Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
delphi 10.4 uzak mysql bağlantı
Selamlar
Delphi 10.4 ile firedac üzerinden mysql bağlantısı denedim ancak derleme esnasında hata verdi. İnternetten bakınca desteği yok yazıyordu. Bazı örneklerde ise, dbexpress içindeki TSQLConnection ile bağlantı örnekleri buldum. Ancak libmysql.dll hatası aldım. Bu dosyayı koymam gereken yeri bir türlü bulamadım. Ayrıca, başka ne şekilde uzaktaki MYSQL veritabanıma bağlanabilirim acaba?
Merhaba,
FMX mobil platformlarda Firedac hiçbir veri tabanına uzaktan bağlantıyı desteklemez.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(12-09-2020, Saat: 00:41)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar
Delphi 10.4 ile firedac üzerinden mysql bağlantısı denedim ancak derleme esnasında hata verdi. İnternetten bakınca desteği yok yazıyordu. Bazı örneklerde ise, dbexpress içindeki TSQLConnection ile bağlantı örnekleri buldum. Ancak libmysql.dll hatası aldım. Bu dosyayı koymam gereken yeri bir türlü bulamadım. Ayrıca, başka ne şekilde uzaktaki MYSQL veritabanıma bağlanabilirim acaba?

Merhaba,
UniDAC kullanmanızı tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
Unidac için şimdi lisans almam gerekecek. Bu sebeple var olan componentle bağlantı kurmayı denedim.
BEn lisanslı unidac kullanıyorum. Native bağlantı yapıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Eğer sunucunuz windows ise Datasnap teknolojisi kullanarak FireDac bileşenlerini kullanabilirsiniz. Fakat FiredAC native bağlantıyı malesef desteklemiyor. Zaten Embercaderoya en çok kızmıdım konulardan biri de buç Bizi 3.nesil bileşenlere muhtaç etmesi. Şimdi kalkmışlar bana 2999euro+KDV ye yeni lisans ve bileşen paketi teklifi vermişler 1000euro+kdv lik yıllık güncelleme paketi satın almadığım için. Yıllık güncellemem bitince çç

Neyse bir dokundunuz bin ah işitittiniz. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(12-09-2020, Saat: 19:57)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BEn lisanslı unidac kullanıyorum. Native bağlantı yapıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Eğer sunucunuz windows ise Datasnap teknolojisi kullanarak FireDac bileşenlerini kullanabilirsiniz. Fakat FiredAC native bağlantıyı malesef desteklemiyor. Zaten Embercaderoya en çok kızmıdım konulardan biri de buç Bizi 3.nesil bileşenlere muhtaç etmesi. Şimdi kalkmışlar bana 2999euro+KDV ye yeni lisans ve bileşen paketi teklifi vermişler 1000euro+kdv lik yıllık güncelleme paketi satın almadığım için. Yıllık güncellemem bitince çç

Neyse bir dokundunuz bin ah işitittiniz. Smile

Ben de bu UniDac'a kızıyorum. Neden mobil uygulamanın uzak db'ye erişmesine için vererek, bizleri yeni teknolojiler ve güvenlikten uzaklaştırıyor diye.  Smile
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
@Fesih ARSLAN Smile)))
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3 Mr.Developer 12 4.503 07-09-2020, Saat: 12:52
Son Yorum: codder71
  Delphi 10.4 - INSTALL_FAILED_OLDER_SDK hayalyilmaz43 3 327 03-09-2020, Saat: 09:40
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi 10.4 Play Protect Tarafından Engellendi. hayalyilmaz43 2 307 19-08-2020, Saat: 20:23
Son Yorum: hayalyilmaz43
  Delphi Multi-Platform (FMX) Nedir? Diğer Geliştirme Ortamlarına Göre farkları Neler? Fesih ARSLAN 13 3.609 14-08-2020, Saat: 09:48
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Android 9 - Network Bağlantı Uyarısı (ClearText) Fesih ARSLAN 7 2.082 12-08-2020, Saat: 10:32
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi