Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden javascript'i bırakıp Delphi'ye geçtim?
(29-05-2019, Saat: 13:17)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 12:54)delphibirdinazortürüdür Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim bak belliki yeni başlamışsın bu işlere. map key value taşıyan bir veri tipidir. google earthle konunun ne alakası var kardeşim. google earth madem biliyorsun, googleda arama yapmayıda öğren map neymiş.
map kavramının sadece diğer dillerde olduğunu mu sanıyorsun? Delphi de de var olduğundan haberdar mısın?

Değildim. Sizin sayenizde öğrendim. Şimdi googleda arattım. Sizin gibi seniorlarımız sayesinde kendimizi geliştiriyoruz.
(29-05-2019, Saat: 13:20)BenFeroAdamımDelphimiYazarım Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:17)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: map kavramının sadece diğer dillerde olduğunu mu sanıyorsun? Delphi de de var olduğundan haberdar mısın?

Hocam map konusu pythonda daha ileri düzeyde. Yardımcı çok fonksiyon var. Ama yine map kavramını ilk delphinin duyurduğunu duymuştum biryerde.

sallama
(29-05-2019, Saat: 13:19)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:17)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece map kavramının sadece diğer dillerde olduğunu mu sanıyorsun? Delphi de de var olduğundan haberdar mısın?

Ne alakası var kaç sene Jquery yazdım map kavramı duymadım. Sen hangi dillere hakimsin sayın @ismailkocacan açıkla.
Map'in bir hash table implementasyonu olduğunu bilmiş anlamış ve öğrenmiş olsaydın, saf javascript ile bile yazılabileceğini bilirdin.Bence delphi ve diğer dilleri bırakıp veri yapısı ve algoritma çalışman senin için faydali olacaktır.
(29-05-2019, Saat: 13:25)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:19)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne alakası var kaç sene Jquery yazdım map kavramı duymadım. Sen hangi dillere hakimsin sayın @ismailkocacan açıkla.
Map'in bir hash table implementasyonu olduğunu bilmiş anlamış ve öğrenmiş olsaydın, saf javascript ile bile yazılabileceğini bilirdin.Bence delphi ve diğer dilleri bırakıp veri yapısı ve algoritma çalışman senin için faydali olacaktır.

Ya bu forumda neden hep sataşıyosunuzki. Ben fullstackim anladın mı kapiş?
(29-05-2019, Saat: 13:21)delphibirdinazortürüdür Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:17)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: map kavramının sadece diğer dillerde olduğunu mu sanıyorsun? Delphi de de var olduğundan haberdar mısın?

Değildim. Sizin sayenizde öğrendim. Şimdi googleda arattım. Sizin gibi seniorlarımız sayesinde kendimizi geliştiriyoruz.
Neymiş peki, öğrendiysen bizimle de paylaşırsın herhalde. Wink
(29-05-2019, Saat: 13:26)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:25)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Map'in bir hash table implementasyonu olduğunu bilmiş anlamış ve öğrenmiş olsaydın, saf javascript ile bile yazılabileceğini bilirdin.Bence delphi ve diğer dilleri bırakıp veri yapısı ve algoritma çalışman senin için faydali olacaktır.

Ya bu forumda neden hep sataşıyosunuzki. Ben fullstackim anladın mı kapiş?

Muhabbete bende katılayım bari
Şu fullstack kavramı nedir.
Sadece google arama motorunun bana verdiği bilgi kadarına sahibim.
Biraz açabilirmisiniz. FullStack yazılımcı olmak için ne yapmak lazım.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(29-05-2019, Saat: 13:32)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:26)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya bu forumda neden hep sataşıyosunuzki. Ben fullstackim anladın mı kapiş?

Muhabbete bende katılayım bari

Forumlarda boş muhabbet yapmamak lazıım hadi eyw.
(29-05-2019, Saat: 13:33)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:32)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhabbete bende katılayım bari

Forumlarda boş muhabbet yapmamak lazıım hadi eyw.

Bir bilgiyi öğrenmenin neresi boş muhabbet olabilirki
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
raspiska , delphibirdinazortürüdür , BenFeroAdamımDelphimiYazarım.

arkadaşlar forumu trollemeyin. düzgün şekilde muhabbetinizi edin yoksa hesaplarınız pasif hale getirilir.
@"raspiska", DelphiCan'a yakışmayacak nitelikte yorum ve üsluplarından dolayı bir gün yasaklanmıştır.
Delphi Can'dır!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi'ye Nereden Başlanmalı? turkctechno 9 764 04-03-2024, Saat: 15:30
Son Yorum: hi_selamlar
  Delphi 30. yıla özel açık kaynak proje çağrısı AhmetNuri 0 275 25-02-2024, Saat: 11:26
Son Yorum: AhmetNuri
  Delphi'de görmek istediğiniz özellikler. csunguray 26 2.865 17-01-2024, Saat: 14:15
Son Yorum: RAD Coder
  Delphi Yazılım Dilleri Sıralamasında 20.'ten 14.'e yükselmiş pro_imaj 11 3.583 09-01-2024, Saat: 13:31
Son Yorum: nguzeller
  Delphi Artık eskidi diyenlere bir kapakta bizden hediye :D yhackup 45 10.571 08-01-2024, Saat: 20:58
Son Yorum: uparlayan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi