Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGui stress testi ve anlık bağlantı performansı
Selam Arkadaşlar,

UNIGUI stres testi konusunda deneyim ve görüşleriniz almak istiyorum mümkünse.
Test amaçlı olarak basit bir veri tabanı bağlantılı gridi olan bir uygulama düşünün.

Anlık olarak bağlantı trafiği yarattığımda 20 "Session" dan sonra uygulamadan ve serverdan cevap alamamaya başlıyorum. 
Performans ve trafik konusunda kafa yoran veya amprik olarak denenmiş server istatistikleriniz nasıl?

Teşekkürler, Saygılar
Merhaba,

Server dan kastınız unigui server mi, işletim sistemi mi?

İşletim sistemi yeniden başlıyor mu?
(12-07-2019, Saat: 09:32)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Selamlar,
Unigui server yazılımı cevapsız duruma düşüyor. Windows 7 veya 2012 serverda bir sıkıntı yok erişilebiliyor windows servera. Diğer programlar çalışıyor. Tesleri uzak ve lokal farklı makinalarda yaptım. Sonuç aynı. 
Ancak Session sayısını UNIGUI server yazılımından 20 ile sınırlandırdığımda sistem stabil. Fakat buda gerçek senaryoya uygun değil.

iyi çalışmalar
(12-07-2019, Saat: 10:43)dervis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-07-2019, Saat: 09:32)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Selamlar,
Unigui server yazılımı cevapsız duruma düşüyor. Windows 7 veya 2012 serverda bir sıkıntı yok erişilebiliyor windows servera. Diğer programlar çalışıyor. Tesleri uzak ve lokal farklı makinalarda yaptım. Sonuç aynı. 
Ancak Session sayısını UNIGUI server yazılımından 20 ile sınırlandırdığımda sistem stabil. Fakat buda gerçek senaryoya uygun değil.

iyi çalışmalar

Sürüm kaç kullanıyorsunuz?
Sıfırdan yeni bir proje oluşturup bahsettiğiniz çok basit olan işlemi yeniden dener misiniz yine sonuç aynı mı.

İyi çalışmalar.
Merhabalar arkadaşlar yapmış olduğum bir unigui uyuglamasında MSSQL server alt yapılı ado alt yapılı olarak günde 500-600 kullanıcının girip veri girdiği ve raporladığı bir projem oldu.Gayet başarılı bir şekilde cevap verdi tek sıkıntımız cash in sismesi ile alakalı idi ve 2 ayda bir sadece cash temizlenerek hala problemsiz bir şekilde kullanılmaktadır.
(12-07-2019, Saat: 19:57)bajerli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar arkadaşlar yapmış olduğum bir unigui uyuglamasında MSSQL server alt yapılı ado alt yapılı olarak günde 500-600 kullanıcının girip veri girdiği ve raporladığı bir projem oldu.Gayet başarılı bir şekilde cevap verdi tek sıkıntımız cash in sismesi ile alakalı idi ve 2 ayda bir sadece cash temizlenerek hala problemsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Uygulamanın ekran görüntülerini görme şansımız var mı? Fikir verme açısından.
(13-07-2019, Saat: 10:01)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-07-2019, Saat: 19:57)bajerli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar arkadaşlar yapmış olduğum bir unigui uyuglamasında MSSQL server alt yapılı ado alt yapılı olarak günde 500-600 kullanıcının girip veri girdiği ve raporladığı bir projem oldu.Gayet başarılı bir şekilde cevap verdi tek sıkıntımız cash in sismesi ile alakalı idi ve 2 ayda bir sadece cash temizlenerek hala problemsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Selamlar,
@bajerli
Ben gerçek kullanıcı girişleri ile test etmedim. Test için simulasyon programı kullandım ve ordaki Session değeri 20 yi geçince farklı server makinalarda sonuç değişmiyor.

(12-07-2019, Saat: 14:02)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-07-2019, Saat: 10:43)dervis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

iyi çalışmalar

Sürüm kaç kullanıyorsunuz?
Sıfırdan yeni bir proje oluşturup bahsettiğiniz çok basit olan işlemi yeniden dener misiniz yine sonuç aynı mı.

İyi çalışmalar.
Sürüm 1.0 veya 1.9 da da durum aynı açıkcası.  uygulama gayet yalın. zaten page refresh çalışmıyor yada server istatistik ekranı UNIGUI deki cevap vermiyor. 
Test için simulasyon programı kullanıyorum.
iyi çalışmalar
(13-07-2019, Saat: 10:01)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhabalar malesef şirket içi gizli bir uygulama türkiyedeki çok büyük şirletler den birinin.
Merhaba,

İlk mesajınızda bir veri tabanı bağlantısı ve bir grid şeklinde sormuşsunuz, sonrasında arkadaş örnek proje isteyince büyük bir firmanın datası demişsiniz. Büyük firmanın büyük datası yerine benimde yazdığım aşağıdaki gibi işlem yapıp test ettiniz mi? Sonuç yine aynıysa ilgili test projesini buraya ekleyebilirseniz sorununuz daha kolay çözülür.

Alıntı:Sıfırdan yeni bir proje oluşturup bahsettiğiniz çok basit olan işlemi yeniden dener misiniz yine sonuç aynı mı.

*Bununla birlikte projede fastreport bileşenleri var mı, varsa sorunun bu bileşenden kaynaklanma olasılığı çok yüksek.

İyi çalışmalar.
Merhaba,

Diagnostic Analysis (tanı/teşhis analizi) için en önemli şey sizin prodüksiyon ortamınızdaki gerçek verilerdir. Bir veritabanı bağlantısı ve bir grid örneğiniz üzerinde yaptığınız denemeleri, karşılaştığınız problemleri ve gelebilecek olası test ortamınız hakkındaki sorulara yanıt verebilir halde sorarsanız, ilgili framework'ü kullanan arkadaşlardan daha verimli yanıtlar alabilirsiniz.

Şayet 500-600 kullanıcılı bir sistemi çalıştıran birisi olarak sizin bu soruyu sorana kadar geçirdiğiniz süre zarfında uyguladığınız metodları, yaklaşımları ve sonuçlarını paylaşmanız, sorulara yanıt verecek arkadaşların aklında daha iyi yer edeceği gibi sorunuz tam nokta atışı hedefe ulaşacaktır kanaatindeyim.

İlgili framework'ü geliştiren ekip ile 2 yıl önce yapmış olduğum görüşmede IIS Pool yönetimi ile ilgili yeni bir yaklaşım geliştirdiklerini ve ISAPI modülünün çehresi değiştiğinde +1000 session sorunsuz kullanılabilir olacak denmişti. Uluslararası 2 projemde kullanmak üzere bu framework'ü incelemiştim ama 4-5k session miktarlarını destekleyen bir yapısı yok, onu biliyorum. DelphiCan'lar arasında framework'ü aktif kullananlara yönelik daha spesifik/belirleyici şekilde sormayı denemelisiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 257 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 80.664 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 256 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 781 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi
  unigui circle-progress çizimi mdagli2003 1 414 25-09-2023, Saat: 18:47
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi