Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IdHttp Dönen veri status Problemi [Çözüldü ]
Suya yazı yazmasak. Sunucudan dönen istek ile

(1) Bize gönderdiğiniz response sunucudan dönen response değil miydi ?
(2) Hata mı aldınız yoksa tepki mi vermedi ?
(3) Sunucudan gelen ve sonuç alamadığınız response "çok gizli" de ondan mı sadece "çalışmıyor" demek ile yetindik ?

Eğer (3) numara geçerli ise bizden yardım almanız çoook zor..

EK: Ayrıca dönen RESPONSE içinde ERROR yoksa sonuç almamanız doğaldır. Bunu yargılayacak kadar hakim olduğunuzu umuyorum
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
@Mesut Bey TMemo nesnenizde her türlü '{"status":400,"error":"Ad alanını boş geçemezsiniz.\r\n","data":[]}' benzeri cevabı görüyor musunuz? Evetse buradaki üstatların affına sığınarak, kendi amatör bakış açımla şöyle çözerdim. (Muhtemelen soruyu da anlamadım)

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
 source, target,f : AnsiString;
 deg:byte;
begin
 source := Memo1.Text;
 deg:=24;
 while  f<>'.' do
 begin
   f:= AnsiMidStr(source,deg,1);
   target := target+f;
   inc(deg);
 end;
 ShowMessage(target);
end;

FQu3sI.png
(30-03-2021, Saat: 12:19)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suya yazı yazmasak. Sunucudan dönen istek ile

(1) Bize gönderdiğiniz response sunucudan dönen response değil miydi ?
(2) Hata mı aldınız yoksa tepki mi vermedi ?
(3) Sunucudan gelen ve sonuç alamadığınız response "çok gizli" de ondan mı sadece "çalışmıyor" demek ile yetindik ?

Eğer (3) numara geçerli ise bizden yardım almanız çoook zor..

EK: Ayrıca dönen RESPONSE içinde ERROR yoksa sonuç almamanız doğaldır. Bunu yargılayacak kadar hakim olduğunuzu umuyorum

saygıdeğer muharrem hocam eğer önceki resimleri ve kodları inceleme şansınız olduysa tüm bilgileri bütün inceliğiyle paylaştım zaten ,şöyleki response dönen veri 200 olursa eğer problemsiz ve error boş değer dönüyor bundan yana sıkıntı yok lakin 400 döndüğü zaman error dolu geliyor ERROR var yok değil ama 200 döndüğünde boş geliyor 400 döndüğünde hatanın sebebine göre dolu geliyor "Response sizinde değiniz gibi  sunucudan Dönen Response"  Sizin yazdığınız koda göre 200 döndüğü zaman try içine giriyor lakin 400 dönerse try içine hiç girmiyor bile  Bunu anlaaycak akdar hakimim ama bence siz beni tam oalarak anlamadınız Smile
Sonuçta hala cevabınızda "TRESTRequest.Response.Content" göremedik.
Bu bir şeyi değiştirmiyor.
Başarılar.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(30-03-2021, Saat: 12:30)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonuçta hala cevabınızda "TRESTRequest.Response.Content"  göremedik.
Başarılar.

Anlıyorum lakin affınıza sığınarak ufak bir sitem :

Eğer maksat yardımcı olmaksa kişi  karşıdakinin bilgi ve tecrübesiyle uğraşmak yerine hatası düzeltip doğru olanı gösterir
ama maksat bu değilse alay etmek zaten ancak egonun göstergesidir. Ben de teşekkür ederim Saygılarımı sunuyorum.
(30-03-2021, Saat: 12:37)Mesut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-03-2021, Saat: 12:30)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonuçta hala cevabınızda "TRESTRequest.Response.Content"  göremedik.
Başarılar.

Anlıyorum lakin affınıza sığınarak ufak bir sitem :

Eğer maksat yardımcı olmaksa kişi  karşıdakinin bilgi ve tecrübesiyle uğraşmak yerine hatası düzeltip doğru olanı gösterir
ama maksat bu değilse alay etmek zaten ancak egonun göstergesidir. Ben de teşekkür ederim Saygılarımı sunuyorum.
Selamlar,
Mesut bey, size yanıt veren kimsenin sizinle alay etmek niyetinde olduğunu düşünmüyorum. Hataya ilişkin verdiğiniz bilgiler, ekranlar, sonuçlar yetersiz ve birbiriyle çelişkili. Yardım etmek isteyenler çaresiz kaldıkları için ya çekildiler ya da bu sözleri söylediler diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar dilerim!
(30-03-2021, Saat: 15:29)mustafaozpinar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-03-2021, Saat: 12:37)Mesut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlıyorum lakin affınıza sığınarak ufak bir sitem :

Selamlar,
Mesut bey, size yanıt veren kimsenin sizinle alay etmek niyetinde olduğunu düşünmüyorum. Hataya ilişkin verdiğiniz bilgiler, ekranlar, sonuçlar yetersiz ve birbiriyle çelişkili. Yardım etmek isteyenler çaresiz kaldıkları için ya çekildiler ya da bu sözleri söylediler diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar dilerim!

Bakış açınız bu şekilde ise saygı duyuyorum

(30-03-2021, Saat: 15:29)mustafaozpinar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-03-2021, Saat: 12:37)Mesut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlıyorum lakin affınıza sığınarak ufak bir sitem :

Selamlar,
İyi çalışmalar dilerim!

Bakış açınız bu şekilde ise saygı duyuyorum

sorun an itibarı ile çözlmüştür Başta "savasbd"(çözüme kavuşturan) üstadım olmak üzere   yardımcı olan veya olmaya çalışan herkese teşekkür ederim çalışan kodu aşağı bırakıyorum mutlaka birilerinin işine yarayacaktır
procedure TForm1.Button3Click(Sender: TObject);
var
PostData:TStringList;
JSonValue : TJSONObject;
response,status,error:string;
begin
try

PostData:=TStringList.Create;
  try
    PostData.Add('method=verifiedTc');
    PostData.Add('tc=44444444444');
    PostData.Add('name=camal');
    PostData.Add('surname=');
    PostData.Add('day=12' );
    PostData.Add('month=9');
    PostData.Add('year=2021' );
    IdHTTP1.Request.CustomHeaders.Values['Authorization'] :='yetki anahtarı';
    response := IdHTTP1.Post('http://sunucuurl/ndex.php?SERVICE=Verified',PostData);

JSonValue := TJSONObject.ParseJSONValue(response) as TJSONObject;
    status := JSonValue.GetValue('status').Value;
    Error := JSonValue.GetValue('error').Value;

if (status = '200') then
    Begin
      Showmessage('Tc Kimlik No Onaylandı');
      Showmessage(status);
      Memo1.Text := response;

End;

except
  on E: EIdHTTPProtocolException do

Begin
    if E.ErrorCode = 400 then
     begin
     response:=e.ErrorMessage;
   JSonValue := TJSONObject.ParseJSONValue(response) as TJSONObject;
    status := JSonValue.GetValue('status').Value;
    Error := JSonValue.GetValue('error').Value;
    Memo1.Text:=response;
      Showmessage(Error);
    end
   // else if  başka hataları burada yakala then

End;

end;
  finally

Memo1.Text := response;
    PostData.Free;
  end;

end;
@Mesut
Dostum, çok sağol paylaşım için; rica etsem, burdaki söz konusu index.php'yi de (içindeki özel şeyleri çıkararak tabi) paylaşabilir misiniz?
Yolun başında sayılırım, öğrenmeye çalışıyorum.
Tekrar teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Logo Go3 de döviz tablosunda Date_ alanına veri (Çözüldü) yazma cinarbil 4 178 19-04-2024, Saat: 08:25
Son Yorum: cinarbil
  AdoQuery ile ilgili bir sorun. (Çözüldü) Bay_Y 4 175 17-04-2024, Saat: 10:58
Son Yorum: Bay_Y
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 247 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  DLL içerisinde FireDac Problemi tecnomaster 1 166 16-03-2024, Saat: 18:05
Son Yorum: delphi.developer
  IEC 61850 Potokolünden veri alma shooterman 1 449 14-03-2024, Saat: 11:38
Son Yorum: shooterman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi