Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Donanım bilgilerini almak için geliştirilmiş güzel bir proje
Merhaba arkadaşlar, 
yazmış olduğunuz uygulamalara koruma koymak vs.. gibi nedenlerle işlem yapılan pc'nin donanım bilgilerine ihtiyaç duyuyorsunuz veya duymuşsunuzdur mutlaka. Net'te araştırma yaparken Delphi ile geliştirilen güzel bir proje buldum sizlerle paylaşmak istedim, mutlaka bir gün işinize yarayacaktır. 

Hard Seri Numarası, Anakart Seri Numarası, Bios Bilgileri vs.. çok detaylı veri sunuyor. içerisinde örnek uygulamalar mevcut.

https://github.com/germanestevez/GLibWMI

gitup linki GLibWMI
Komponentleri denedim Güzel örnekler var,
Muadili Jedi Kütüphanesinin TJVComputerinfoEx bileşeni tek başına bir sürü işi bir arada yürütüyor.
Onu da denemenizi tavsiye ederim.
(02-04-2024, Saat: 15:40)COMMANDX Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komponentleri denedim Güzel örnekler var,
Muadili Jedi Kütüphanesinin TJVComputerinfoEx bileşeni tek başına bir sürü işi bir arada yürütüyor.
Onu da denemenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler. 
Aslında yeni geliştireceğim/geliştirdiğim projelere dışarıdan çok fazla komponent eklemek istemiyorum. Yukarıda paylaştığım projenin içeriğine baktım windows'a özgü wmic uygulamasının veritabanına sql ile sorgu yaptırıp istediğim veriye ulaştım. ihtiyacı olan arkadaşlara yol göstermesi açısından paylaştım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tanım Bulamadım Bu Hata İçin hi_selamlar 11 1.480 30-10-2023, Saat: 18:20
Son Yorum: hi_selamlar
  Aktif olan tarayıcıdan URL bilgisi almak eraendless 7 842 15-09-2023, Saat: 08:36
Son Yorum: eraendless
  Yeni Bir Dil için Tavsiye KUNTAY 24 4.003 04-08-2023, Saat: 13:54
Son Yorum: Halil Han BADEM
  Formda acmadan resim dosyasi renk pixelleri almak sadikacar60 1 399 27-06-2023, Saat: 08:01
Son Yorum: delphiman
  Webden kullanıcı bilgilerini çekme Husv 2 684 25-01-2023, Saat: 18:43
Son Yorum: Husv

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi