Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Mesajlaşma Sistemi Hk. Soru (+10 Puan)
Hocam siz sorana kadar ben de callback fonksiyon ile çözülebileceğini bilmiyordum. :ss
Maksat, farklı bakış açıları kazandırabilmek ve araştırmaya teşvik etmek. Herşeyi bilemeyiz elbette, ama araştırınca bir çok şey öğrenilebiliyor. Smile
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
İstenen api SendMessageTimeout olmasa da bu api SMTO_NORMAL parametresiyle çağrıldığında sizin istediğiniz  işi yapacağını düşünüyorum hocam haksız mıyım?
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
(07-09-2017, Saat: 18:16)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstenen api SendMessageTimeout olmasa da bu api SMTO_NORMAL parametresiyle çağrıldığında sizin istediğiniz  işi yapacağını düşünüyorum hocam haksız mıyım?

Hedef pencerenin ilgili thread'inin ne kadar zaman mesaj işleyemeyeceğini bilemeyeceğimiz için, SendMessageTimeOut API'si olmaz demiştim. Eğer MSDN açıklamasını yanlış anlamadı isem bu API yine Timeout süresi kadar bekliyor ama çağıran thread'in bloklanmasını engelliyor. Elbette denemek gerek.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Soruda pencerenin handle elde edilip, handle üzerinden mesaj gönderilmesi istenmişti.
Pencere handle'ı üzerinden değilde, threadid üzerinden gidip bir çözüm üretmek istersek o zaman burada bahsedildiği gibi PostThreadMessage fonksiyonu ile threadin kuyruğuna bir mesaj ekleyip işlenmesini beklemeden dönebiliriz.

Denemedim fakat bu yöntemin de 2. uygulamada ki (mesajı gönderen uygulama) kilitlenme problemini çözeceğini düşünüyorum.
2. Process'in bir şekilde, 1. Process'in main threadid'sini elde etmesi lazım elbette...
Yanlış anlamadıysam SendMessageCallback apisiyle çağıran thread  uyuyan thread'in  uyanmasını süre sınırı olmaksızın bekliyor ve bloke olmuyor.SendMessageTimeout  apisi ise bunu belirli bir süreye göre yapıyor.Burada süre parametresini INFINITE olarak verirsek 49.7 günlük bir bekleyiş sağlayarak yakın bir çözümü sağlayabilir.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
(07-09-2017, Saat: 21:18)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış anlamadıysam SendMessageCallback apisiyle çağıran thread  uyuyan thread'in  uyanmasını süre sınırı olmaksızın bekliyor ve bloke olmuyor.SendMessageTimeout  apisi ise bunu belirli bir süreye göre yapıyor.Burada süre parametresini INFINITE olarak verirsek 49.7 günlük bir bekleyiş sağlayarak yakın bir çözümü sağlayabilir.

Yanlış anlamışsınız. Lütfen ilgili API'nin yardım dökümanını bir kere daha dikkatle inceleyin. İmkan bulabiliyorsanız da bir deneme yapın.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Dısardayım,dönünce ilk işim denemek olacak ama ilgili api dökümanında
 SMTO_NORMAL
0x0000
"The calling thread is not prevented from processing other requests while waiting for the function to return" yazıyor.Burada çagiran threadin fonksiyon dönünceye kadar bloke olmayacagi yaziyor.Deneyince sonuçları da yazacagim.
(08-09-2017, Saat: 11:17)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dısardayım,dönünce ilk işim denemek olacak ama ilgili api dökümanında
 SMTO_NORMAL
0x0000
"The calling thread is not prevented from processing other requests while waiting for the function to return" yazıyor.Burada çagiran threadin fonksiyon dönünceye kadar bloke olmayacagi yaziyor.Deneyince sonuçları da yazacagim.

SendMessageCallback API'sinden bahsediyorum Wink
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Yukarıda bahsettiğim PostThreadMessage ile sunduğum çözüm hakkında kimse bir şey demedi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soru : Interface mi, Abstract Class mı? uparlayan 3 3.926 24-08-2023, Saat: 20:15
Son Yorum: veteran
  [+10 Puan] String Manipülasyon İşlemleri Abdullah ILGAZ 16 12.541 20-04-2019, Saat: 00:48
Son Yorum: onurcan1977
  Dosya Bulma (Algoritmik Soru Serisi) yhackup 28 22.375 14-11-2018, Saat: 10:07
Son Yorum: engerex
  Tek dizi içinde öncelik sırası belirleme (+10 puan) Abdullah ILGAZ 4 5.067 29-11-2017, Saat: 12:07
Son Yorum: SimaWB
  Bir Record'un içini doldurma (+20 puan) Tuğrul HELVACI 21 19.259 05-10-2017, Saat: 16:33
Son Yorum: ismailkocacan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi