Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android için AES şifreleme yardım ?
Question 
iyi akşamlar,

Google da bakınırken AES şifreleme örnek projesine rastladım ve indirdiğim gibi işime yarayan gerekli bölümleri kırptım ve test ettim.
windows da çalışıyor fakat bana mobil ( android ) için gerekli ama bu konuda bilgim yok. google da fmx için baktığımda da elde edilir bir sonuca rastlayamadım.

bu konuda yardımcı olur musunuz ?

android ortamında çalışan bir AES şifreleme örneği varmı eliniz de ?

.zip   mobil aes.zip (Dosya Boyutu: 65,11 KB / İndirme Sayısı: 4)
Merhaba.

Embarcadero'nun sitesinde ( bu linkte ) Desktop uygulamalarını Mobile platformda kullanabilmek için nasıl bir migrate ( göç ) mekanizması uygulanabileceği verilmiş.

İnceleyip buna göre kodunuzu yapılandırabilirsiniz.

Alıntı:Eliminate Data Types that Are Not Supported by the Delphi Mobile Compilers
Code that uses any of the following unsupported types should either be eliminated or rewritten to use an alternate type:
WideString, AnsiString, ShortString, AnsiChar, PAnsiChar, PWideChar, Openstring
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(14-11-2018, Saat: 19:03)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

Embarcadero'nun sitesinde ( bu linkte ) Desktop uygulamalarını Mobile platformda kullanabilmek için nasıl bir migrate ( göç ) mekanizması uygulanabileceği verilmiş.

İnceleyip buna göre kodunuzu yapılandırabilirsiniz.

Alıntı:Eliminate Data Types that Are Not Supported by the Delphi Mobile Compilers
Code that uses any of the following unsupported types should either be eliminated or rewritten to use an alternate type:
WideString, AnsiString, ShortString, AnsiChar, PAnsiChar, PWideChar, Openstring

Pek umudum yok yapabileceğimden ama denemekten zarar gelmez inceleyeyim bakim  Blush

sağolun hocam  Shy
https://github.com/TurboPack/LockBox
Bu kütüphanede AES var ve Firemonkey destekli olduğu yazıyor. Deneyebilirsiniz.
There's no place like 127.0.0.1
Delphinin getit menusunde de var lockbox bi sadece Windows için olanı var birde hem fmx hem Windows için olanı var. Tabi c# ta windowsun crypto kütüphane sinde aes128 ile uyuşmuyor.

Daha öncesinnde delphide ve c# da aynı encrypt ve decrypt işlemlerini sağlamaya çalıştım, bir kaç unit buldum denedim ama sağlıklı olmadı.
Bende bu kutuphadeki fonksiyon ları kullanarak içerisinde keylerimi de belirleyip dll yazdım delphi de c# tarafında kullandım
(14-11-2018, Saat: 22:04)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://github.com/TurboPack/LockBox
Bu kütüphanede AES var ve Firemonkey destekli olduğu yazıyor. Deneyebilirsiniz.

saolun hocam fırsatım olunca test edeceğim
Şimdi öncelikle LOCKBOX taki 3DES uygulamasıda C# ile uyusmaz nedeni su Delphideki kütüphane 128 Bit sifreleme için yapılmıs yani 16 karakter. Yani düz salt keyi md5 yaparsanız calısacaktır. Ama .NET tarafında çözmek icin PKCS7 , PKCS5 gibi paddingleri kullanmamanız gerekmekte eğer kullanırsanız örneğin PKCS7 8 bit padding anlamına gelir ozaman Salt keyinizin uzunlugu 24 Byte olmalı TKEY128 dede delphi bunu desteklemiyor. Bilginize.
(14-11-2018, Saat: 18:36)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi akşamlar,

Google da bakınırken AES şifreleme örnek projesine rastladım ve indirdiğim gibi işime yarayan gerekli bölümleri kırptım ve test ettim.
windows da çalışıyor fakat bana mobil ( android ) için gerekli ama bu konuda bilgim yok. google da fmx için baktığımda da elde edilir bir sonuca rastlayamadım.

örnek Dosyayı indir

Aşağıdaki konuyu inceler misiniz?
http://www.delphican.com/showthread.php?...&pid=14721
(20-02-2019, Saat: 16:34)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

örnek Dosyayı indir

Aşağıdaki konuyu inceler misiniz?
http://www.delphican.com/showthread.php?...&pid=14721

daha önce incelemiştim. şifrelerken sorun yok fakat geri çevirirken hata vermişti bende sadece gerekli zamanlarda şifrelemek istediğim şeyler için arşivime koymuştum. Smile

örnek Dosyayı indir

Ekteki link çalışmıyor sanırım. Yenileme imkanınız varsa çok iyi olur. Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 295 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.883 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 429 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 384 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 284 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi