ve gyroscope sensör verilerini çekemedim.

Delphi Tokyo ile note3 cihazimda denedim ve sonuç bu şekilde.  Note3 cihazima google playden sensör uygulamasından tüm sensörlere ait verileri sorunsuz okuyabiliyorum.  Bu sorunun kaynağı sizce ne olabilir ? 

Accelerometer link
Gyroscope link
Merhaba,
Çalıştırdığınızda hata mı alıyorsunuz?
Uygulamayı adım adım çalıştırarak test ettiniz mi?
(07-09-2018, Saat: 11:39)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Merhaba. Çalıştırdığımda accelerometer için x y z verilerini veriyor. Ancak angle değerlerini vermiyor. Gyroscope için verilen örnekte de veri vermiyor. Kodlarda sensör yoksa mesaj ver var ancak veriler 0 olarak çıkıyor.
(07-09-2018, Saat: 14:52)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-09-2018, Saat: 11:39)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Merhaba. Çalıştırdığımda accelerometer için x y z verilerini veriyor. Ancak angle değerlerini vermiyor. Gyroscope için verilen örnekte de veri vermiyor. Kodlarda sensör yoksa mesaj ver var ancak veriler 0 olarak çıkıyor.

Kendi Sample'leri bendede gelmiyor.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Merhaba.

Sizin ve başka sorun yaşayacaklar için denedim. Önce bende de (  Samsung Note 8 ) çalışmadı.

Hemen kolları sıvayıp SDK ve NDK Güncellemesine giriştim. 

SDK tazeleyip API 27 kurarsanız çalışıyor. 

kciqnfomo7d96bcmwmmw.png
xecfllubwvasbswbitg6.png
phdqrlyes1lqmr7fbp5h.png

pdxrsdvccmmzsmnkk2ao.png

xg8epjvudtz0t0jp0m80.png

Denenmiştir.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Merhaba Sayın @mrmarman . Elinize yüreğinize sağlık. Onemseyip vakit ayırdığınız için. Bu şekilde çözüm uyguladigimizda api 27 ye sahip olmayan güncelleme desteğinden yoksun cihazlarda da çalışacaktır değil mi? Şu an değilde ancak akşama doğru çözümünüzü gerceklestirebilrim. Merak ediyorum. Tekrar Teşekkürler.
Merhaba. @10.Köy

Geriye doğru uyumlu olduğunu biliyorum ama bir sınırı da olduğunu biliyorum.

Test projemin manifest dosyasına baktım.

<uses-sdk android:minSdkVersion="14" android:targetSdkVersion="14" />

şeklinde Minimum SDK ve Target SDK Level bilgisi işlenmiş.

API Level 14 için bu linkte de belirtildiği üzere Android v4.0 ( Ice Cream Sandwich ) ile başladığı görülüyor.

Benim telefonun Android sürümü 8.0 

Sizin testleriniz hangi telefon ile olacak bilmiyorum ama Note 3 en son Android v5.1.1 almış. Artık test eden arkadaşlarınız size bilgi verecekler.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(08-09-2018, Saat: 15:55)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. @10.Köy

Geriye doğru uyumlu olduğunu biliyorum ama bir sınırı da olduğunu biliyorum.

Test projemin manifest dosyasına baktım.

<uses-sdk android:minSdkVersion="14" android:targetSdkVersion="14" />

şeklinde Minimum SDK ve Target SDK Level bilgisi işlenmiş.

API Level 14 için bu linkte de belirtildiği üzere Android v4.0 ( Ice Cream Sandwich ) ile başladığı görülüyor.

Benim telefonun Android sürümü 8.0 

Sizin testleriniz hangi telefon ile olacak bilmiyorum ama Note 3 en son Android v5.1.1 almış. Artık test eden arkadaşlarınız size bilgi verecekler.

Merhaba. Minimum api 14 ise tüm cihazların %99 undan fazla bir oranda kullanilabilirligi var o halde.

android-kullanim-oranlari-agustos-2018.jpg

Çözümünüz için tekrar teşekkür ederim.  Saygılarımla.
Merhaba. Sdk managerdan api 27 güncellemesini yaptım ancak NDK için platformlarda api 27 'ye ait dosyanın olmadığını gördüm ve eğer yanlış yapmadıysam SDK managerdan değilde NDK Güncelleme linkinden ilgili 64 bit dosyaları (Sistemim 64 bit ancak Android SDK 32 bit) indirip C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\19.0\CatalogRepository dizinine şimdiki güncel dosyayı android-ndk-r17c ismiyle olduğu gibi klasörüyle taşıdım. 

SDK Manager NDK kısmından ilgili dizin düzeltmelerini yaptım ancak bu defa programlar (herhangi koda sahip olmayan boş programlar dahil) splash ekranından sonra durduruldu diyerek açılmadan kapanıyor. 

Daha sonra 64 bit NDK güncellemesi değilde 32 bit yapmalıydım diyerek 32 bit NDK indirip daha sonra NDK dizinlerini düzelttim ancak yine açılmadan durduruldu hatası alıyorum. 

Gözden kaçırdığım veya yanlış yaptığım yer hakkında bilginiz var mı ne kaynaklı olabilir?
SDK Manager API 27 yüklerken NDK daki And27 klasörü de birlikte otomatik kurulması lazım. Birden fazla ndk sürümü kurulumunuz varsa bilgisayarda atama yaptırın isterseniz.

arama anahtarınız "android-27" bakalım kaç farklı klasörde çıkacak (tabii kurulum loglarınıza da bakabilirsiniz)
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 923 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  Delphi 11.3 Andorid 10 ve üzeri uygulama çalışmıyor TuncayDelphi 7 578 07-12-2023, Saat: 01:23
Son Yorum: TuncayDelphi
  Delphi 12 IOS OnTap Olayı çalışmıyor [Çözüm] Mr.X 2 378 29-11-2023, Saat: 17:20
Son Yorum: Mr.X
Information Fmx Tpipe Projesi SVN Linki Çalışmıyor frmman 2 527 01-12-2022, Saat: 09:13
Son Yorum: frmman
  Ön kamerayı sensör gibi kullanma gonulali 3 1.033 22-01-2022, Saat: 11:54
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi