Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ios Uygulama Yazma hk.
(21-11-2019, Saat: 15:48)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SDK Manager penceresinden iOS lokal path düzenlemek için aşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz.
Adding other iOS frameworks to the SDK manager

Teşekkürler Hocam.

İlk öncelikle Imac pc'nın işletim sistemini değiştirmekle başlıyorum. 

macOS Catalina Yükleniyor şu anda. 
Yarın developer hesabı alıyorum. 
Baştan tekrar yapacağım işlemleri.
(21-11-2019, Saat: 15:48)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SDK Manager penceresinden iOS lokal path düzenlemek için aşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz.

Fesih Hocam Bu simulatör sorunu çözülmedi herhalde benimde uygulama simulatörde açılıyor direk kapanıyor boş uygulama bile çalışmıyor Mac üzerine derledeğimde herhangi bir sorun yok çalışıyor 

Mac pc de test yapıyorum ve Catalina yüklü cihazda Ide den kaynaklandığı için simülatörde test yapamıyoruz doğru anladım herhal de ?
(27-12-2019, Saat: 12:29)ahmet6513 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Fesih Hocam Bu simulatör sorunu çözülmedi herhalde benimde uygulama simulatörde açılıyor direk kapanıyor boş uygulama bile çalışmıyor Mac üzerine derledeğimde herhangi bir sorun yok çalışıyor 

Mac pc de test yapıyorum ve Catalina yüklü cihazda Ide den kaynaklandığı için simülatörde test yapamıyoruz doğru anladım herhal de ?

Merhaba,
iOS testlerinizi Simulator üzerinden yapabilirsiniz. 
Bunun için Xcode > Preferences menüsünden Components sekmesine tıklayın.
Açılan listeden herhangi bir iOS 10.x (10.0, 10.1,10.2 veya 10.3) sürümünü indirin.
MAC OS X üzerinde PAServer'ı çalıştırın.
Delphi IDE'sinden SDK Manager penceresini açın ve yeni SDK'yı ekleyin (Add butnu ile).
Project manager penceresinden iOS Simulator'u seçin ve refresh edin.
Herhangi bir iOS Simulator (iPhone veya iPad)'ü seçin ve uygulamanızı çalıştırın.

Not: Rad Studio 10.4 sürümünün sonraki bir update'inde tüm Simulator'ler için destek gelecek.
(27-12-2019, Saat: 14:02)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-12-2019, Saat: 12:29)ahmet6513 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih Hocam Bu simulatör sorunu çözülmedi herhalde benimde uygulama simulatörde açılıyor direk kapanıyor boş uygulama bile çalışmıyor Mac üzerine derledeğimde herhangi bir sorun yok çalışıyor 

Merhaba,
iOS testlerinizi Simulator üzerinden yapabilirsiniz. 
Bunun için Xcode > Preferences menüsünden Components sekmesine tıklayın.
Açılan listeden herhangi bir iOS 10.x (10.0, 10.1,10.2 veya 10.3) sürümünü indirin.
MAC OS X üzerinde PAServer'ı çalıştırın.
Delphi IDE'sinden SDK Manager penceresini açın ve yeni SDK'yı ekleyin (Add butnu ile).
Project manager penceresinden iOS Simulator'u seçin ve refresh edin.
Herhangi bir iOS Simulator (iPhone veya iPad)'ü seçin ve uygulamanızı çalıştırın.

Not: Rad Studio 10.4 sürümünün sonraki bir update'inde tüm Simulator'ler için destek gelecek.

Teşekkürler
Merhaba

Sanal Mac 10.15 Catalina sürümünü Oracle VM BOx üzerine kurdum gerekli işlemleri yapıp IOs simülatörü çalıştırdım. Uygulamanın çalıştığını gördüm.

MAc OSX üzerind eyeni bir kullanıcı ekleyip varolan kullanıcıyı sildim. XCOde ve IOS 10.3.2 simulatoru kurdum Pa server çalışıyor bağlantısı var.
Delphi tarafında SDK ve Connecton bağlantılarını yeniden yaptın aynı sdk üzernde yeniden sdk yı sanal makinenden çekip kurdu.

IOS simülatör Mac üzerinde çalışıyor. Delphi de sorunsuz debug yapıyor ama uygulama simulatorde görünmüyor. Simülator 10.3.1
XCode a geliştirici bilgileri girilmiş halde.

Mouse ile IOS simulator üzerinde kydır ma işlemi yapamıyorum bu normal mi? Settings uygulamasına girebiliyor. Ort atuşa tıklayabiliyorum.

Sorun simülatörden mi? SDK ları 2 defa yükledim. Anlamsız şekilde uygulama simülatöre yüklenmiyor.

Uygulama scracth directory altına gidiyor. her derlemede ama başlamıyor.
bende iOS simülatörde Interbase veritabanı kullandığım uygulama açılışta donup kalıyor, birşey mi eksik yaptım ondan mı çalışmıyor, genel bir sorun mu bir bakabilirmisiniz.
(16-02-2020, Saat: 07:58)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende iOS simülatörde Interbase veritabanı kullandığım uygulama açılışta donup kalıyor, birşey mi eksik yaptım ondan mı çalışmıyor, genel bir sorun mu bir bakabilirmisiniz.

Daat module yda nereyse FDconnection yada bağlandığınız x connection nesnesini debug yada build yapmadan önce connected =false olarak ayarlayın. Creatte metodunda zaten false yapıyorum diye düşünmeyin ben bu konuda çok sıkıntı çekmiştim.
Merhabalar,

Uzun zamanın ardından Ios da uygulama çalıştırmak için tekrardan testlere başladım.

Daha önce 10.2 Tokyo vardı. Onun Yerine Delphi 10.3.3 Kurdum.
XCode 11.3.1 ve Command Line Tools kurdum.

IOS Sdk 10.3.1 - 13.0 - 13.2 İndirdim ve kurdum.

Delphiden boş bir proje açıp derlediğim zaman Ios da iphone 5 - 6 - 7 Simulator de Çalışıyor.

iphone 8 ve sonrasında uygulama açılıp kapanıyor. Bu sorunun da 13.3 Sdk yüklü olmadığı için kaynaklandığını düşünüyorum. ( Doğru mu? ).

Daha önce Android için yazdığım projeyi Ios da derlemek istedim. Sıkıntısız derleme yaptı. Fakat uygulama açılırken güncelleme yapmamı istiyor ve kapanıyor. Uygulamada ne tür bir güncelleme yapmam gerekiyor anlamadım. Bu konuda bilgi verir misiniz.

Android uygulamada harici herhangi bir component kullanılmadı. ( Unidac Hariç ).

n7rieh.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/03/09/n7rieh.jpg

n7rBkn.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/03/09/n7rBkn.jpg
(09-03-2020, Saat: 15:38)seydigozegir@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Uzun zamanın ardından Ios da uygulama çalıştırmak için tekrardan testlere başladım.

Daha önce 10.2 Tokyo vardı. Onun Yerine Delphi 10.3.3 Kurdum.
XCode 11.3.1 ve Command Line Tools kurdum.

IOS Sdk 10.3.1 - 13.0 - 13.2 İndirdim ve kurdum.

Delphiden boş bir proje açıp derlediğim zaman Ios da iphone 5 - 6 - 7 Simulator de Çalışıyor.

iphone 8 ve sonrasında uygulama açılıp kapanıyor. Bu sorunun da 13.3 Sdk yüklü olmadığı için kaynaklandığını düşünüyorum. ( Doğru mu? ).

Daha önce Android için yazdığım projeyi Ios da derlemek istedim. Sıkıntısız derleme yaptı. Fakat uygulama açılırken güncelleme yapmamı istiyor ve kapanıyor. Uygulamada ne tür bir güncelleme yapmam gerekiyor anlamadım. Bu konuda bilgi verir misiniz.

Android uygulamada harici herhangi bir component kullanılmadı. ( Unidac Hariç ).

n7rieh.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/03/09/n7rieh.jpg

n7rBkn.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/03/09/n7rBkn.jpg

Merhaba,
Bu konu başlığında, RAD Studio'nun yalnızca iOS Simulator 10.x sürümleri için desteği olduğunu söylemiştik. 
Yani şu an için yalnızca 10.x sürümüne sahip bir Simulator'ü kullanabilirsiniz. 
iPhone 8'i kullanamama sebebiniz; iPhone 8'in iOS 10.x SDK desteğinin olmamasından kaynaklı olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 923 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  Delphi 11.3 Andorid 10 ve üzeri uygulama çalışmıyor TuncayDelphi 7 578 07-12-2023, Saat: 01:23
Son Yorum: TuncayDelphi
  ios uygulama Bay_Y 4 383 22-11-2023, Saat: 16:06
Son Yorum: Bay_Y
  Kordinata göre yazı yazma Husv 0 188 19-09-2023, Saat: 23:07
Son Yorum: Husv

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi