Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başkası adına uygulama yayınlamak.
Merhaba,
Forum kurallarını ihlal etmemek için gereken özeni gösterdiğimden emin olmanızı isterim öncelikle. Başlığa yazdığım hali ve bir kaç şekilde daha arama yapmama rağmen sonuç bulmadım. Kural ihlali varsa şimdiden özür dilerim. Daha önce hiç yapmadığım bir konu hakkında en ufak bir bilgi sahibi değil.

Hem IOS hemde Android için başkası adına uygulamayı nasıl yayınlarım kuralları ve aşamaları nelerdir.
Kendi geliştirici hesaplarım var her iki platformda da. Ancak mağazalarda yayınlan yani satıcı benim görünmemi istemiyorlar doğal olarak. Ayrıca kendi hesapları olduğunu varsayıyoruz yoksa bile açılacak.

Bu durumda karşı tarafın ve benim yapmam gerekenler nelerdir. Ne şekilde bir yol izlenmeli.

Teşekkür ederim.
(23-01-2020, Saat: 16:15)kadrikaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Forum kurallarını ihlal etmemek için gereken özeni gösterdiğimden emin olmanızı isterim öncelikle. Başlığa yazdığım hali ve bir kaç şekilde daha arama yapmama rağmen sonuç bulmadım. Kural ihlali varsa şimdiden özür dilerim. Daha önce hiç yapmadığım bir konu hakkında en ufak bir bilgi sahibi değil.

Hem IOS hemde Android için başkası adına uygulamayı nasıl yayınlarım kuralları ve aşamaları nelerdir.
Kendi geliştirici hesaplarım var her iki platformda da. Ancak mağazalarda yayınlan yani satıcı benim görünmemi istemiyorlar doğal olarak. Ayrıca kendi hesapları olduğunu varsayıyoruz yoksa bile açılacak.

Bu durumda karşı tarafın ve benim yapmam gerekenler nelerdir. Ne şekilde bir yol izlenmeli.

Teşekkür ederim.

Merhaba,

ios için derlediğiniz (application store) ipa dosyası ile android için derlediğiniz apk dosyalarını onlara vermeniz yeterli, bunun dışındaki aşamalar ilgili hesap üzerinden resim vb görsel ve kurumsal işlemler.

*ios için ilgili firmanın oluşturacağı sertifikalar ile derlemeniz gerekir.

İyi çalışmalar.
(23-01-2020, Saat: 16:58)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabi yayınlayabilmek için o apk nın uygun market keycodu ile imzalanmış olması aynı şekilde ipa nında uygun geliştirici sertifikası ile imzalanmış olması gerekir diğer türlü kabul etmeyeceklerdir.

bazı arkadaşlar başkasının apk sını alıp adını değiştirip keycode yi nasıl geçiyorsalar artık, kendi hesaplarına başkalarının apk larını atıyorlar, haliyle rantıda kendilerine çekiyorlar, derlenmiş bir apk nın keycode sinin yüklenecek market hesabı ile nasıl tekrar derlenebilidiğini bir arkadaş yeşillendirirse merakımı giderip sevap da kazanır..

Bu hiç hoş bir soru değil! Angry
(23-01-2020, Saat: 16:44)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Teşekkür ederim.

Merhaba,

ios için derlediğiniz (application store) ipa dosyası ile android için derlediğiniz apk dosyalarını onlara vermeniz yeterli, bunun dışındaki aşamalar ilgili hesap üzerinden resim vb görsel ve kurumsal işlemler.

İyi çalışmalar.
Bilgi için herkese teşekkür ederim. Umarım bir sorun çıkmaz.
(23-01-2020, Saat: 17:47)kadrikaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-01-2020, Saat: 16:44)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İyi çalışmalar.
Bilgi için herkese teşekkür ederim. Umarım bir sorun çıkmaz.

Teşekkür = Puan  Wink
(23-01-2020, Saat: 17:04)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-01-2020, Saat: 16:58)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derlenmiş bir apk nın keycode sinin yüklenecek market hesabı ile nasıl tekrar derlenebilidiğini bir arkadaş yeşillendirirse merakımı giderip sevap da kazanır..

Bu hiç hoş bir soru değil! Angry

Bence sevap da kazanamaz Big Grin
There's no place like 127.0.0.1
(24-01-2020, Saat: 09:30)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-01-2020, Saat: 17:04)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hiç hoş bir soru değil! Angry

Bence sevap da kazanamaz Big Grin

Big Grin
(24-01-2020, Saat: 19:54)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beni nasıl bilirsiniz?

Bu soru bana hiç iyi şeyler hatırlatmadı.
.... yı nasıl bilirdiniz? Gibi oldu.  Blush
Allah gecinden versin.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(23-01-2020, Saat: 16:44)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Teşekkür ederim.

Merhaba,

İyi çalışmalar.

Peki konunun devamı olarak şunu sormak isterim. Karşı taraf gerekli sertifikaları oluşturdu vs. Ben bunları nasıl göreceğim bu aşamada yapılması gereken bir şey var mıdır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Thread içerinde for ve sleep işleminde uygulama kırılmasını önleme pro_imaj 10 414 06-04-2020, Saat: 00:04
Son Yorum: theSinan
Question uygulama donma sorunu - webbrowser Mr.Developer 9 2.497 05-04-2020, Saat: 14:58
Son Yorum: cisko
  Mobil Uygulama hostingde bulunan mysql veritabanı baglantısı. Yardım! 333hiram 2 100 31-03-2020, Saat: 17:53
Son Yorum: 333hiram
  Ios Uygulama Yazma hk. seydigozegir@gmail.com 18 2.231 09-03-2020, Saat: 16:44
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Firebase Uygulama Kapalı İken Gelen Bildirimdeki Verileri Alma ahmet6513 3 592 02-01-2020, Saat: 10:57
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi