Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Push Notification Örneği Var mı?
Merhaba,

3-4 gündür bildirim işlemiyle uğraşıyorum. Berlin 10.1 kullanıyorum. İnterneti aradım taradım bütün örnekleri yaptım ama firebase ile bildirim gönderim işlemini bir türlü başarılı tamamlayamadım.

Bir hayır sever abim küçük bir demo yapabilir mi ya da paylaşabilir mi
Şimdiden çok teşkkür ederim
Bildirim göndermek mi istiyorsun , bildirim almak mı ?
(30-10-2018, Saat: 08:20)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildirim göndermek  mi istiyorsun , bildirim almak mı ?

firebase'in sitesinde notification menüsünden bildirim gönderip kullanıcıların telefonunda bu bildirimi göstermek istiyorum hocam
Merhaba,
Artık Push Notification olmayan mobil uygulama yok denecek kadar az. Hatta proje ihale veya tekliflerinde ilk sıralarındaki ihtiyaçlar arasında yer alıyor. 
Bu konunun ehemmiyetini bildiğim için (Bu konu Marco Cantu'nun gözünden de kaçmadı; ön sözü-bu konunun kompleks olmasına vurgu yapıyor) yeni kaynak kitabımızda, bu konuya (Push Notification) detaylı olarak değindim. 
Kitap Örnek Uygulamalar bölümünde, push notification kısmını (15.Bölüm) henüz oluşturmadım. Bugün tamamlaya çalışacağım. O bölüm tamamlanınca sizi de yetkilendirelim. Bu demoyu indirip inceleyin.  Örnek uygulamanın biri sunucuya bildirim gönderme, diğeri ise bildirimleri karşılama ve değerlendirme amacıyla geliştirilmiştir. 
Push notification konusu bir demo ile çözülecek bir durum değil. 
Neden derseniz? 
Kitapta yaklaşık olarak 36 sayfalık (%5) bir alanı kaplıyor ki; buna bildirimleri destekleyici lokal bildirimleri de dahil etmiyorum. 
Gerçekten komples (Android ve iOS platfromlarda farklı davranış göstermesi ve sertifikasyon yöntemlerinden dolayı) olan bu konunun iyi kavranması son derece önemlidir. Yanlış kullanımında dahi uygulamanın geçici olarak yayının durdurulmasına sebep olabiliyor.
hocam bizede paylaşımda bulunsanız demoyu bizde incelesek .

Teşekkürler.
(30-10-2018, Saat: 09:25)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam bizede paylaşımda bulunsanız demoyu bizde incelesek .

Teşekkürler.

Özel mesajla bu konuda kısa bir açıklamada bulundum.
Çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanıza.
(30-10-2018, Saat: 08:39)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Artık Push Notification olmayan mobil uygulama yok denecek kadar az. Hatta proje ihale veya tekliflerinde ilk sıralarındaki ihtiyaçlar arasında yer alıyor. 
Bu konunun ehemmiyetini bildiğim için (Bu konu Marco Cantu'nun gözünden de kaçmadı; ön sözü-bu konunun kompleks olmasına vurgu yapıyor) yeni kaynak kitabımızda, bu konuya (Push Notification) detaylı olarak değindim. 
Kitap Örnek Uygulamalar bölümünde, push notification kısmını (15.Bölüm) henüz oluşturmadım. Bugün tamamlaya çalışacağım. O bölüm tamamlanınca sizi de yetkilendirelim. Bu demoyu indirip inceleyin.  Örnek uygulamanın biri sunucuya bildirim gönderme, diğeri ise bildirimleri karşılama ve değerlendirme amacıyla geliştirilmiştir. 
Push notification konusu bir demo ile çözülecek bir durum değil. 
Neden derseniz? 
Kitapta yaklaşık olarak 36 sayfalık (%5) bir alanı kaplıyor ki; buna bildirimleri destekleyici lokal bildirimleri de dahil etmiyorum. 
Gerçekten komples (Android ve iOS platfromlarda farklı davranış göstermesi ve sertifikasyon yöntemlerinden dolayı) olan bu konunun iyi kavranması son derece önemlidir. Yanlış kullanımında dahi uygulamanın geçici olarak yayının durdurulmasına sebep olabiliyor.
Teşekkür ederim üstat konu bayağı derinmiş bir de şöyle bir yöntem hatırlıyorum ama kaynaklarım arasında bulamadım; Projemize bir service projesi ekleyerek uygulamanın arka planda da bizden bildirim beklemesini sağlayabiliyorduk örneğin 30 dk da bir mysqlden bildirim var mı diye veri çekiyor bildirim varsa pushnotification companentini tetikliyordu böylelikle bildirim çıkıyordu. Ben kaynaklarımı kontrol edeyim tekrar firebase bu kadar zorsa diğerni deniyelim ama mysqli sürekli kontrol etttirmek te çok sıkıntı firebase olsa çok daha iyi olacaktı ya
(30-10-2018, Saat: 10:08)hakanharbeli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim üstat konu bayağı derinmiş bir de şöyle bir yöntem hatırlıyorum ama kaynaklarım arasında bulamadım; Projemize bir service projesi ekleyerek uygulamanın arka planda da bizden bildirim beklemesini sağlayabiliyorduk örneğin 30 dk da bir mysqlden bildirim var mı diye veri çekiyor bildirim varsa pushnotification companentini tetikliyordu böylelikle bildirim çıkıyordu. Ben kaynaklarımı kontrol edeyim tekrar firebase bu kadar zorsa diğerni deniyelim ama mysqli sürekli kontrol etttirmek te çok sıkıntı firebase olsa çok daha iyi olacaktı ya

Açıklamama dikkat ettiyseniz, Firebase'in zorluğundan hiç bahsetmedim. Kompleks olması ile zor olması farklı şeyler.
Push Notification (Firebase veya diğer bildirim servisleri de dahil olmak üzere) mekanizmasını bir defa öğrendiğinizde sistemin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
(30-10-2018, Saat: 00:40)hakanharbeli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

3-4 gündür bildirim işlemiyle uğraşıyorum. Berlin 10.1 kullanıyorum. İnterneti aradım taradım bütün örnekleri yaptım ama firebase ile bildirim gönderim işlemini bir türlü başarılı tamamlayamadım.

Bir hayır sever abim küçük bir demo yapabilir mi ya da paylaşabilir mi
Şimdiden çok teşkkür ederim

Konunun aciliyetine binaen (@hakanharbeli, bölüm yetkiniz de etkinleştirildi) 15. Bölüm örnekleri yüklenmiştir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Notification Action click emrahozten 2 415 27-09-2023, Saat: 16:18
Son Yorum: emrahozten
  FMX te Firebase örneği [Çözüldü] CesuR 9 1.771 25-06-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: walidAlgeria
  Delphi 11 IOS Push Notification Token Sorunu elixir84 9 1.673 05-04-2023, Saat: 14:20
Son Yorum: elixir84
  Rad Server Push Notification emrahozten 2 830 24-01-2023, Saat: 21:31
Son Yorum: Hayati
  FCM Push Notification Resim Ekleme vedat33 0 533 15-12-2022, Saat: 13:56
Son Yorum: vedat33

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi