Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAD Studio 11.2 (Mauritius)
Nihayet 64-bit iOS Simulator desteği tam anlamıyla geliyor.
KaynakRAD Studio “Mauritius” Beta
Begin : = end / 2;
(09-08-2022, Saat: 12:08)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nihayet 64-bit iOS Simulator desteği tam anlamıyla geliyor.
KaynakRAD Studio “Mauritius” Beta

ISTANBUL yine hayal olmuş desenize..
gene geç kaldık Smile
64-bit iOS Simulator interbase veritabanı kullanan uygulamaları çalışır inş. Simulator sadece ARM geliyor.
(10-08-2022, Saat: 00:41)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 64-bit iOS Simulator interbase veritabanı kullanan uygulamaları çalışır inş. Simulator sadece ARM geliyor.

Simulatorler, fiziksel cihazların birer kopyası gibi olduğu için interbase veri tabanının çalışmasında bir sorun olacağını sanmıyorum. 
Fiziksel cihazlarda çalışıyorsa, simulatorde de çalışacaktır. 
Simulator desteğinin yanlızca ARM işlemcili mimarilerde olmasının sebebi dökümanda açıklanmış; Apple, aşamalı olarak intel işlemcileri bırakıp, ARM işlemcili OS'lere geçiyor.
eski sürümlerde Simulatorler sqllite veritabanı çalıştığı halde interbase çalışmıyordu. arm olayı m1 işlemci gerekticek gibi diriyor, benim için sorun değil m1 kullanıyorum, windows 11 arm de android cihazları derleme yapamıyorum inş bu konuda sorun da giderleri.
Beklenen yenilikler yok, bitmeyen kalite iyileştirmeleri, VCL tarafında güzel iyileştirmeler göremedim
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Microsoft MAUI ile Çoklu platform tarafını baya geliştiriyor + ücretsiz .. bizim yıllarca beklediğiniz ve hüsrana uğradığımız FXM tarafını bırakan Devexpress .Nette sürekli geliştirip bedava veriyor.. MAUI ile simülator / versiyon destekleme ister PC ister Mac üstünden aynı kodlama ile çalışabiliyorsun... sorunları da yok.. Delphi tarafı bence ücretlendirme veya free kullanıma yeni aksiyonlar geliştirmeli keza ki bu döviz kurları da cabası.. VCL/Pascal'ın geleceği de düşünülmeli ...
(10-08-2022, Saat: 17:33)gjamesbond Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Microsoft  MAUI ile Çoklu platform tarafını baya geliştiriyor + ücretsiz ..  bizim yıllarca beklediğiniz ve hüsrana uğradığımız FXM tarafını bırakan Devexpress   .Nette sürekli geliştirip bedava veriyor.. MAUI ile simülator / versiyon destekleme ister PC ister Mac üstünden aynı kodlama ile çalışabiliyorsun... sorunları da yok.. Delphi tarafı bence ücretlendirme veya free kullanıma yeni aksiyonlar geliştirmeli keza ki bu döviz kurları da cabası.. VCL/Pascal'ın  geleceği de düşünülmeli ...

MAUI'ı yakından takip ediyorum. 
Nedense Linux desteği yok.
.Net FrameWork bağımlı.
Native liği tartışılır...
İşin arkasında Microsoft varsa bir süre gözlemde (bir kaç yıl Smile ) kalmak daha doğru olacaktır.
2011 Yılında başladığı Xamarin i 2022 yılında terk ediyor. Şaşırdık mı?
MAUI serüvenine 2020 de başladı. 14 Preview sürüm çıkardı.
Preview lrın sonu gelmek bilmeyince; Release Candidate lara başladı. Release Candidate 2 ile şu an GitHub üzerinde yayında.
Henüz release geçememiş durumda.
Microsoft iyi yaptığı iş delphi baltalamak olmuştur. diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rad Studio 11.3 RAD Coder 6 1.852 06-01-2023, Saat: 11:05
Son Yorum: yhackup
  RAD Studio 11 gjamesbond 49 16.043 19-12-2022, Saat: 21:37
Son Yorum: engerex
  RAD Studio 11 RAD Coder 16 6.439 10-08-2021, Saat: 20:22
Son Yorum: nguzeller
  Rad studio 10.4 gjamesbond 115 59.933 21-07-2021, Saat: 12:44
Son Yorum: gjamesbond
  RAD Studio 2020-2021 Yol Haritası TescilsizUzman 1 1.665 18-11-2020, Saat: 10:00
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi