Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masa Üstü uygulamam için Google veya Yandex map [Çözüldü]
Bu linkten  içinde EXE hali de olan örnekteki proje örneği var. EXE olanı olduğu gibi de deneyebilirsiniz. Sizde çalışmazsa Internet Explorer sürümü kaynaklı olduğu sonucuna varabiliriz.

download link

EK: Yine çalışmazsa REGISTRY'deki Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION linkine bir bakın çalıştırdığınız proje oraya eklenmiş mi ?
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(25-02-2021, Saat: 00:18)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu linkten  içinde EXE hali de olan örnekteki proje örneği var. EXE olanı olduğu gibi de deneyebilirsiniz. Sizde çalışmazsa Internet Explorer sürümü kaynaklı olduğu sonucuna varabiliriz.

download link

EK: Yine çalışmazsa REGISTRY'deki Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION linkine bir bakın çalıştırdığınız proje oraya eklenmiş mi ?

Evet Sayın Arman, örnek projeyi de aynen denedim sonuç aynı. Hatta Registry'ye de eklenmiş. Sanırım belirttiğiniz gibi Explorer ile ilgili bir sorun var. Aynı kodlar birinde çalışıp diğer tarafta çalışmıyorsa sıkıntı yaratacak gibi...Herhalde VCL için en garantisi bu tarz uygulamalar için 3.parti bileşenlere yöneleceğiz. Yardımınız için çok teşekkür ederim.
Ne ekersen onu biçersin!  Idea
Her yazılımın ihtiyacı olduğu sistem gereksinimi vardır. Bunu son kullanıcı da bilir. Dolayısıyla bunu önceden deklere ettiğinizde (yani en az Windows Vista / 8 / 10 ve IE9 ve sonrası gereklidir gibisinden ) InternetExplorer versiyonunu kontrol altına alabilirsiniz.

Sisteminize Internet Explorere güncellemesi yapabilirsiniz demek ki son kullanıcıdan bu istenebilir. Üçüncü parti bileşen de sizler ve bizleriz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(25-02-2021, Saat: 09:37)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her yazılımın ihtiyacı olduğu sistem gereksinimi vardır. Bunu son kullanıcı da bilir. Dolayısıyla bunu önceden deklere ettiğinizde (yani en az Windows Vista / 8 / 10 ve IE9 ve sonrası gereklidir gibisinden ) InternetExplorer versiyonunu  kontrol altına alabilirsiniz.

Sisteminize Internet Explorere güncellemesi yapabilirsiniz demek ki son kullanıcıdan bu istenebilir. Üçüncü parti bileşen de sizler ve bizleriz.

Üstad genelde haklısın tabi de yalnız bazı özelliklerin istisnasız her sistemde çalışması gerekiyor. Yani öyle kullanıcıya bazı şartları deklare edemeyeceğimiz durumlar da  oluyor. (Bu arada IE özellikle Win7 de update yapmıyor!) Ben 3.parti bileşen derken bu konuda rüştünü ispatlamış, milyonlarca geliştirici tarafından kullanılıp benimsenmiş ve haliyle ücretli olanları kast etmiştim. İlgine teşekkürler tekrardan.
Hocam Markerleri Yani haritada tıkladığımız kordinat marker point no larını edit3'e çekebiliyormuyuz?
amacım bunları veritabanına atıp gerektiğinde ordan çekip tekrar webbrowser2 de numaralanmış marker ile göstermek

Teşekkür ederim üstat PutMarker ile hallettim
var
 Doc2: IHTMLDocument2;
begin
 with WebBrowser1.Document as IHTMLDocument2 do
   with parentWindow do
     execScript('PutMarker('+edit1.text+','+edit2.text+', "deneme")', 'JavaScript');
//PutMarker(Lat, Lang, Msg)

webbrowser2.navigate('https://www.google.com.tr/maps/place/'+edit1.text+','+edit2.text);
yukarıdaki gibi klasik navigate olmak için ikinci bir webbrowser2 kullanmama da gerek kalmadı
Aynı webbrowserin navigate sessionunu bozmadan , lokasyona konumlandım
bu şekilde daha iyi oldu
var
 Doc2: IHTMLDocument2;
begin
 with WebBrowser1.Document as IHTMLDocument2 do
   with parentWindow do
     execScript('GotoLatLng('+edit1.text+','+edit2.text+', "deneme")', 'JavaScript');

Delphi ile JS haberleşmesi İnsanlar ile Uzaylı temasına benziyor Smile
html içine odaklı araştırma yapın. Orada TRT gps koordinatını nerede ve nasıl girdiğimi, javascript function çağırdığımızı, bir javascript function nasıl yazacağınız araştırın.

Win32 uygulama yazıyor olsanız da platform olarak başka sularda olduğumuzu unutmayalım

@tmrksmt bir de internet explorer ayarlarından da ulaşabileceğiniz internet güvenlik ayarlarını default değerlere getirmeyi deneyebilirsiniz. Javascript kodlarını engelleyecek bir orası var çünkü.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(25-02-2021, Saat: 11:11)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: html içine odaklı araştırma yapın. Orada TRT gps koordinatını nerede ve nasıl girdiğimi, javascript function çağırdığımızı, bir javascript function nasıl yazacağınız araştırın.

Win32 uygulama yazıyor olsanız da platform olarak başka sularda olduğumuzu unutmayalım

@tmrksmt bir de internet explorer ayarlarından da ulaşabileceğiniz internet güvenlik ayarlarını default değerlere getirmeyi deneyebilirsiniz. Javascript kodlarını engelleyecek bir orası var çünkü.

Evet IE ayarlarına baktım, normal. Hatta Edge yükleyip tekrar denedim. Normalde Win10 kurulu başka PC'de uygulama çalışıyor. Ancak benim geliştirici PC de Win7 olduğu için onda denemek zorundaydım ama nafile... Sorunun kaynağı kesin Explorer ile ilgili de bu Javascript kodlarının çalışmasını engelleyen faktörü ortadan kaldıracak çözümü bulamadım malesef.
Ben VCL de gmlib componentlerini kullanıoyrumç Fakat googlemap in api değişikliği yüzünden bende de hata veriyordu.. apiyi silip yeniden oluşturunca sorun düzeldi. sanırım beleş apinin x bi ay kullanım süresi var Smile

https://github.com/wos83/GMLibDelphiRio
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konusu açılmışken, sorulmadığı için bildirme gereği duymamıştım ama ilgileniyorsanız aşağıdaki şekilde :

Naklen Yayın araç takibi için yapılandırmış olduğum sistemde OpenLayers.org üzerinden örneklere bakarak OpenStreet MAP kullanıyorum ücretsiz ve çok yetenekli.

qnh8obs9ytbm9xwi96fb.gif
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Logo Go3 de döviz tablosunda Date_ alanına veri (Çözüldü) yazma cinarbil 4 285 19-04-2024, Saat: 08:25
Son Yorum: cinarbil
  AdoQuery ile ilgili bir sorun. (Çözüldü) Bay_Y 4 243 17-04-2024, Saat: 10:58
Son Yorum: Bay_Y
  Donanım bilgilerini almak için geliştirilmiş güzel bir proje burakb44 2 302 02-04-2024, Saat: 16:06
Son Yorum: burakb44
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 283 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.533 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi