Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ios resim galerisi şeklinde yapı kurgusu nasıl olmalı
Merhaba;

ios tarafında yüzlerce resimden oluşan resimlerin sqllite databasesinde tutulduğu aşağıdakine benzer bir yapı kurmak istiyorum. Hem performanslı olsun hemde ücretli bileşenler olmasın. Standart componentlerle yapmak istiyorum. Bu konudaki önerileriniz neler olur acaba.
4zgRWL.png

Sol taraftaki büyük resim parmak hareketi ile sağa yada sol yapıldığında bir önceki veya sonraki resme geçecek, efektli olarak geçecek.

Teşekkürler.
https://github.com/zhaoyipeng/FMXComponents
ücretsiz compenent seti image slider var içerisinde demolarıda var bir bakın derim.

pnggEq.png
(11-06-2018, Saat: 22:37)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://github.com/zhaoyipeng/FMXComponents
ücretsiz compenent seti image slider var içerisinde demolarıda var bir bakın derim.

pnggEq.png

Merhaba;

Cevabınız için teşekkür ederim.
İlgili componenti incelemiştim, slayt geçişlerinde takılıyor. Delphi standart componentleri ile bir mantık kurmak sanırım daha iyi olacak.
Merhaba
Slayt için kulanılan resmin boyutunu ekran boyutuna göre ön boyutlandırma yapmayı denemiş miydiniz?

Stretch / Shrink ( esnetme veya sıkıştırma ) işlemini yapılmış ürünü slayt dizisine koyarak bir deneyip sonucu değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(12-06-2018, Saat: 11:09)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Slayt için kulanılan resmin boyutunu ekran boyutuna göre ön boyutlandırma yapmayı denemiş miydiniz?

Stretch / Shrink ( esnetme veya sıkıştırma ) işlemini yapılmış ürünü slayt dizisine koyarak bir deneyip sonucu değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Değerli cevabınız için teşekkür ederim hocam;
Delphi standart componenetler @narkotik verdiği componentten daha güzel işler yapabilen bir örnek var. Bu vesile ile birçok kişinin işine yaracak bu örneği paylaşmak isterim.

\Object Pascal\Multi-Device Samples\User Interface\ShaderFilters

7DkvP5.gif
Bu şekil bi çalışma yapmıştım ama nasıl anlatacağımı bilemedim Big Grin

(14-06-2018, Saat: 01:12)bilrax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şekil bi çalışma yapmıştım ama nasıl anlatacağımı bilemedim Big Grin

Merhaba;

Çok hüzel bir çalışma olmuş elinize sağlık, çalışmadan kodlar paylaşabilir misiniz veya bu konuyu bir makale olarak paylaşabilirsemiz çok daha fazla kişiye yardımcı olmuş olursunuz.

Teşekkürler.
(14-06-2018, Saat: 11:43)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-06-2018, Saat: 01:12)bilrax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şekil bi çalışma yapmıştım ama nasıl anlatacağımı bilemedim Big Grin

Merhaba;

Çok hüzel bir çalışma olmuş elinize sağlık, çalışmadan kodlar paylaşabilir misiniz veya bu konuyu bir makale olarak paylaşabilirsemiz çok daha fazla kişiye yardımcı olmuş olursunuz.

Teşekkürler.
Mesajlaşma programımın içindeki galeri bölümüdür.. Bayramdan sonra genel hatlarıyla bahsetmeye çalışırım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Webbrowser nasıl yazdırılır barissagir 0 119 04-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: barissagir
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 307 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar
  [Çözüldü] FMX Android uygulaması ile sunucuya resim yükleme Mesut 2 532 25-07-2023, Saat: 00:40
Son Yorum: Mesut
  Galerinden resim eklediğim zaman yönünün değişmesi codder71 4 914 24-07-2023, Saat: 18:32
Son Yorum: codder71
  Resim Çizme Programı quiet1day 0 322 24-07-2023, Saat: 11:35
Son Yorum: quiet1day

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi