Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edit Memo vb. veri girişin nesnelerinde tümünü seç/kopyala/kes işlemleri hk (FMX)
Command Line Tools'u kurdunuz mu?
(11-04-2020, Saat: 18:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Command Line Tools'u kurdunuz mu?

XCode > Preferences > Locations kısmındaki bu alana baktığımda  Xcode 11.4 (11E146) yazıyor.

@"Fesih ARSLAN"  hocama sizin kullandığınız Xcode ve Command Line Tools versiyonları nedir acaba, sanırım son sürümde delphi arasında sorun var.
XCode 11.4, 
macOS 10.15.5
Command Line Tools'u Terminal üzerinden kurunca XCode sürümüne uyumlu olan geliştirici ayarları otomatik olarak kurulur. Yani Command Line Tools için bir sürüm seçme ihtiyacı yok.
Command Line Tools'u kurmak için Finder > Applications > Utilities altındaki Terminal uygulamasını açın.
Komut satırına aşağıdaki komut dizisini yazın ve çalıştırın (Enter).
xcode-select -- install
(11-04-2020, Saat: 19:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Command Line Tools'u kurmak için Finder > Applications > Utilities altındaki Terminal uygulamasını açın.
Komut satırına aşağıdaki komut dizisini yazın ve çalıştırın (Enter).
xcode-select -- install

Fesih hocam ben direk app store üzerinden xcode kurdum bölelikle bu command line'de otomatik kurulmuş.
Yazdığınız komutu çalıştırdım fakat değişen birşey olmadı, biraz araştırayım.

Teşekkürler.
Yazı tipi ve font konusunda şöyle birşey buldum.
Ben telefonda Koyu tema kullanıyorum, telefonda açık temaya geçip uygulamayı kapatıp açınca düzeliyor, fakat tekrar koyu temaya geçince yine bozuluyor, yani sorun koyu temada oluyor, sanırım bu konuyu araştırıp tam çözüme ulaşabilirim.

Bunu ayarlayabiliyor muşuz, fakat ben delphi 10.3.3 kullanmama rağmen bende bu menü yok, yeni bir paket mi yayınladılar acaba.  Sizde var mı? 

*Muhtemelen sizlerinde OrangeUI projeleriniz siyah temada bu sorunu veriyordur, verecektir, siyah temaya uyumlu olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

3022.versioninfo.png
(12-04-2020, Saat: 00:18)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazı tipi ve font konusunda şöyle birşey buldum.
Ben telefonda Koyu tema kullanıyorum, telefonda açık temaya geçip uygulamayı kapatıp açınca düzeliyor, fakat tekrar koyu temaya geçince yine bozuluyor, yani sorun koyu temada oluyor, sanırım bu konuyu araştırıp tam çözüme ulaşabilirim.

Bunu ayarlayabiliyor muşuz, fakat ben delphi 10.3.3 kullanmama rağmen bende bu menü yok, yeni bir paket mi yayınladılar acaba.  Sizde var mı? 

*Muhtemelen sizlerinde OrangeUI projeleriniz siyah temada bu sorunu veriyordur, verecektir, siyah temaya uyumlu olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

3022.versioninfo.png

iOS ve macOS platformları için konfigürasyonların tanımlandığı Version Info penceresinde olmayan bir özellik sonradan da eklenebiliyor.
Yeni Özellikler
(12-04-2020, Saat: 13:35)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-04-2020, Saat: 00:18)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazı tipi ve font konusunda şöyle birşey buldum.

3022.versioninfo.png

iOS ve macOS platformları için konfigürasyonların tanımlandığı Version Info penceresinde olmayan bir özellik sonradan da eklenebiliyor.
Yeni Özellikler

Hocam bu vesileyle sorun çözülmüş oldu çok teşekkür ederim. Allah (cc) razı olsun inanılmaz bir stresten kurtuldum.

*Sadece yazı tiplerinin bozukluğu kalmış şimdi kontrol ediyorum, inanılmaz bir sorun Sad
Konuyu hortlatmam gerekti :/
kopyala/kes/yapıştır seçeneği hatta seçme seçeneği bile çıkmıyor.
Edit nesnesi ekledim ama fayda etmedi.
Sorunu çözen mevcut ise geri dönüş sağlarsa mutlu olurum.
kisisel_logo_dark.png
(19-04-2020, Saat: 23:59)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatmam gerekti :/
kopyala/kes/yapıştır seçeneği hatta seçme seçeneği bile çıkmıyor.
Edit nesnesi ekledim ama fayda etmedi.
Sorunu çözen mevcut ise geri dönüş sağlarsa mutlu olurum.

Bu konu malesef çözülmedi, ben son sürümde denemedim sadece, diğer tüm alternatiflerde olmadı. Çok büyük bir eksiklik.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CSV'ye veri aktarma Altıner 5 104 34 dakika önce
Son Yorum: Mr.X
  Web ipnut alanına veri girme Altıner 4 325 12-03-2024, Saat: 21:26
Son Yorum: Altıner
  Android Fmx uzak veri tabanından veri çekmek erkutolga 12 1.505 22-11-2023, Saat: 10:27
Son Yorum: Mesut
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 846 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre
  Edit otomatik tamamlama ahmetb 6 3.977 24-03-2023, Saat: 10:19
Son Yorum: sunbeki

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi