Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FastReport Nasıl Kurulur ?
Merhaba arkadaşlar, Delphi'de yıllardır Report Builder kullanıyorum. Aslında bir problemim de yok ama sırf merak edip bir bakayım diye FastReport'u da yükleyim diyorum.
Ama nasıl kuracağımı anlamadım. Internet'te bazı forumlarda Recompile.exe ile derle diyor ama o bir işe yaramıyor.
Install.txt dosyasında LIB klasöründeki dosyaları bazı klasörlere kopyalamayı tarif ediyor ama LIB klasörü de yok?

Kuranlar yardımcı olabilirler mi acaba? Nasıl kuruluyor?
Sürüm 2022.3
Klasör yapısı şöyle :
m8sjpqq.jpg
(06-12-2022, Saat: 13:35)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, Delphi'de yıllardır Report Builder kullanıyorum. Aslında bir problemim de yok ama sırf merak edip bir bakayım diye FastReport'u da yükleyim diyorum.
Ama nasıl kuracağımı anlamadım. Internet'te bazı forumlarda Recompile.exe ile derle diyor ama o bir işe yaramıyor.
Install.txt dosyasında LIB klasöründeki dosyaları bazı klasörlere kopyalamayı tarif ediyor ama LIB klasörü de yok?

Kuranlar yardımcı olabilirler mi acaba? Nasıl kuruluyor?
Sürüm 2022.3
Klasör yapısı şöyle :
m8sjpqq.jpg

recompile.exe sağ tuş yönetici olarak çalıştır
recompile  secin    compile tuşna basın
libxx klasörü oluşur.
sonra bu libxx klasörünü delphi options lib paht ekleyin
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
@cinarbil üstad, zaten önce Recompile.exe 'yi denedim. O olmayınca buraya yazdım. Recompile'ı açıyorum, zaten sistemde kurulu olan RAD Studio sürümünü kendisi tanıyor. Ama Compile dememe rağmen LIB diye bir klasör oluşmuyor.
(06-12-2022, Saat: 16:49)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cinarbil üstad, zaten önce Recompile.exe 'yi denedim. O olmayınca buraya yazdım. Recompile'ı açıyorum, zaten sistemde kurulu olan RAD Studio sürümünü kendisi tanıyor. Ama Compile dememe rağmen LIB diye bir klasör oluşmuyor.

compile secince küçük bir pencere acılmalı ve derlediği  dosya adları ve durumları  ok, error gibi yazıyor mu

Ek Dosyalar Resimler

"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Aynen, bir pencere geliyor ama sonuçta LIB diye bir klasör oluşmuyor. Zaten internette onlarca yerde tarif etmişler, adım adım tarifi uyguluyorum ama her ne hilkmetse LIB klasörü bir türlü oluşmuyor. PATH değişkenlerimde falan mı bir sıkıntı var anlamadım. Sanırım ben yine Report Builder ile devam edeceğim. Azıcık aşım ağrısız başım misali, dertsiz başıma dert aldım durduk yere. İlginiz için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 283 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Fastreport Masterdata Column mukoly 7 690 23-02-2024, Saat: 19:54
Son Yorum: hi_selamlar
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 593 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  FastReport etiketi yan yana yazdırma ( Kapandı ) cinarbil 5 515 12-01-2024, Saat: 17:03
Son Yorum: cinarbil
  Uygulamaya responsive görünüm nasıl kazandırabilriz ? delphicim 0 245 04-01-2024, Saat: 15:24
Son Yorum: delphicim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi