Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ]Android derleme hatası[ÇÖZÜLDÜ]
Merhaba projemi kapattığımda derleme yapıyordu tekrar açtığımda bu şekilde ilginç bir hata vermeye başladı ne yaptıysam çözemedim.
compile ettiğim anda bu hatayı alıyorum

[Exec Error] The command "PATH C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_60\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\InterBase\redist\InterBase2020\IDE_spoof;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl;C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin64;C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\Bpl\Win64;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Windows\System32\OpenSSH\;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Users\muhar\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps;C:\Users\muhar\AppData\Local\atom\bin & "C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\20.0\PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\29.0.3\dx.bat" --dex --output="C:\Users\muhar\OneDrive\Masaüstü\NorthPlus\App\Android64\Release\NorthPlusServis-dexed.jar" "C:\Users\muhar\OneDrive\Masaüstü\NorthPlus\Servis\Android\Release\NorthPlusServis.jar"" exited with code 1.
Muharrem ARSLAN
Sorunu şu şekilde çözdüm, proje library kısmında Android Service.Jar dosyasını bulamıyor be üstünde kırmıız tik vardı android service remove ettim.
Daha sonra servis projesini tekrar buid edip ana projeye tekrardan ekledim ve sorun düzeldi.
Muharrem ARSLAN
Rad Studio Windows haricinde ki farklı platformlara deploy ederken abuk subuk hatalar verebiliyor.. Özellikle android kısmında.. Eğer SDK'larınız tam ise revert system file to default demeniz gerekiyor. Tabii ki burada manifest dosyanız da sorunsuz çalışıyor ise bu deneme işe yarayacaktır.

Bunun da nedeni mobil OS'ların çok fazla yeni versiyon çıkarmasından ve neredeyse her versiyonda alt yapıda ciddi değişiklikler yapmasından kaynaklanıyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

şuan çözdüm bir daha olursa deneyeceğim teşekkürler
Muharrem ARSLAN

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uygulama imzalama sorunu[ÇÖZÜLDÜ] codder71 5 212 22-09-2020, Saat: 13:12
Son Yorum: codder71
  Çözüldü - requestLegacyExternalStorage cinarbil 7 357 18-09-2020, Saat: 17:38
Son Yorum: emozgun
  Android Pdf Dosya Oluşturma ahmet6513 0 98 10-09-2020, Saat: 00:40
Son Yorum: ahmet6513
  android ve ios dan navigasyon açmak uersoy 9 416 09-09-2020, Saat: 17:27
Son Yorum: mcuyan
  [ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3 Mr.Developer 12 4.386 07-09-2020, Saat: 12:52
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi