Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sendinBlue API - Delphi
Selamlar,
Mailgun biraz garip kuralları vardı. Daha rahat ve kesin bir şekilde günlük 300 mail hakkı tanıyan sendinBlue API'sini Delphi'ye entegre etmek istedim. Konuyu yazarken gördüğüm @elixir84'ün konusunda bulunan dosya eklemeyi isterseniz repoyu fork ederek sizde attachment alanını JSON biçimde, ilgili dosyanın base64 formatında ekleyebilirsiniz. Aşağıdan ilgili kaynak kodları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

sendinBlue Delphi API

Not: @SimaWB üstadın söylemiş olduğu kullanım tarzı bu projede gerçekleştirdim. Create etmenize gerek kalmadan direkt olarak kullanabilirsiniz.

Alıntı:Emeğine sağlık.

Bir tane de static function tanımlasan;
TMailGunAPI.sendMail(From. To, Subject, Body);
şeklinde kullanabilsek daha iyi olur. 
Her seferinde TMailGunAPI nesnesi oluşturup Free etmek'le uğraşmayız.

Saygılarımla,
iyi çalışamalar dilerim.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(22-07-2020, Saat: 22:33)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Mailgun biraz garip kuralları vardı. Daha rahat ve kesin bir şekilde günlük 300 mail hakkı tanıyan sendinBlue API'sini Delphi'ye entegre etmek istedim. Konuyu yazarken gördüğüm @elixir84'ün konusunda bulunan dosya eklemeyi isterseniz repoyu fork ederek sizde attachment alanını JSON biçimde, ilgili dosyanın base64 formatında ekleyebilirsiniz. Aşağıdan ilgili kaynak kodları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

sendinBlue Delphi API

Not: @SimaWB üstadın söylemiş olduğu kullanım tarzı bu projede gerçekleştirdim. Create etmenize gerek kalmadan direkt olarak kullanabilirsiniz.

Alıntı:Emeğine sağlık.

Bir tane de static function tanımlasan;
TMailGunAPI.sendMail(From. To, Subject, Body);
şeklinde kullanabilsek daha iyi olur. 
Her seferinde TMailGunAPI nesnesi oluşturup Free etmek'le uğraşmayız.

Saygılarımla,
iyi çalışamalar dilerim.

Koda baktığımda mail gönderdiğiniz sınıfı yine create etmişsiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(23-07-2020, Saat: 11:06)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-07-2020, Saat: 22:33)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

sendinBlue Delphi API

Saygılarımla,
iyi çalışamalar dilerim.

Koda baktığımda mail gönderdiğiniz sınıfı yine create etmişsiniz.
Evet, create etmedim dememişim hocam zaten. Create etmenize gerek yok dedim. Arka planda sendMail sınıfında instance degiskenin de create işlemini gerçekleştirdim.
(23-07-2020, Saat: 13:41)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2020, Saat: 11:06)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koda baktığımda mail gönderdiğiniz sınıfı yine create etmişsiniz.
Evet, create etmedim dememişim hocam zaten. Create etmenize gerek yok dedim. Arka planda sendMail sınıfında instance degiskenin de create işlemini gerçekleştirdim.

@SimaWB üstadın (ilgili konu) bunu kastettiğini sanmıyorum.  Sad
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(23-07-2020, Saat: 14:52)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2020, Saat: 13:41)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, create etmedim dememişim hocam zaten. Create etmenize gerek yok dedim. Arka planda sendMail sınıfında instance degiskenin de create işlemini gerçekleştirdim.

@SimaWB üstadın (ilgili konu) bunu kastettiğini sanmıyorum.  Sad

İlgili fonksiyon ve prosedürleri static yapmamı istemişti. Değiştirmem gereken sanırım; ilgili fonksiyonu static şekilde yazmak olacak. Ki zaten ilgili fonksiyon için değilde buildJSON için ilgili sınıfı create ediyordum. buildJSON prosedürünü aynı şekilde düzenlersem dediği gibi olacak :Smile

Gözdeki problemimi düzeltir düzeltmek ilgili revizyonu gerçekleştireceğim.

class function buildJSON(FromMail, FromName, ToMail, ToName, Subject,

htmlContent: String): string; static;

class function sendMail(APIKey, FromMail, FromName, ToMail, ToName, Subject,

htmlContent: String): string; static;

Aslında bunu kastetmiştim ama bir şekil her seferinde APIKey girmekten de kurtulmak lazım. Hatta; From kısımları da genelde hep aynı olacağından onları da her seferinde girmekten kurtar bizi @Halil Han Badem  Smile

Singleton Design Pattern uygulanabilir gibi. Değil mi @uparlayan ?
There's no place like 127.0.0.1
(23-07-2020, Saat: 18:45)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bunu kastetmiştim ama bir şekil her seferinde APIKey girmekten de kurtulmak lazım. Hatta; From kısımları da genelde hep aynı olacağından onları da her seferinde girmekten kurtar bizi @Halil Han Badem  Smile

Singleton Design Pattern uygulanabilir gibi. Değil mi @uparlayan ?

Elbette, çok da güzel olur Smile

YouTube Delphi Tips

"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" P.Safa

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Nestpay & Iyzico Entegrasyonu Halil Han BADEM 26 3.780 22-08-2020, Saat: 21:14
Son Yorum: pro_imaj
  Mailgun API - Delphi Halil Han BADEM 8 1.280 22-07-2020, Saat: 13:05
Son Yorum: Halil Han BADEM
  Delphi IDE'den Android Mobil Cihaz ile Kablosuz Erişim ( ADB over Wifi ) mrmarman 17 3.150 10-05-2020, Saat: 17:42
Son Yorum: wiseman
  Delphi ve Blokzinciri GUI Uygulaması (Marmara Chain) drcetiner 10 2.257 19-04-2020, Saat: 22:07
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi & PHP: AES Encryption & Decryption Halil Han BADEM 5 1.622 05-03-2020, Saat: 09:50
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi