Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitap Fiyatı
Dijital sürümün çıkması ancak kitap uluslararası basılırsa faydalı olur.
İlk olarak ingilizce basılır ve dağıtılır, birkaç hafta sonra da dijital olarak verilebilir diye düşünüyorum.
Böylelikle sürümden kazanılırken arada kaynayanlar büyük sıkıntı oluşturmaz.
Fesih Bey Merhaba,
Kitabı yazmak ve yayınlamak için emek ve çabanızı göz ardı edemeyiz.
Malum ülkemizin baş belası enflasyondan kaynaklı baskı maliyetinde ön görülemeyen farkı da sadece sizin üzerinize yıkmanın da doğru olmadığını düşünüyorum.
Şahsi düşüncemi paylaşmak istiyorum.
Siz ön sipariş için doğan fiyat farkını paylaşın, ön sipariş veren arkadaşlardan da farkı ödemek isteyenler farkı ödesinler istemeyenler sadece kargo bedelini ödesinler.
Hiç kimsenin hakkı kimseye geçmesin gönül rahatlığı ile kitabımızı elimize alıp değerli bilgilerden istifade edelim Smile
@"Fesih ARSLAN"
Alıntı:Peki bu kadar yüksek fiyatla, kitabı geniş kitlelere nasıl yayacağız, ya da en önemlisi geleceğimizin teminatı öğrenciler bu kitabı nasıl alacak?

Hiçbir şey bilgiden daha kıymetli değildir.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Kendi adıma kitabın fiyat farkı ve kargosunu ödemeye talibim
sadece ne kadar daha fark vermem gerektiğini belirtin.

fiyat konusunda sayın Tuğrul Helvacı beye katılıyorum.
en değerli şey bilgidir.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(21-10-2018, Saat: 13:59)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ptt'de kitap gönderimi 3 TL idi ,

Geçen sene bir arkadaşım bir belge gönderecekti , belgeyi okuduğu bir kitabın içerisine koyup gönderdi , belge gönderimi 8.5 TL iken kitap gönderimi 3 TL imiş.

Güncel olarak bir araştırın bence bu durumu Wink

Ek olarak kitap yazarları vergi dairesinden vergi muafiyeti belgesi alarak , ptt hesabı açarak kitapları kapıda ödeme yöntemi ile gönderebiliyorlar.

Bugün bir sorayım. İnşallah öyledir. 
Muhafiyet konusunu da incelerim. Teşekkür ederim.

(21-10-2018, Saat: 14:19)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih bey satış noktaları neresi belli oldu mu?
Destek katkı olması adına bende sipariş vermek istiyorum. Ön sipariş te bulunmadım.

(21-10-2018, Saat: 14:32)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitap gönderimini BTG mi yapacak , Siz mi ?

İki farklı satın alma yöntemi (http://kitap.delphican.com tanıtım adresimizde Satın al menüsünde) var. Asıl satışı yapacak olan BTG'dir. Genel olarak siparişler BTG üzerinden yapılacaktır. 
Benim belli bir sayıda stoğum olacak ve yapacağım dağıtımlar %50 indirimli olacak. 

(21-10-2018, Saat: 14:23)Mandriva Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kargo bedelini belirtirseniz  ödeme geçelim yada ön ödemeli uygun bir yer ile gönderim yaparsınız PTT Kargo gibi

Kargo bedelini öncelikle PTT'den araştırayım. En uygun nasıl gönderilebiliyorsa o şekilde bir gönderim yöntemini belirleriz.
Ödeme yapılmayan ön siparişler ve yeni siparişler için yapılacak ödemeleri şu an istemiyoruz. 
Kitap bizlere ulaştıktan sonra ödeme bilgilerini paylaşırım. 

(21-10-2018, Saat: 15:47)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence de dijital sürüm büyük bir risk.  Ortam; Allah korusun emeklerinizi bir anda hiç edebilir. Bir defa pdf olarak çıkması kitabinizin satılması önünde büyük bir engel potansiyeli taşıyor.

(21-10-2018, Saat: 16:15)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dijital sürümün çıkması ancak kitap uluslararası basılırsa faydalı olur.
İlk olarak ingilizce basılır ve dağıtılır, birkaç hafta sonra da dijital olarak verilebilir diye düşünüyorum.
Böylelikle sürümden kazanılırken arada kaynayanlar büyük sıkıntı oluşturmaz.

(21-10-2018, Saat: 15:28)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" Hocam nacizane önerim kitabın dijital baskısını kimseye vermeyin.
Hepimizin malumu dijital baskı çok hızlı yayılır emeğinize yazık günah.
Bu kitap için ne kadar uğraştığınızı az çok buradaki eskiler iyi biliyor.
Kimse piyasaların bu durumda olacağını bu noktaya geleceğini ön göremezdir.
Elde olmayan nedenlerle 1 kişinin, 50 kişinin yükünü karşılaması çok da doğru değil düşüncesindeyim.
Yükü belli oranda paylaşmanızı öneririm.
Kendi adıma hak geçmemesi için ön sipariş bile vermiş olsam aradaki farkı ödemeyi uygun görürüm.

Aslında tam da istedikleri bu.  Smile
Geniş kitlelere daha hızlı nasıl yayabiliriz? ----> Dijital sürümle.
Onların amacı (Embarcadero & BTG); kendi ürünlerini tanıtacak materyallerin (kitap, eğitim, seminer vb.) geniş kitlere dağıtılmasını sağlamak. 
Geniş kitleye de ancak bu şekilde (hiç alakası olmayan kişiler bile ücretsiz diye indirecek Smile ) ulaşabilirsiniz.
Tabi bizim de kendi penceremizden bakmamız gerekiyor. 
Asıl amacımız güncel bir Delphi kitabını elimize almaktı. Bu hedefimize ulaştık. 

Piyasaya çıkardığımız kitabın aynı zamanda dijital sürümünün olmasının zararı ve faydası ne olacak?
En büyük zararı hepinizin de belirttiği gibi maddi kayıp (bu konudaki duyarlılığınız için teşekkür ederim). 
Bu amaçla yola çıkmamıştım. Kitap yazmanın (özellikle de bilişim kitabı) zorluklarını ve maddi anlamda bir şeyler kazandırmayacağını az çok öğrenmiştim.
Uzun zamana yayılan cüzzi bir kazanç için değer mi? ----> Maddi bir beklenti varsa tabi ki değmez.

Dijital sürümün faydası, hiçbir ücret ödemeden veya yasal yolla cüzzi bir bedel karşılığında dijital sürümüne sahip olanlar açısından son derece faydalı olacaktır.
Embarcadero ve BTG açısından da faydalı olacaktır. 
Yazar açısından bakacak olursak; kitap satışı minimal seviyede kalacak ve kitaba dayalı kazanç az olacağından maddi zarara uğrayacaktır. Faydası ne olacak ----> "Allah razı olsun" diyecekler.
Kendi penceremden bakacak olursam; amacım üzerinde yoğunlaşıp uzun zaman ayırdığım FMX mimarisi hakkındaki bildiklerimin heba olmamasıydı. Her iki türlü dağıtım yönteminde heba olmayacak.
Yazarlıktan ihya olan (bir kaç istisnai kişi dışında) pek kimse olmadığını bildiğim için maddi kazancın düşük olmasına da pek takmıyorum. Şu dünyada bir eserimiz olsun, birileri de arkamızdan Allah razı olsun desin yeter.
Bir parantez daha açayım.  ( Dijital sürümün telifi ve modeli konusunda şu ana kadar tarafıma bildirilen bir bilgi yok)  

(21-10-2018, Saat: 19:59)iyarar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih Bey Merhaba,
Kitabı yazmak ve yayınlamak için emek ve çabanızı göz ardı edemeyiz.
Malum ülkemizin baş belası enflasyondan kaynaklı baskı maliyetinde ön görülemeyen farkı da sadece sizin üzerinize yıkmanın da doğru olmadığını düşünüyorum.
Şahsi düşüncemi paylaşmak istiyorum.
Siz ön sipariş için doğan fiyat farkını paylaşın, ön sipariş veren arkadaşlardan da farkı ödemek isteyenler farkı ödesinler istemeyenler sadece kargo bedelini ödesinler.
Hiç kimsenin hakkı kimseye geçmesin gönül rahatlığı ile kitabımızı elimize alıp değerli bilgilerden istifade edelim Smile

Kimsenin kimsede hakkı kalmayacak. Alan razı satan razı. Smile
Siz yazdıkça ben de defalarca aynı cevabı vereceğim. Ön sipariş ödemelerinde; ön ödeme yapanlar ek bir ödeme yapmayacak. Ön sipariş listesinde olup, ön ödeme yapmayıp, sonradan ödeyecekler de daha önce belirlenen bedeli (40 TL) ödeyecekler.

(22-10-2018, Saat: 08:59)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi adıma kitabın fiyat farkı ve kargosunu ödemeye talibim
sadece ne kadar daha fark vermem gerektiğini belirtin.

fiyat konusunda sayın Tuğrul Helvacı beye katılıyorum.
en değerli şey bilgidir.

(22-10-2018, Saat: 08:40)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"
Alıntı:Peki bu kadar yüksek fiyatla, kitabı geniş kitlelere nasıl yayacağız, ya da en önemlisi geleceğimizin teminatı öğrenciler bu kitabı nasıl alacak?

Hiçbir şey bilgiden daha kıymetli değildir.

Öyle hocam (biz kıymetini biliyoruz); fakat alabilen var alamayacak olan var.
Kitabı yazmaya harcayacağınız zamanı (çok affedersiniz) tuvalet kâğıdı satmaya harcasaydınız çok daha fazla kazanırdınız.
(22-10-2018, Saat: 13:15)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitabı yazmaya harcayacağınız zamanı (çok affedersiniz) tuvalet kâğıdı satmaya harcasaydınız çok daha fazla kazanırdınız.

İyi niyetle yaptığınız bu tespite katılmıyorum.

Bir eser bırakmanın verdiği manevi duyguları 
insanlara faydalı olmak en önemlisi bu işe gönül vermiş olmak
para ile ölçülmez kanaatimdeyim.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(22-10-2018, Saat: 13:52)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-10-2018, Saat: 13:15)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitabı yazmaya harcayacağınız zamanı (çok affedersiniz) tuvalet kâğıdı satmaya harcasaydınız çok daha fazla kazanırdınız.

İyi niyetle yaptığınız bu tespite katılmıyorum.

Bir eser bırakmanın verdiği manevi duyguları 
insanlara faydalı olmak en önemlisi bu işe gönül vermiş olmak
para ile ölçülmez kanaatimdeyim.

Ama harcadığın masraflar para ile ölçülüyor Smile

Açık konuşmak gerekiyor.

40 TL - 60 TL iyi rakamlardı kitap için, üzerine çıkıldığında kitaba ihtiyacı olan kişiler için yüksek kalacak gibi 80 TL-100 TL' ye ulaşırsa , zaten olumsuz reklama sahip delphi hiç cazip gelmeyecektir "kullanılmayan bir dilin kitabını almak için neden bu kadar para vereyim" gibi söylemleri duyar gibiyim , üniversite öğretmenlerin dahi "delphi diye dil mi kaldı" dediği bir ortamda yaşıyoruz. Üniversite hocaları genelde kendi kitabını bastırıp öğrencilere kendi kitaplarını aldırıyorlar onları bu kitaba yönlendirmek hiç kolay değil.

Bu fiyat artışı kitleyi daraltacak gibi görünüyor. Fiyatlar belirli olduğunda daha net konuşabiliriz.

Bulunduğum bölgede (Üniversitede) olabildiğince gruplarda reklamını yapacağım zaten ve kitap sayfasını ilgi çekici tutmanız önemli sosyal medya reklamları için.
(21-10-2018, Saat: 13:59)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ptt'de kitap gönderimi 3 TL idi ,

Geçen sene bir arkadaşım bir belge gönderecekti , belgeyi okuduğu bir kitabın içerisine koyup gönderdi , belge gönderimi 8.5 TL iken kitap gönderimi 3 TL imiş.

Güncel olarak bir araştırın bence bu durumu Wink

Ek olarak kitap yazarları vergi dairesinden vergi muafiyeti belgesi alarak , ptt hesabı açarak kitapları kapıda ödeme yöntemi ile gönderebiliyorlar.

PTT kargoya kitap kargo bedelini sordum; 1 Kg.'a kadar 3 TL, 1 Kg.'ın üstü kargo bedelinin yarısıymış.
Ben kitabın fiyatı konusunda şahsi kanaatimi paylaşayım, Fesih Bey kitaba 200 TL dese bile alırım, çünkü şöyle düşünüyorum; Delphi konusunda şu anda bırakın Türkiye'yi, Dünya'da bu şekilde kapsamlı bir kitap var mı ? Yok. Şu anda Delphi ile mobil uygulamalar geliştirme konusunda eğitim veren herhangi bir dershane & üniversite var mı ? Yok. Dolayısıyla, bu kitap için nasıl bir fiyat verilirse verilsin, sonuna kadar hak edecektir.

Öğrenci arkadaşlar için bir şey diyemiyorum, ama buradaki çoğu kişi profesyonel olarak iş hayatında olan insanlar ve 100-200 lira gibi rakamlar bu kalitede bir eser için problem olacak bir rakam değil. Bu fiyatın karşılığında elde edeceklerinizi düşündüğünüz zaman hak vereceksiniz.

Yeni bir tartışma başlatmak için yazmadım, tamamen kendi görüşümdür. Katılan veya katılmayanlar da olacaktır.

Bu konu ile ilgili, başka bir kitaptan alıntı yapayım : Sevgili Tamer Demirdelen'in Satış Oyunları isimli kitabının arka kapağında şu yazıyor :

“İlerlemeyi istediğiniz meslekten, 100 milyon dolar kazanmış bir meslektaşınız, başarısının gerçek sırlarını içeren bir kitabı sadece sizin için yazsaydı, bu kitap için ne kadar ödemeyi göze alırdınız?”
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  3-Kitap Kargo Takip - Gönderi Tarihi: 13.02.2019 TescilsizUzman 21 13.950 22-07-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: memur603
  Embarcadero Üzerinden Kitap Satışımız Başladı TescilsizUzman 24 15.704 07-01-2022, Saat: 13:27
Son Yorum: CesuR
  Yeni Kaynak Kitap İhtiyacı TescilsizUzman 126 97.574 21-01-2020, Saat: 12:28
Son Yorum: Heisenberg
  Kitap Eğitim Programı TescilsizUzman 10 7.726 06-09-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: hasangoktas
  Kitap Örnek Uygulamaları TescilsizUzman 14 10.252 08-08-2019, Saat: 09:11
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi