Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] İmage - Resim bozulması ?
iyi akşamlar,

Projeme birkaç resim koyup arka plan olarak seçme özelliği tanıdım fakat formlar komple tam ekran modunda ve orjinal arka plan ( proje de gömülen ) sorunsuz iken başka resim seçtiğimde status bar kısmı ( bildirim bölümünün olduğu kısım ) ve alt panel ( sanal tuşların olduğu bölüm ) de bozulmalar oluyor.

bu sorunu nasıl çözerim ?

android sürüm ve sdk'dan mı diye düşündüm ; 6.0 ve 7.0 sürümlerde test ettim aynı sonuç.
Bozulma derken nasıl bir bozulma? SS'ler ile sorunuzu güncellerseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
kisisel_logo_dark.png
(11-12-2018, Saat: 01:46)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bozulma derken nasıl bir bozulma? SS'ler ile sorunuzu güncellerseniz daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

Şuan SS ekleyemeyeceğim hocam anca akşamları fırsatım oluyor akşam ayrıntılı şekilde düzenleyeyim.
Kusura bakmayın geç cevap verdiğim için.
Öncelikle haddimden geç cevap verdiğim için kusura bakmayın imkan olmayınca girmek de mümkün olamıyor ne yazıkki.

bahsini ettiğim resim bozulmaları resimlerdeki gibi ve her resimde bozulma olmuyor örneğin o mavi tonlu resim gayet sorunsuz iken daha karışık renk tonları
içeren resimler bozulma yapıyor.

aklıma ekranların renk sayısı ( 14 milyon - 16 milyon vs. ) ile alakalı olduğu geldi ama yine de emin değilim.

@"Fesih ARSLAN" hocam resimler çok büyük görünüyor ve bu sanırım kurucu ve yetkili kişilerin düzeltebileceği bir şey. ne yazıkki ben düzeltemedim.

(resimler direkt sizin veritabanınıza upload edildiği için düzeltme yapma şansım ne yazıkki yok )

Sorun çözüldü ;

Tam ve Sorunsuz Olan mavi arka plan boyutlarını ( 736*1377 ) diğer resimlere de uyguladım ve şuanlık daha büyük ekranla karşılaşana kadar sorun çözüldü.
BİLGİLENDİRME :

7" bir cihazda da test ettim ve sorunsuz.
resim boyutunun ( 736-1377 ) önemini vurgulamak isterim sorun yaşayanlara Shy

iyi projeler...
Bu tarz bir sorunu rectangle kullandığım form da samsung cihazlarda yaşamıştım, son çözüm olarak kaldırdım alternatif bileşenler kullandım
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(12-12-2018, Saat: 16:35)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz bir sorunu rectangle kullandığım form da samsung cihazlarda yaşamıştım, son çözüm olarak kaldırdım alternatif bileşenler kullandım

normal de arka plan koymak yerine gradient aracını kullanarak iki renkli bir karışım yapardım fon olarak ama kullanıcı benim zevklerimi beğenmek mecburiyetinde olmadığı için böyle bir duruma baş vurdum ne yazıkki.

rectangle en basit proje de bile en çok kullandığım bileşen olma hakkına sahip  Smile yani yapmasalar projelerim nolurdu diye düşünüyordum çoğukez  Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web butona tıklama - Çözüldü Altıner 2 236 13-03-2024, Saat: 16:42
Son Yorum: Altıner
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 392 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 563 21-02-2024, Saat: 22:09
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 466 19-02-2024, Saat: 22:38
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.410 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi