Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
galeriden arka plan seçme
Question 
iyi günler ,

actionlist ile "  Image1.Bitmap.Assign(Image);   " kodunu kullanarak galeriye erişim sağladım fakat arka plana resmi seçtikten sonra uygulamadan çıkıp girincede o seçilen resmin 
arka planda durmasını istiyorum ve yapamadım. bunun hakkında yardımcı olurmusunuz ?

iyi günler...
(28-01-2018, Saat: 13:35)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi günler ,

actionlist ile "  Image1.Bitmap.Assign(Image);   " kodunu kullanarak galeriye erişim sağladım fakat arka plana resmi seçtikten sonra uygulamadan çıkıp girincede o seçilen resmin 
arka planda durmasını istiyorum ve yapamadım. bunun hakkında yardımcı olurmusunuz ?

iyi günler...

Merhaba
Resim standart ise image-picture propertysi ile veya formun createinde default olarak belirlersiniz fakat kullanıcının seçtiği bir resim ise bir veritabanında resmi ve ya yolunu,veya regeditte veya örnek bir ini dosyasında bilgileri tutabilirsiniz

Fmx için sormuşsunuz yeni farkettim k.bakmayınSmile
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(28-01-2018, Saat: 20:09)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2018, Saat: 13:35)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi günler ,

iyi günler...

Merhaba
Resim standart ise image-picture propertysi ile veya formun createinde default olarak belirlersiniz fakat kullanıcının seçtiği bir resim ise bir veritabanında resmi ve ya yolunu,veya regeditte veya örnek bir ini dosyasında bilgileri tutabilirsiniz

Fmx için sormuşsunuz yeni farkettim k.bakmayınSmile

Peki başka yolu yokmudur ? 

Estağfurullah ne kusuru  Shy
Merhaba,
Yapmak istediğiniz işlem hakkında fazla bilgi vermemişsiniz.
Arka plana eklenen resmin, uygulama üzerinde kalıcı olması için resmin veya yolunun bir veri tabanında veya ini benzeri bir dosyada tutulması ve açılışta bu bilgilerin alınarak, ilgili nesnelerin özellikleri dinamik olarak yeniden değiştirilmesi gerekmektedir.
(28-01-2018, Saat: 20:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Yapmak istediğiniz işlem hakkında fazla bilgi vermemişsiniz.
Arka plana eklenen resmin, uygulama üzerinde kalıcı olması için resmin veya yolunun bir veri tabanında veya ini benzeri bir dosyada tutulması ve açılışta bu bilgilerin alınarak, ilgili nesnelerin özellikleri dinamik olarak yeniden değiştirilmesi gerekmektedir.

Anladım fesih bey , Android de ini veya veri tabanı kullanımı hakkında pekte bilgiye sahip ddgilim biraz araştırma yapıp çözemediğim yerleri paylaşacağım yardimlariniz için sağolun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  IOS galeriden resim veya video seçme hakkında Mr.X 6 1.154 11-05-2023, Saat: 06:54
Son Yorum: emozgun
  Android versiyonu seçme oguzk06 3 709 22-03-2023, Saat: 10:49
Son Yorum: oguzk06
  FMX Arka Planda Program Çalıştırma siyamali 2 821 10-11-2021, Saat: 16:01
Son Yorum: siyamali
  İos Arka Plan Connection theercan08 3 2.717 25-06-2019, Saat: 15:16
Son Yorum: TescilsizUzman
  Uygulama arka plana geçince gelen hata abdullahcetinel 3 3.606 16-08-2018, Saat: 23:40
Son Yorum: apachi2006

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi