Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android'te Splash Form'da Bekliyor
Merhaba,

Uygulama android tarafında splash form açık şekilde bekliyor ve hiçbir işlem yapmıyor, konuyla ilgili sorunun nedenlerini araştırdım aşağıdaki adımları yaptım yinede değişen bir şey olmadı.

Uses Permissions'ta aşağıdaki yetkiler var.
Internet
Read external storage
Read phone state
Write external storage

Uygulama açılırken Device Id aşağıdaki gibi alıyorum bundan kaynaklandığını düşünerek Read phone state yetkisini verdim.
function GetDeviceId: string;
begin
 Result := JStringToString(TJSettings_SECURE.JavaClass.getString
   (SharedActivity.getContentResolver,
   TJSettings_SECURE.JavaClass.ANDROID_ID));
end;

Forumda burada geçen konudaki ayarları'da yaptım fakat yine olmadı.

*32 bit ile sanal makinaya yükleyince program açılırken kapanıyor, 64 bit uygulama da ise  splash ekran bekliyor.

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.
Merhaba,
Hatanın kesin kaynağına ulaşmak için daha önce bir konu başlığında bahsettiğim iki farklı araçtan biri ile Android cihaz log'larını yakalamaya çalışın.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Eğer sqlite veritabanı varsa bağlantı sağladığınız Firedac vs gibi data connection nesnesini derleme yapmadan önce disconnect yapmanız gerek.
Genelde ben hep unutuyorum ve bu sorunla karşılaşıyorum.
Genelde telefondan ingilizce klavye ile ileti gönderiyorum.
(21-04-2020, Saat: 18:26)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sqlite veritabanı varsa bağlantı sağladığınız Firedac vs gibi data connection nesnesini derleme yapmadan önce disconnect yapmanız gerek.
Genelde ben hep unutuyorum ve bu sorunla karşılaşıyorum.

Teşekkürler, sorun bu değildi. Eski cihazlarda ve sanal android cihazlarda sorun oluyor.
GEtdeviceID boş geliyor olabilir mi hocam?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

@pro_imaj Uses Kısmında FMX.PhoneDialer varmı ? Varsa Kaldırarak denermisin.
Sanırım Persmission olayı ile ilgili sorun yaşıyorsunuz..

Yanlış hatırlamıyor isem Android 6 dan sonr yapılan köklü değişikliklerden sonra permission olayına çok önem verildi. Eski OSlarda o kadar önem verilmiyordu. Bence permission kontrolü yaparken version olayına göre derleme yapıp ona göre izinler konusuna bakın. Yani project-options-permisson kısmından da izinleri isteyin.

(21-04-2020, Saat: 18:59)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pro_imaj Uses Kısmında FMX.PhoneDialer varmı ? Varsa Kaldırarak denermisin.

Tüm projeyi taradım bu uses yok.

(21-04-2020, Saat: 18:53)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GEtdeviceID boş geliyor olabilir mi hocam?

Sanalda makinada boş geliyor olabilir fakat try bloğu içinde olduğundan geçmesi gerekiyor.
Geçen hafta çalışan uygulamam (android) şu anda aynı hatayı bende de vermeye başladı.. Proje daha splash screen de iken (ya on create yada on show olayında) pat diye kapanıyor.. İlginç yaw Smile

Hata mesajına nihayet ulaşabildim.

Alıntı:java.ios.IOException: Cleartext HTTP traffic to ..... not permitted

Yukarıdaki mesaja göre @Fesih ARSLAN "belki ihtiyaç duyan olur" buradaki başlığındaki gibi sorunu çözmek istiyorum.

android:usesCleartextTraffic="true"

aab dosyası üretirken Android64=>Release klasörü içindeki AndroidManifest.xml dosyasının içini derleme sonunda baktığımda yukarıdaki eklediğim satırı silmiş oluyor, o zaman derlenen aab dosyasında yine sorun çözülmemiş oluyor, nasıl çözmek gerekiyor bu durumda.
Huh

*Delph IDE'sinde ios tarafında işletim sistemine has yeni çıkan özellikleri sağ click yaparak ekleyebiliyorken android tarafında neden bu yapılmamış!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En güncel ve kararlı Android SDK sürümü Abdullah ILGAZ 2 352 21-05-2020, Saat: 19:10
Son Yorum: mcuyan
  Android , OS X , İOS Simulatorler Hk. dkadir 4 606 02-05-2020, Saat: 20:21
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  FMX Scrool Keyboard Form.. mcuyan 41 12.245 02-05-2020, Saat: 00:44
Son Yorum: pro_imaj
  Android & iOS için Barcode ve QR Component Önerisi Halil Han Badem 8 1.382 23-04-2020, Saat: 14:26
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Android 10 ikurt07 5 712 21-04-2020, Saat: 18:19
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi